Kolay Bir Şekilde PC Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Kolay Bir Şekilde PC Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

En son tarafından 03-08-2015 tarihinde güncellendi.

Ekran görüntüsü yakalamak günümüzde oldukça gerekli bir işlemdir, yakaladığınız görüntüleri toplayarak istediğiniz belgelerin içine ekleyebilir, hazırladığınız sunumlar için görsel olarak kullanıp onları zenginleştirebilir ya da sadece arkadaşlarınızla ya da meslektaşlarınızla paylaşabilirsiniz. PC ekran görüntüsü almanın en bilinen yolu dâhili “PrtSc” tuşu ile ekran görüntüsü kurulumunu kullanmaktır. Şimdi basit bir şekilde görüntüsünü yakalamak istediğin bir şey aç, arkasından klavyedeki “PrtSc” tuşu na bas ve her bilgisayarda kurulu olan Paint uygulamasına yapıştır ve kaydet. Bu yöntem oldukça kolay fakat sınırlıdır, istediğiniz dosyayı kaydedebilmek için fazladan bir uygulama gerektirir. Bu aşamada bu yazının devamında bilgisayarlar için ekran görüntüsü almanın önerdiğimiz yollarını okuyun.

PC Ekran Görüntüsü Almanın Tavsiye Edilen Yolu

PC üzerinden ekran görüntüsü almak istiyorsanız, Apowersoft Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma gibi güvenilir bir yazılım kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu, internet ortamında kullanabileceğiniz efektif bir ekran görüntüsü yakalama programıdır. Bu programı kullanarak bir web sayfasındaki, blog yazısındaki, programdaki, videodaki ya da bir oyundaki ekranın fotoğrafını kolayca çekebilirsiniz. Ek olarak, bu uygulama dâhili bir düzenleyici de içeriyor ve aldığınız görüntüler üzerine yazılar, çizgiler, şekiller eklemenize de izin veriyor. Aldığınız ve düzenlediğiniz görüntüyü arkadaşlarınızla da paylaşmak isterseniz uygulamanın paylaş butonunu kullanarak rahatlıkla internet ortamında paylaşabilirsiniz.

PC ekran görüntüsü

Bu programı kullanarak bilgisayar üzerinden ekran görüntüsü almanın kolay basamakları:

  • Apowersoft Ücretsiz Ekran Görüntüsü Alma web sayfasına git ve “Uygulamayı Başlat” sekmesine tıkla, arkasından ekran yakalama aracının başlaması için bekle.
  • Şimdi görüntüsünü almak istediğin bir sayfayı ya da videoyu aç.
  • Ekran görüntüsü almak için kamera ikonuna bas ve artı gösterge ekranda belirecek.
  • Artı göstergeyle görüntüsü almak istediğin bölgeyi oluştur ve fareyi bırak.
  • Ekranda düzenleme araçları ile birlikte görüntü ön izlemesi oluşacak. Buradan basit düzenlemeler ve eklemeler yapabilirsin.
  • Aldığın görüntüyü kaydetmek için disket ikonunu kullan.

Indir

Bunların yanında bu uygulamadan taşıyıcı panondaki görüntüleri kopyalamak ya da kullandığın ek hafızaya ekran görüntülerini kaydetmek için de faydalanabilirsin. Diğer taraftan internet olmadan da bu uygulamayı kullanmak istiyorsan birçok özel ayrıcalık sunan profesyonel sürümünden de yararlanabilirsin: 10 farklı yakalama türü, basit ve geliştirilmiş düzenleyici araçları, görev zamanlayıcı ve bir video kaydedici. Bu uygulamayı edinmek için basit bir şekilde aşağıdaki indir butonuna bas.

Bunun da ötesinde bilgisayar ekran görüntüsü almak için alternatif bazı programları da kullanabilirsiniz.

PC üzerinde Ekran Görüntüsü Yakalamak için Diğer Alternatif Araçlar

Ekran Alıntısı Aracı

bilgisayar ekran görüntüsü almakKullanımı kolay olduğu için PC ekran görüntüsü almanın sık kullanılan alternatif yollarından biridir. Ekran görüntülerini almaya ve kaydetmeye yarayan Ekran Alıntısı Aracı pek çok Windows OS’te varsayılan olarak kuruludur. Bu araç sayesinde Serbest Biçimli Ekran Alıntısı, Dikdörtgen Biçimli Ekran Alıntısı, Pencere Ekran Alıntısı ve Tam Ekran Alıntısı gibi seçeneklere sahipsiniz. Aynı zamanda e-mail atarak da aldığınız bu görüntüleri paylaşabilirsiniz. Bu aracı kullanmak için Windows başlangıç menüsünü açın ve Ekran Alıntısı Aracı olarak arayıp uygulamayı açın.

Artıları: Kullanımı kolay.

Eksileri: Bu uygulama ile yalnızca ekran görüntülerini alabilirsiniz.

Skitch

PC ekran görüntüsüDiğer deneyebileceğiniz alternatif yol ise Skitch uygulamasıdır. Ücretsiz olan bu uygulama ile ekran görüntüsü alabilir, düzenleme yapabilir ve görüntüleri paylaşabilirsiniz. Pek çok kullanıcı bu uygulamadan Windows, OS X, Android, and iOS gibi farklı platformlarda değişik sürümleri var diye yararlanıyor. Bu araç ile kullanıcılar kolay bir şekilde bilgisayarları için web sayfası, harita, resimler ya da PDF görüntüleri kaydedebilirler. Bunun da yanında yakalanan görüntü üzerinden önemli kısımları vurgulamak bazı eklemeler de yapılabilir, geri dönüşüm için oy verebilir ve yorum bırakabilirler.

Artıları: Görüntü düzenleme fırsatı sunuyor.

Eksileri: Oldukça yüksek bir hafıza kaplıyor.

PicPick

PicPickBilgisayar ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz son alternatif yol ise PicPick uygulamasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama bilgisayarınızın ekranından istediğiniz görüntüyü seçme ve yakalama işine yarıyor. Bu uygulamayı kullanarak bir web sayfasından, belirli bir alandan ya da aktif pencereden istediğiniz görüntüleri seçip kaydedebilirsiniz. Ekran görüntüsü yakalamanın yanında bu uygulama görüntü düzenleyici ile donatılmıştır ve basit notlar, çizgiler, şekiller, yazılar ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Bu uygulama daha detaylı düzenleme yapmak için gelişmiş grafik aksesuarlarına da sahiptir.

Artıları: Basit ekran görüntüsü yakalamanın yanında farklı özelliklere de sahiptir.

Eksileri: Yeni başlayanlar için çok karışık bir uygulama.

Sonuç

Bunlar PC ekran görüntüsünün nasıl alınacağını gösteren değişik yollar ve hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmış. Biz yine de bilgisayarınıza kurmadan kolay bir şekilde kullanabileceğiniz Apowersoft Ücretsiz Ekran Görüntüsü Yakalama uygulamasını öneriyoruz. Ek olarak basit ekran görüntüsü yakalama işlevinin yanında pek çok önemli özelliği de içinde barındırıyor. Aynı zamanda %100 ücretsizdir.

Değerlendirme:4.3 /5( 33 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eEkran Görüntüsü.En son 03-08-2015 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön