iPhone’dan Silinen SMSler Nasıl Kurtarılır?

iPhone’dan Silinen SMSler Nasıl Kurtarılır?

En son tarafından 21-12-2015 tarihinde güncellendi.

Günümüzde Apple iPhone, sosyal hayatı yakalamak için artık bir gereklilik. Kolay mesajlaşma, fotoğraf çekme, oyun uygulamaları ve ihtiyacımızı karşılayan diğer başka kullanışlı işlevleriyle Apple iPhone muhtemelen en iyi tasarıma sahip bir cep telefonudur.

Apple iPhone’un sunduğu kolaylıklar içerisinde muhtemelen en çok kullandıklarımızdan biri SMS özelliğidir. Her gün bir iPhone’dan diğerine önemli mesajlar gönderilmektedir ve bazen bu önemli mesajlar bir şekilde silinir. Bunları kurtarmamız gerekebilir bu nedenle “iPhone’dan silinmiş SMS’leri nasıl kurtarırım” sorunuza cevapları aşağıda veriyoruz.

Apple iPhone’dan SMS kurtarmanın iki kolay çözümü:

Birinci yol: iPhone metin mesajlarını iTunes ile kurtarma

iPhone cihazınıza iTunes yüklediyseniz, kayıp mesajlarınızın yanı sıra diğer verileri kurtarma olasılığınız yüksek. Burada, iPhone’dan metin mesajlarını kurtarmadan önce ihtiyacınız olan tek şey iTunes’un yedekleme özelliği.

SMS yedekleme için takip edeceğiniz basit bir kaç adım şöyle:

  1. iTunes’a iOS cihazını bağlayın
  2. “Dosya” –“Aygıtlar” – “Yedekle” yolunu takip edin

Daha ileri gitmeden önce, Aygıtlar Sekmesini seçip iTunes seçeneklerini açarak yedekleme işleminin başarıyla tamamlandığından emin olun. Bundan sonra, yedekleme zamanıyla beraber aygıtın ismini göreceksiniz. Artık iPhone 4S silinen SMS içeriklerini kolay bir kaç adımla kurtarabilirsiniz.

Metin mesajlarını kurtarma için takip edebileceğiniz bir kaç basit adım ise şöyle:

“Dosya” –“Aygıtlar”– “Yedekten Geri Al” yolunu takip edin

Veya

  1. Üst köşede yer alan “iPhone” kelimesine tıkladığınızda açılan yerde
  2. “Özet” sekmesini açın
  3. Gösterilen alanın alt bölümünde yer alan “Yedekten Geri Al” seçeneğini seçin

Yedek Veriyi Geri Getir

İkinci Yol: iPhone’dan silinen SMSleri kurtarmak için iPhone Veri Kurtarma program

iPhone Veri Kurtarma program, risksiz, oldukça etkin ve kullanımı kolay bir iPhone dosya kurtarma aracıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, iPhone’dan kaybolan mesajları geri almak için kullanılabilecek iPhone SMS Kurtarma programıdır. Ayrıca, iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarından başka dosya türlerini de kurtarır.

Indir

Bu program kullanarak, iPhone’dan silinen SMS’leri çok daha kolay bir şekilde kurtarabilirsiniz. iTunes yedeğine ihtiyaç bile olmadan farklı modeldeki iPhone cihazlardan farlı bir çok türde kayıp veriyi kurtarabilmenize olanak sağlar. Bu şekilde sıkıntı yaşamadan iPhone 6’dan SMS kurtarabilirsiniz. Ayrıca iPad ve iPod Touch gibi diğer Apple cihazlarıyla da tamamen uyumludur.

iPhone'da silinen smsleri geri getirmek

Ayrıca önizleme fonksiyonuyla iPhone metin mesajlarını geri almadan önce ne olduklarını görüntüleyebilirsiniz. iPhone Veri Kurtarma programının bir başka iyi tarafı da iTunes’da yedeğini aldığınız tüm veriyi geri yükleyebilmenizdir.

Özetle, iPhone Veri Kurtarma 3 geri alma modunu destekler:

  1. SMS’leri doğrudan iPhone’dan kurtarma – Her hangi bir yedekleme olmadan kayıp SMS’leri doğrudan iPhone cihazınızdan kurtarma özelliği.
  2. SMS’leri iTunes yedek alanından kurtarma – iPhone Veri Kurtarma iTunes’da bir önceki yedekleme işlemindeki kayıp SMS’lerinizi kurtarır.
  3. SMS’leri iCloud yedek alanından kurtarma – SMS’lerinizi iCloud üzerinde yedeklediyseniz, bu kurtarma programı iCloud yedekleme alanından metin mesajlarınızı kurtarma imkanı sunar.

İpuçları: Dosya ve verilerinizi daha düzgün tutarak aramanızı daha hızlı ve kurtarma işlemini daha basit hale getirebilirsiniz. Apowersoft’un Ücretsiz Online iPhone Aktarım program ile her türlü veriyi iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarına ve bu cihazlardan başka kaynaklara aktararak dosyalarınızı dilediğiniz şekilde ve kolaylıkla organize edip yönetebilirsiniz.

iTunes’u kayıp veri kurtarıcısı olarak kullanmak işe yarayacaktır ancak iPhone’dan kayıp SMS’leri getirmek için yedekleme gerektiren özelliğiyle, albenisini yitirir. Çünkü dürüst olalım aslında hiç birimiz böyle bir durum için genelde hazırlıklı olmayız. Diğer yandan, iPhone Veri Kurtarma programında, iPhone’dan silinmiş mesajları kurtarmak için daha önce yedeklerini almış olmamız gerekmez. Her ikisinin de kullanımı kolay olsa da, kayıp dosyalarımızı kurtarması ve Apple’ın çoğu ürünüyle uyumlu olması ve ayriyeten dosyalarımızı sıklıkla yedekleme alışkanlığımız olmaması gibi nedenlerle iPhone Veri Kurtarma iPhone SMS kurtarma için kullanabileceğiniz en iyi programdır.

Değerlendirme:4.3 /5( 141 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eVeri Kurtarma.En son 21-12-2015 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön