Apple Music’ten Şarkı İndirmenin Etkin Yolları

Apple Music’ten Şarkı İndirmenin Etkin Yolları

En son tarafından 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Apple Music 30 Haziran’da duyurulan ve tüm kullanıcılara açık en yeni ve özellikli bir hizmettir. Yeni hizmetin fonksiyonları üç bölümden oluşur: müzik oynatıcı, internet radyo istasyonu (Beats 1), bağlantı. Bu hizmet üç ay için tamamen ücretsizdir sonraki süreler için ödeme yapılması gerekeir. Bireysel olarak aylık € 9.99, aile planı içinse € 14.99 ücret planlanmaktadır.

Herkese açık sürümü sadece iOS ve Mac OS sistemleriyle uyumludur. Diğer cihazlarda da çalışacak sonraki sürüm bir kaç aya piyasaya çıkacak. Şarkıların keyfini Android akıllı telefondan, Windows bilgisayarlardan veya diğer cihazlardan offline olarak çıkarmak istiyorsanız, Apple Music’ten şarkı kaydetme hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz.

Birinci Yol: Windows OS üzerinde müzik kaydetme

İkinci Yol: Mac OS üzerinde müzik kaydetme

Windows’dan Apple Music İndirme

Ücretsiz Online çözüm

Bilgisayarına ek program indirmek istemeyenler için, Apowersoft Ücretiz Online Ses Kaydedici, Apple Music’ten şarkı indirmek için kesinlikle iyi bir seçimdir. Bu web tabanlı bir uygulamadır ve MP3, OGG, WMA, AAC gibi farklı formattaki şarkıları kaydetmenize yardımcı olur. Basit arayüzü sayesinde teknik bilgisi olmasa da her kullanıcı bu programdan rahatlıkla faydalabilir:

Apple Music kayıt

 1. İlk önce, bu uygulamanın web sitesine gitmelisiniz.
 2. Tarayıcınızda çalıştırmak için “Kaydetmeye Başla” butonuna tıklayın.
 3. “Ses Girdisi” ve ardından “Sistem sesi” kaydetmeyi seçin.
 4. “Araçlar”>”Seçnekler”>”Format” yolunu takip edin ve cihaz/program oynatıcınız ile uygun format seçin. Ardından ayarları uygulamak için “Tamam”I tıklayın.
 5. Ana ekranda sol üst köşede göreceğiniz kırmızı “Kaydet” butonuna tıklayın ve müziği çalmak için tıklayın. Oynatma bittiğinde kaydetmeyi bitirmek için “Dur” seçeneğine tıklayın.
 6. Parçayı cihazlarınıza artık aktarabilir ve Apple music’in keyfine dilediğiniz yer ve zamanda erişin.

İpuçları:

 • Online bir uygulama olduğu için, Java eklenticiğini bilgisayarınıza indirmeniz gereklidir.
 • Sahip olduğu dahili dönüştürücü Apple Music’I M4R formatına dönüştürmenize ve dolayısıyla şarkıları iPhone zil sesi olarak kullanmanıza olanak verir.

Bu araç iyi bağlantıya sahip kullanıcılar için uygundur. Eğer daha istikrarlı bir yol istiyorsanız, aşağıdaki programlara göz atabilirsiniz.

Windows Masaüstü Programı

Audacity Windows kullanıcılarının Apple Music kaydetmeleri için çoklu parça ses düzenleyici ve kaydedicidir. Bu ücretsiz programla Apple Music’ten sorunsuz şekilde MP3 kaydedebilirsiniz. Bu program kullanmadan önce ses denetim panelini yapılandırmanız gerektiğini unutmayın. “Ses Mikser”ine sağ tıklayarak “Sesler”>”Kayıt” seçeneğine gidin ve bilgisayarınızda “Stereo Miks”i etkinleştirin. Bu basit hazırlıktan sonra kullanımına bakalım.

Apple Music'ten rekor MP3

 • Bilgisayarınıza Audacity’I indirin ve kurun.
 • “Stereo Mix(Realtek High Definition)”ı seçin ve girdi sesi olarak “2(Stereo Kayıt Kanalı)”nı seçin.
 • Kaydetmek istediğiniz müziği çlalın ve ana ekranın en tepesinde yer alan kırmızı butona basarak kaydetmeye başlayın. Kaydı durdumak için sarı renkli “Durdur” butonuna tıklayın.

İpuçları:

Bir şarkının bir bölümünü kırpmak veya daha fazla efekt eklemek isterseniz, bu program kayıttan sonra size düzenleme şansını da verir. Bir kaç tıkla, şarkıyı kesip bölümleri silebilir veya tonu değiştirir ya da gürülütüyü azaltabilirsiniz. Ancak ses dosyasını MP3 formatına dönüştüremezsiniz, yani oynatıcınız desteklemiyorsa MP3’e dönüştürmek için multimedia kodeği yüklemeniz gereklidir.

Mac için Apple Music Kaydedici

Mac üzerinde kullanabileceğiniz bir diğer yazılım Apowersoft Mac için Ses Kaydedici. Mac bilgisayarınızda duyduğunuz her türlü sesi rahatlıkla kaydetme garantisi verir. ID3 etiket tanımlama, programlı görevler, dosyaları düzenleme gibi bir çok harika fonksiyona sahiptir. Şimdi Mac üzerinde Apple Music kaydetme işlemine bakalım.

Indir

 • Programı Mac’e indirip kurun ve başlatın.
 • “Ayarlar” >”Kayıt ayarları”na tıklayın ve farklı kalitedeki uygun format seçin. “Tamam” butonuna tıklayarak ayarlarınızı doğrulayın.
 • Girdi ses kaynağı olarak ana ekranın sağ köşesinde yer alan “Sistem Sesi”ni seçin.
 • Mac bilgisayarınızda Apple Music’I çalın ve kaydı başlatmak için sol alt köşede yer alan yuvarlak kırmızı butona tıklayın. Kaydı durdurmak için yine aynı butonu kullanın.
 • Kaydedilen dosyayı bulmak için “Kütüphane”ye tıklayın ve keyfini çıkarın.

Mac indir Apple Music

Eğer Apple Music’I iPhone 6/6 Plus cihazınızda zil sesi yapmak isterseniz programın dahili dönüştürücüsü size yardımcı olacaktır. Kayıtlı parçaya sağ tıklayın ve “Dönüştür”e basın yeni açılan encerede çıktı formatını “M4R” olarak seçmelisiniz. “Dönüştür” butonuna tıkladığınızda zil sesi Mac bilgisayarınızda kaydedilecektir. iTunesyardımıyla bu zil sesini iPhone’unuza rahatlıkla aktarabilirsiniz.

Apple Music dönüştürmek

Özetle, yukarıda bahsedilen bu yollar Apple Music’ten şarkı indirmek için en etkin yollardır. Online çözüm hızlıdır ancak ağ bağlantısının kalitesine bağlıdır. Masaüstü yazılım çok daha istikrarlı ve profesyoneldir. İhtiyaçlarınza gore size en uygun çözümü seçebilirsiniz.

Değerlendirme:4.3 /5( 21 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eiOS Tüyoları, Mac ses kaydedici alternatifleri, Ses Kaydedici.En son 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön