Ekran Görüntüleri Bilgisayar Ekranına Nasıl Tutturulur?

Ekran Görüntüleri Bilgisayar Ekranına Nasıl Tutturulur?

En son tarafından 19-04-2017 tarihinde güncellendi.

Günlük hayatınızda sıklıkla açık uygulamalar/sayfalar arasında gidip geldiğiniz, ya da masaüstüne iki pencereyi yeniden boyutlandırıp küçülterek yan yana getirmeye çalıştırdığınız olmuştur. Neyle karşılaşırsanız karşılaşın, Ekran Görüntüsü Alma Pro programıyla ekran görüntülerini kolayca bilgisayar ekranına tutturabilirsiniz.

Bu, bireyler ve işletmeler için özel olarak tasarlanan profesyonel bir ekran görüntüsü alma programıdır. Bununla, hepsi bir arada, menü, kayan pencere, bölgesel, serbest ve diğer başka modlar dahil dokuz farklı yakalama çeşidi bulunur. Kullanıcının ihtiyaçlarına daha iyi cevap olmak için yeni sürümde (V1.3.0) kullanıcılar ekran görüntülerini bilgisayar ekranına tutturabilirler. Yeni eklenen bu fonksiyonun kullanımıyla ilgili basit adımları aşağıda bulabilirsiniz:

İpuçları: “Hızlı Düzenleyici” görüntü yakalama sırasında hızlı düzenleme, “Gelişmiş Düzenleyici” ise görüntüyü aldıktan sonra daha profesyonel düzenleme yapmak için kullanılır. Lütfen bu özelliğin ancak “Çıktş” seçeneğinde yer alan “Hızlı Düzenleyici” ile erişilebilir olduğunu unutmayın.

Hızlı Düzenleyici

Bu ekran yakalama programının ek opsiyonları içinde ekran görüntüsü almak için görev oluşturma, fotoğraf kabini, resim yükleme ve paylaşma, ekran kaydetme ve dahası bulunur. Özelliklerini kullanmak için daha fazla bilgiye SSS kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Farklı Durumlarda Kullanımı

Bu özellik normal hayatımıza ve işimize çok büyük rahatlık getirir, aşağıdaki durumlarda kolaylıkla kullanılır:

Öğretme ve Öğrenme

Test/sınavların cevaplarını kontrol etmek isteyen öğretmen ya da öğrenciler standart cevapların ekran görüntülerini alıp ekrana tutturabilirler. Bu şekilde ödevlerini ya da sınav kağıtlarını kolaylıkla notlandırabilirler.

Öğretme

Web Tasarım

Bu yeni eklenen özellik aynı şekilde web tasarımcılar için de muhteşem bir katkıdır. Tasarımcılar, PS, AI, AE programlarıyla çalışırken tasarım sürecinde ilham almak için kullanılan materyallere atıfta bulunmak ve bunlara göz atmak isteyebilirler.

Web Tasarım

Mühendislik

Karmaşık mühendislik çizimleri veya diğer çizimlerde yapıların her detayını iyice görmek güvenlik ve emniyeti garanti etmek ya da mükemmel tasarıma ulaşmak için gereklidir.

Mühendislik

Çeviri

Çevirmenlerin artık iki pencereyi yan yana getirmeye ihtiyaçları yoktur. Hatta pencereler arasında bir ileri bir geri gidip gelmelerine gerek kalmaz. Sadece ekran görüntülerini ekrana tutturup doğruca word ya da excel dökümanlarında çeviri işlerini yapabilirler.

Çeviri

Alışveriş

Bu özellik online alışverişlerde de çok işe yarar. Moda severlerin bazen iki ürünü dikkatle incelemesi ve buna göre kendi zevklerine en uygun parçayı almaları gerekir.

Alışveriş

Kurumsal İşler

Kurumsal çalışanlar olarak performanslarla ilgili yıllık stok alımı, very analizi ya da karşılaştırması yapmanız gerekir. Bu durumlarda, bahsettiğimiz özelliği kullanarak önemli notları ve grafileri analiz işlemi için ekrana tutturabilirsiniz.

Kurumsal İşler

Genel fonksiyonlar

Bitirmeniz gereken acil bir işiniz olduğunda ya da temel noktaları not almanız gereken durumlarda, bunları masaüstüne tutturup kendinize önemli notları hatırlatabilirsiniz.

Genel fonksiyonlar

Değerlendirme:4.3 /5( 12 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eBasın Yayın ve Haber.En son 19-04-2017 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön