FLAC dosyalarını M4A formatına dönüştürme rehberi

FLAC dosyalarını M4A formatına dönüştürme rehberi

En son tarafından 08-10-2015 tarihinde güncellendi.

FLAC kayıpsız sıkıştırma işlemine yarayan bir ses formatıdır. FLAC formatındaki şarkılar iyi kaliteleriyle bilinirler. Ancak sinir bozucu olan Apple kullanıcılarının bundan faydalanamıyor olmasıdır. Çünkü FLAC ses dosyaları Apple gadget’larında desteklenmemektedir. Ancak FLAC M4A dönüştürmeye yarayan araçlarla bu gadget’larda FLAC şarkılarını dinleyebiliyoruz. Bir yandan M4A’nın Apple destekli bir formattır ve kaynak FLAC sesin kalitesini en iyi şekilde korur öte yandan sürücüde az alan kaplar. Başvurabileceğiniz en iyi araçları aşağıda bulabilirsiniz.

FLAC M4A dönüşümünü profesyonelce yapmak için 4 ipucu

1

Video Dönüştürücü Stüdyo (Windows)

Windows kullanıcıları için tavsiye edilen en iyi araçlardan biri Video Dönüştürücü Stüdyo’dur. Yeni başlayanların bile kısa sürede profesyonelce kullanabilecekleri pratik bir kullanıcı ara yüze sahip profesyonel hızlı ve kullanımı kolay bir programdır. Sadece FLAC dosyalarını M4a’ya dönüştürmekle kalmaz ayrıca Apple kullanıcıları için her türlü dosya türünü dönüştürebilir. Bir diğer kullanışlı fonksiyonu da tek seferde istenilen miktarda dosyayı dönüştürebilmesidir. Eğer elinizde dönüştürmek istediğiniz yüklü miktarda dosya varsa bu fonksiyon zaman kazanmanıza yardım eder. Aşağıda bu aracı nasıl kullanabileceğiniz anlatılmıştır:

video dönüştürücü stüdyo

 • Programı indirin ve bilgisayarınıza kurun.

  indirin

 • Başlatın programa FLAC dosyalarını eklemek için “Dosya Ekle” butonuna tıklayın.
 • “Profil” menüsünden çıktı formatını seçin, Ses butonunu seçin ve ardından M4A’ya tıklayın.
 • “Dönüştür” butonuna tıklayarak FLAC dosyasını M4A formatına dönüştürme işlemine başlayın. İşlem bitince dosya bilgisayarınıza kaydedilecek.

Bunun yanı sıra, bu program ses düzenleme aracı olarak da işlev görür. Ses dosyasında istenmeyen bölümleri kaldırarak veya farklı müzikleri tek bir dosyada bir araya getirerek zil sesleri oluşturmamıza veya bunları kişiselleştirmemize olanak verir. Ek olarak bu program müzik videolarından sesi ayrıştırabilir bu şekilde bunları da zil sesi yapabilirsiniz.

2

Mac için video dönüştürücü (Mac)

Mac kullanıcıları için en iyi FLAC M4A dönüştürücüsü Mac için Apowersoft Video Dönüştürücü’dür. Bu program özellikle MAC işletim sistemi için geliştirilmiştir. iPhone, iPad, iMovie, iTunes, Final Cut Pro vs. Apple cihaz ve uygulamalarına yönelik çeşitli seçenekleri bize sunar. Bu dönüştürme işlemi için aşağıdaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Mac için video dönüştürücü

 1. Programı indirip başlatın.

  indirip

 2. “Çevirici” sekmesinin altında yer alan “Ekle” butonuna tıklayarak dönüştürülecek dosyaları yükleyin.
 3. “M4A” seçeneğini çıktı formatından seçin ve dönüştürmeyi başlatmak için “Çevir” butonuna tıklayın.

FLAC M4A dönüştürme işlemi bitene kadar bekleyin sonra keyfini çıkarın. Bu arada, bu program bir dönüştürücü olsa da aynı zamanda video indirme aracı olarak da kullanılabilir. Bu özelliğiyle program benzerleri arasında ön plana çıkar.

3

Freemake (Windows)

Windows kullanıcıları için bir diğer harika yol da Freemake programıdır. Video dönüştürme, DVD’leri çıkarma ve fotoğraflardan video oluşturmaya olanak verir. Görece olarak mevcut çıktı formatları diğer dönüştürücülere göre fazla değildir. Ancak yine de güzel bir seçim olabilir. Bu araçla FLAC dosyalarını M4A’ya dönüştürmenin adımları aşağıdadır:

tr freemake

 1. Websitesinden programı indirip bilgisayarınıza kurun.
 2. Başların ve dönüştürülecek dosyaları eklemek için “Ekle” butonuna tıklayın. Profil çubuğuna tıklayıp format listesi içinden “MP3” formatını seçin.
 3. Çıktı formatı olarak M4A formatını seçin.
 4. Dönüştür butonuna tıklayın.

4

FFmeg (Windows ve Mac)

FFmpeg yukarıda verilen programlardan oldukça farklı kod tabanlı bir araçtır. Bu yazılı teknik anlamda donanımlı kişiler için daha uygundur ve yeniler için pek tavsiye edilmez. Neden, derin araştırma ve kullanılacak kodlarla ilgili derin bir anlayış sahibi olmayı gerektirmesidir. Kullanım için gerekli adımlar aşağıda verilmiştir:

tr ffmpeg

 • Programı indirip başlatın.
 • Kodları yazabileceğiniz siyah bir ekran belirecek.
 • Sonrasında “cd”(boşluk) dönüştürülecek dosyanın konumunu girin.
 • Enter tuşuna basın ve “ffmpeg” yazın, sonra enter tuşuna tekrar basın. Kodlar görünecek.
 • Kodların altına ffmpeg -1 bfmv.FLAC yazıp diğer kodları yeniden görüntülemek için tekrar enter tuşuna basın.
 • Yeni görüntülenen kodların altına ffmpeg -1 bfmv.FLAC 1: fmv-M4A yazın ve enter tuşuna basın. Dönüştürme işleminin bitmesini bekleyin.

Sonuç

FLAC dosyalarını M4A formatına dönüştürmede kullanılabilecek makul araçlar bunlardır. Farklı teknolojik yeteneklere sahip kişiler ihtiyaçlarına en uygun olan aracı bunların arasından seçebilir. İlk üç çözümün kullanımı çok daha basittir ancak işletim sistemiyle ilgili göreceli kısıtlamalar mevcuttur. Ancak dördüncüsü çapraz platformda çalışsa da genel seviyedeki kullanıcılar için kullanımı çok zordur.

Değerlendirme:4.3 /5( 10 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eSes Dönüştürücü.En son 08-10-2015 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön