Apple Music Nedir – Bilmeniz Gerekenler

Patlama yapan online müzik sektörü sayesinde, bu günlerde müziğe ulaşmak kolay. Şarkıları arama motorlarından indirebilir, internet sitelerinden albüm satın alabilir ve çeşitli servisler aracılığıyla müzik yayınlarını takip edebilirsiniz. Çeşitli müzik sağlayıcıların sayısı hızlı bir şekilde artıyor, Pazardan pay almak için Apple Music’i piyasaya süren Apple da bunlara istisna değil.

Apple Music Hakkında

apple music ikonBu yıl San Francisco, ABD’de düzenlenen Worldwide Developer Conference’da açıklanan Apple Music tamamen Apple tarafından geliştirilen ve yürütülen bir müzik yayını servisi. Kullanıcıların sınırsız müziğe erişimine olanak sağlayacak olan bu servis gelecek iOS güncellemesinin bir parçası olacak. Apple ID’niz olması durumunda uygulama Apple cihazları, Windows bilgisayar, Mac ve Android akıllı telefonları içeren çeşitli platformları destekliyor. Apple bu hizmetin ücretsiz bir sürümünü sağladıkça, bir Apple ID’niz varsa, üç ay boyunca ücretsiz olarak müzik dinleyebilirsiniz. Bu deneme süresinden sonra hizmeti kullanmak için üye olmanız gerekecek, bu durumda üyelik fiyatı aylık € 9,99 ya da en fazla altı kişi tarafından kullanılabilecek bir aile hesabı için aylık € 14,99 olacak.

30 Haziran 2015’te Apple Music uzun süredir beklenen iOS 8.4 güncellemesiyle birlikte yayımlandı. iPhone, iPad, iPod, Mac ve Windows bilgisayarlar güncelleme uyarısı alırken, Android kullanıcıları bu müzik uygulamasını bu senenin ilerleyen vakitlerinde kullanabilecekler. Diğer üst sınıf müzik yayını hizmetleri gibi Apple Music’de büyük bir müzik kütüphanesine sahip. Bunun yanında, her müzikseverin hoşlanacağı sadece Apple Music’e özgü özelliklerle dolu. Bunlar arasında akıllı online müzik çalar, Beats1 olarak adlandırılan 7/24 internet radyosu ve sanatçılarla iletişim kurmak için kendi sosyal ağı yer alıyor.

Apple Music’in Göze Çarpan Özellikleri

Apple’ın yeni çıkan müzik yayını hizmetinin temel olarak üç ana özelliği bulunuyor. Diğer şirketlerin de sunduğu bu özelliklerin genele bakıldığında yeni olmamasına rağmen, Apple sundukları şeyin daha derinlemesine olacağına söz verdi. Şirketin iddiasına göre, Apple Music “daha az dijital 1 ve 0 ve olması gerektiği gibi daha çok sanat”.

Müzik keşfedin

Hizmete abone olduktan sonra, iTunes’da bulunan tüm şarkıları dinleme ve sabit diskinize kaydetme şansına sahip olacaksınız. iTunes’un şu anda 25 milyon olan ve artmaya devam eden girişle dünyanın en geniş müzik koleksiyonuna sahip olduğunu unutmayın. Ayrıca, bu üst düzey bir şekilde sergiye hazırlanmış playlistleri ve uzmanların müzik tavsiyelerini de kolayca alabiliyorsunuz. Anahtar kelimeleri arayarak ya da kategorilerde gezinerek, istediğiniz şarkı ya da albümleri bulabilirsiniz. Uygulama size ilgi alanlarınıza uygun müzik seçenekleri sunacaktır.

apple music oyuncu

Beats 1 Radyo

Gerçekten “sınırsız” bir şekilde müzik çalmanın yanında, Beats 1, Apple’ın yeni radyo istasyonuna erişim elde edeceksiniz. Bu radyo New York, Los Angeles ve Londra’dan 24 saat boyunca dünyanın her yerine yayın yapan ilk radyo istasyonu. Radyo istasyonu Zane, Lowe, Blame Ebro ve Julie Adenuga gibi ünlü DJ’lere ev sahipliği yapacak. Dünyanın her yanından birçok fan tarafından beğenilen şarkıları çalmanın yanında en sevdiğiniz sanatçıların müzik yorumları ve röportajlarını da bulabileceksiniz.

beats 1 radyo arayüzey

Apple Connect

Sadece Apple Music’i dinlemekten sıkıldıysanız, deneyebileceğiniz bir bir diğer özellik de Apple Connect. Bu Apple’ın müzikseverleri sanatçılarla bir araya getirmek için sosyal medyayı kullanmaya çalıştığı ilk denemesi değil, Apple’ın aynı zamanda bu tür bir servis geliştirme konusundaki tecrübelerini de ilerlettiği ortada. Apple Connect ile sanatçılar sevenlerinin seveceği çeşitli içerikleri yükleyebilecekler. Bu içerikler arasında özel görüntülerden, stüdyo kayıtlarına, görüntülü mesajlardan, sahne arkası kliplerine ve daha fazlası yer alabilecek. Bu özelliğin Twitter, Instagram ve Facebook ile bütünleşik olması sayesinde paylaşmak da daha kolay.

apple connect

Apple Music ile Müzik Hayatınızı Nasıl Zenginleştirebilirsiniz

Apple Music’in ne olduğu sorusuyla birlikte, bu servis hakkında en çok merak edilen şeylerden biri de çeşitli yöntemler ve farklı yaklaşımlar ile nasıl kullanılabileceği. Apple Music’in yukarıdaki özellikleri göz önüne alındığında, onunla yapabileceğiniz bir çok şey var.

Apple Music Kaydedin ve Arşivleyin

i

Apple Music Kaydet – Apple Music üzerinde şarkı ve playlistleri yayından akıcı bir şekilde dinleyebileceğiniz için, aynı zamanda oynatılırken istediğiniz şarkıları kaydedebilirsiniz. Basit bir şekilde müziği arayın, yürütün ve yüksek kaliteli bir ses kaydedici ile müziği kaydedin. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için, ayrıntıları bu yazıda takip edin.

ii

Beats 1 Canlı Radyo Kaydedin – Beats 1 üzerinde yayınlanacak olan yeni çıkan singleların ilk yayınları, en son dedikodular ve sevdiğiniz sanatçılar hakkında diğer bilgiler gibi özel içerikleri bir radyo kaydedici ile kaydedebilir ve daha sonra dinlenme zamanınızda dinleyebilirsiniz.

iii

Apple Müzikleri CD’ye Yakma – Kaydettiğiniz içeriklerin hard diskinizi doldurduğunu düşünmeniz durumunda, bunları güvenli bir şekilde saklama amacıyla her zaman bir CD’ye kaydedebilirsiniz. Dahası, bu şarkıları, sanatçılara, albümlere ya da türlere göre organize etmenizi sağlayacaktır.

Cihazlar Üzerinde Apple Music Oynatın

i

Apple Music’i Android Cihazlar Üzerinde Oynatın – Android akıllı telefon ekosisteminin büyük bir parçasıdır. Apple Music sadece iOS cihazlarla sınırlı değil. Şirkete göre uygulama bu sonbaharda Android’e de çıkarılacak. Bu zamana kadar, şarkıları bilgisayarınızda kaydedebilir ve Android üzerinde Apple Music dinlemek için bunları telefonunuza aktarabilirsiniz.

ii

Apple Music’i Windows Phone Üzerinde Oynatın – şu anda Apple’ın müzik uygulamasını ne zaman Windows Phone kullanıcılarının hizmetine sunacağına dair bir bilgi yok. Bu durumda, yapılabilecek tek şey Apple Music’i yerel dosyalar halinde indirmek ve bunları bir kablo ya da özel bir dosya aktarma programı aracılığı ile Windows Phone cihazınıza aktarmak.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön