Snapchat Video Kaydı Yapmanın Kolay Yolları

Snapchat Video Kaydı Yapmanın Kolay Yolları

En son tarafından 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Snapchat, kullanıcıların bir kaç saniye içinde yok olacak şekilde resim, video ve mesaj alıp göndermelerine olanak veren bir video mesajlaşma uygulamasıdır. Gönderilen her resim veya videoya “Snap” denir. En iyisi de otomatik olarak silindikleri için Snaplerin telefon hafızasında hiç yer kaplamamasıdır. Ancak bir çok kullanıcı favori Snaplerini kolayca izlemek için nasıl Snapchat video kaydı yapıldığını merak eder. Bu püf noktasını öğrenmek için yazıdan sonra verilen listeye bakabilirsiniz.

I. Snapchat’ten video kaydetmenin en iyi yolu

II. Video Snapleri kaydetmek için bağımsız uygulamalar

I. Android ve iOS’te Kaydederek Snapchat Saklama

Snapchat doğrudan indirme işlemine izin vermediği için kaydetme harika bir alternatif olabilir. Video Snap’leri kaydetmek için kullanabileceğiniz iki tane güvenilir ekran kaydedici uygulama vardır.

#1. Apowersoft iPhone/iPad Kaydedici

iPhone/iPad KaydediciiPhone veya İpad’de Snapchat videoları kaydetmek istiyorsanız, Apowersoft iPhone/iPad Kaydedici isimli bir programdan faydalanabilirsiniz. Bu uygulama iPhone/iPad ekranınızı bilgisayarınıza yansıtır ve iOS cihazlarınızda sesle birlikte her türlü ekran eylemini yakalamanız için kaydetme seçeneği sunar. Dahası, kaydetme çözünürlüğünü (720p ve 1028p) ve formatını(MP4,WMV, AVI, GIF vs.) seçebilirsiniz. Ayrıca kaydın ortasında ekran görüntüsü almanıza izin verir.

Bu kaydediciyle Snapchat video kaydetme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirip, kurun ve açın.

  Indir

 • Sonra bilgisayarınızı ve iOS cihazınızı aynı kablosuz ağ üzerinde olmasını sağlayın.
 • iOS cihazınızda, ekranın en altını kaydırarak Denetim Merkezi’ni açın sonra AirPlay’e dokunun. Ardından TV ekran simgesini bilgisayar isminizle beraber açıp ekran yansıtmayı etkinleştirin.
 • Cihazınızın ekranı yansıtıldığında, aktarılan ekranın üst bölümünde yer alan kayıt butonuna tıklayarak kayda başlayabilirsiniz.
 • Şimdi Snapchat’i açın ve yakalamak istediğiniz videoyu oynatın.
 • Bitince, kaydı sonlandırmak için durdur butonuna tıklayın. Sonrasında içinde Snapcaht video kaydının yer aldığı bir klasör açılacak.

Snapchat video kaydı

#2. Apowersoft Android Kaydedici

ekran kaydedici AndroidSnapchat videolarını Android cihazlarda nasıl kaydedebileceğinizi merak ediyorsanız o zaman Apowersoft Android Kaydedici isimli bu program kullanabilirsiniz. Bu uygulamayla Android kullanıcıları video Snap’lerini Android 5.0 ve sonraki sürümlerde kolaylıkla kaydedebilirler. Bu uygulamanın özellikleri arasında HD video kaydetme, gerçek zamanlı ekran görüntüsü alma, anında ekran görüntüsü yakalama ve çok daha fazlası bulunuyor.

İstenen ekran aktarımını yapmanız için video formatı, ses kaynağı, video kalitesi vb. kayıt tercihlerini de sunmaktadır. Bu araçla Snapchat videolarını kaydetmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Bilgisayarınızı ve Android cihazınızı aynı ağ altında kurun.
 • Bu programı Windows/Mac sisteminize aşağıdan indirip kurarak başlatın.

  Indir

 • Ana ekranda sağ üst köşede yer alan daha fazlası simgesine tıklayın ve seçenekler altındaki bazı ayarları yapılandırın.

  Android Kaydedici

 • Android cihazınızdaki bildirim penceresini aşağı kaydırıp ardından “Yayınlama” a tıklayın. Bilgisayar isminizin yer aldığı cihazı bulup bağlamak için üstüne tıklayın ve “BİTTİ”ı seçin.
 • Sonrasında Android ekranınız sesle birlikte bilgisayarınıza aktarılacaktır.
 • Ardından telefonunuzda Snapchat’i açın ve alınan video snaplerini oynatın.
 • Yansıtılan ekranın üstünde yer alan kırmızı kayıt butonuna tıklayarak ekran görüntüsü almayı başlatın.
 • Bittiğinde, durdur butonuna tıklayın, kaydedilen Snapchat videosu çıktı klasöründe bulunacaktır.

  Snapchat videolarını kaydetmek

İpucu: Bildirim penceresinde “Yayınlama” simgesi yoksa bağlantı için Google Play store’dan “Google Cast”i indirebilirsiniz.

II. Bağımsız uygulamalarla Snapchat Videolarını Kaydetme

Bunun dışında bağımsız Snapchat uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar Google Play’de engellenmiş olsa da web sitelerine giderek bunları indirebilirsiniz. Bu uygulamalara mükemmel örnekler aşağıda belirtilmiştir.

#1. SaveMySnaps (Android)

SaveMySnapsEğer Snapleri doğruca telefonunuzdan almak istiyorsanız o zaman bu tam aradığınız uygulama. Bu, snapleri ve haberleri kaydetme, snapleri doğruca foto galeriye gönderme ve özel başlıklar uygulamaya olanak verir. Filtrelemenin dışında özel çizim efekti ekleme fonksiyonlarına da sahiptir. Aldıkları Snapleri hemen tutmak isteyenler için harika bir uygulamadır.

#2. Snapsave (Android)

SnapsaveBu araç Snapleri, Snapchat’ten almanıza izin vermez ama iyi bir alternatif olarak işlev görür. SnapSave’i kullanrak kullanıcılar, alınan tüm Snap’leri kimse bilmeden kaydedebilirler. Ayrıca bu uygulamayı kullanarak Snapleri doğrudan gönderebilirsiniz. Tüm bunlara rağmen bazı kullanıcılar uygulamanın zaman zaman çöktüğünü belirtmektedir. Bu riski göze alarak kullanabilirsiniz.

Snapchat video kaydını gizlice yapmak için kullanılabilecek uygulamalar bunlardır. Hepsi Snapchat’ten videoları düzgün şekilde alır. Fakat yöntemleri karşılaştıracak olursak, kayıt yolu bağımsız uygulamaların güvenilir olmaması sebebiyle biraz soru işareti barındırır. Dahası, ekranı kaydederek kullanıcılar Snapchat videolarını kaydetmenin yanı sıra diğer ekran hareketlerini de kaydetme ayrıcalığına erişirler. Bunu bağımsız uygulamalar yapamaz.

Değerlendirme:4.3 /5( 23 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eEkran Kaydedici, Mac ekran kaydedici alternatifleri.En son 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön