Windows 8 Ekran Görüntüsü Almanın Kolay Yolları

Windows 8 Ekran Görüntüsü Almanın Kolay Yolları

En son tarafından 01-04-2021 tarihinde güncellendi.

Windows 8, Microsoft tarafından çıkarılan bir işletim sistemidir. Hem bilgisayar hem de tabletlerde yaygın olarak kullanılır. Bilgisayarınızda veya diğer cihazlarda ekran görüntüsü almak kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Ekran görüntüsü alarak bilgisayarda karşılaştığınız problemleri daha açık bir şekilde bildirebilirsiniz. Ayrıca ekran görüntüsü alarak arkadaşlarınızla ilginç resimler veya haberleri paylaşabilirsiniz. Bu işlem Windows 8’de kolay hale getirilmiş olsa da birçok insan hala ekran görüntüsünü nasıl alınacağı hakkında emin değil veya daha kapsamlı çözümler aramaktalar. Bu makalede Win 8 ekran görüntüsü almanın farklı yollarını inceleyeceğiz.

1. Windows 8 Klavye Kısayolları ile Ekran Görüntüsü Alma

Bilgisayarda Print Screen tuşunun kullanımı

Windows 8 işletim sistemli bilgisayarınızda ekran görüntüsü almak için, Print Screen tuşuna basmanız gerekir. Bu şekilde tam ekranı yakalayabilirsiniz ve görüntü otomatik olarak “Resimler” kütüphanesine kaydedilir. Ancak diz üstü bilgisayarlarda ekran görüntüsü almak için “Fn” tuşu ile “Print Screen” tuşunu aynı anda basmanız gereklidir.

Tabletlerde Windows tuşu ve Ses Azaltma tuşuna basma

Gün geçtikçe Microsoft Surface, Asus, Acer ve benzeri daha fazla tablet markası Windows 8’i kullanıyor. Tabletlerde Print Screen tuşu olmasa da bu işlemi Windows tuşuna basılı tutarark Ses Azaltma tuşuna aynı anda basarak gerçekleştirebilirsiniz. Ekranda beliren bir animsayon görünecek ve ekran görüntüsü alındığını bildirecektir. Kaydedilen resmi şu dizinde bulabilirsiniz: “Kütüphane” > “Resimler” > “Ekran Görüntüleri”.

Windows tuşu ve Ses Azaltma

Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma için varsayılan ayar aslında oldukça basittir ancak bu şekilde sadece tam ekranın görüntüsünü alabilirsiniz ve resmi düzenlemek için başka araçlara ihtiyaç duyarsınız. İşleri daha basitleştirmek ve etkin hale getirmek için aşağıda belirtilen gibi kapsamlı bir üçüncü taraf ekran görüntüsü alma araçlarını kullanabilirsiniz.

2. Profesyonel Araçlarla Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma

Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma Windows işletim sistemiyle çalışan her türlü cihazda çalışan web tabanlı bir uygulamadır. Tam ekran, etkin pencere ve belirli bölümler dahil ekranın farklı yerlerinin görüntüsünü almanıza izin verir. Ekran görüntüsü almaya ek olarak bu araçla aynı zaöanda çizgiler, daireler, oklar çizebilir ve görüntüye metin ekleyebilirsiniz. Bu seçenekleri ekran görüntüsü alır almaz kullanmanıza izin veriri. Dahası, bu uygulamayla görüntüyü saniyeler için eposta ile gönderebilir, yükleyebilir veya paylaşabilirsiniz. Bu Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma programıyla saniyeler içinde görüntü almanın açıklamaları aşağıdadır:

  • Apowersoft Ücretsiz Ekran Alma web sayfasına giderek “Uygulamayı İndir” yazılı turuncu butona tıklayın.
  • Uygulamayı yüklemek için Java eklenticiğini çalıştırın. Arayüz ekranda belirdiğinde kamera simgesine tıklayın.
  • Fare imleciniz bundan sonra artı işaretine dönecek. Ekrandaki alanı yakalamak için farenizi sürükleyin ve ekran görüntüsünü onaylamak için fareyi bırakın.
  • Yatay olarak yerleşik görev çubuğundaki seçeneklerle ekran görüntüsüne eklemeler yapabilir sonra sabit sürücünüze disk butonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz. Alternatif olarak, sosyal ağlarınızda paylaşabilir, ya da dikey çubuktaki ilgili butonlara tıklayarak Ücretsiz Alanınıza yükleyebilirsiniz.

Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma programıyla

Window 8 Ekran Görüntüsü Almak için bu uygulamanın bir de pro sürümü mevcuttur. Bu pro sürümde çeşitli ekran görüntüsü alma modları bulunur. Aşağı kayan bir pencerenin, elips bir bölgenin veya serbest bir alanın ve daha farklı şekillerde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ayrıca çoklu düzenleme araçlarına sahip etkileyici bir resim düzenleyici ile birlikte gelir. Bilgisayarınıza programı yüklemek için İndir butonuna tıklayabilirsiniz.

Indir

3. Window 8’de Tam Sayfa Ekran Görüntüsü Alma

Yukarıda bahsedilen yollar ekranda görünen her türlü içerik için geçerlidir. Bazen, bir web sayfasının tamamının yani ekrana sığmayan alanlarının da görüntüsünü almanız gerekir. Internette gezinirken tam ekran görüntü nasıl alınır merak ediyorsanız bunun için özel bir araca ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda, Websayfası Ekran Görüntüsü Alma ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfanın URL adresini aşağıda yer alan adres çubuğuna girerek “Ekran Görüntüsü Al” seçeneğine tıklayın.

Sonuç olarak bu yazı Window 8 ekran görüntüsü alma yolları ile ilgili farklı ipuçları sağlıyor. Eğer ekranın belirli alanlarının görüntüsünü almak istiyorsanız Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma seçeneğini kullanabilirsiniz. Bir web sayfasının tamamının görüntüsünü almak istiyorsanız Websayfası Ekran Görüntüsü Alma iyi bir seçenek olacaktır.

Değerlendirme:4.3 /5( 31 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eEkran Görüntüsü.En son 01-04-2021 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön