Windows 10/Windows 8 için En iyi Ses CD’si Yazma Programı

Windows 10/Windows 8 için En iyi Ses CD’si Yazma Programı

En son tarafından 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Günümüzde çoğu kişi, boyut olarak daha küçük olduğu ve çoğu medya oynatıcısı ve cihazla uyumlu olduğu için şarkıları MP3 formatında dinliyor. Ancak bu, ses CD’lerinin artık kullanılmadığı anlamını taşımıyor. Tam aksine kullanılıyor çünkü bazı müzik oynatıcıları MP3 dosyalarını okumuyor. Sabit sürücüden yer kazanarak bilgisayarın iyi durumunu sürdürme amacıyla çoğu kişi müziklerini CD’ye aktarmak için güvenilir bir ses CD’si yazma programı bulmak istiyor. Hepimizin bildiği gibi, ses CD’si müzik severler için müziği toplayıp paylaşmanın harika bir yoludur.

Bu işe başlamadan önce bu süreç için gerekli her şeyi hazırlamalısınız. Öncelikle, favori MP3 dosyalarınızı bir araya getirmelisiniz. Online olarak şarkı satın alma veya Apowersoft Ücretsiz Online Ses Kaydedici gibi bir program kullanarak şarkıları kaydetmek gibi bir çok farklı yolla bunu yapabilirsiniz. Ayrıca şarkıları yazacağınız boş bir CD, CD’yi takacağınız bir CD yazma sürücüsü ve etkin bir CD yazma programına ihtiyacınız olacak. Bu yazıda bu işlemi yapabileceğiniz üç yolu inceleyeceğiz.

Müzik CD’si Yazmak için Harika bir Yazılım

1. Yol: Etkin bir Biçimde CD Yazmak

Kullanabileceğiniz ilk program Ses Kaydedici’dir. Bu, kolay ara yüzü ve sunduğu çok farklı özellikle bulabileceğiniz en iyi MP3’ten ses CD’sine dönüştürme programıdır. CD yazma özelliğinin yanı sıra, ses kaydetme, ses formatı değiştirme, ID3 etiketlerini düzenleme, CD’deki dosyaları ayrıştırma gibi seçenekler sunar. Bu aracı kullanıp aşağıdaki adımları takip ederek ses CD’si yazmak çok kolaydır.

Indir

  1. Bilgisayarınızın CD sürücüsüne boş bir CD yerleştirin.
  2. Yayın Akışı Ses Kaydedici programını başlatın.
  3. “Araçlar” menüsüne tıklayarak “CD Yazıcı” seçeneğine gidin.
  4. “Ekle” butonuna tıklayıp bir CD’ye yazmak istediğiniz MP3 dosyalarını seçin. Dosyaları seçip “Yukarı Taşı” ve “Aşağı Taşı” butonlarını kullanarak dosyalarınızı aşağıya ya da yukarıya yerleştirebilirsiniz. Şarkıları dilediğiniz sıraya sokun.
  5. Yazma işlemine başlamak için “Başla” butonuna tıklayın.

CD ses yakmak

Bu adımlar o kadar basittir ki daha önce bu işlemi yapmamış olsanız bile kolaylıkla üstesinden gelirsiniz. Ayrıca bu program, tüm Windows işletim sistemleri üzerinde ve Windows 10’da MP3’ten CD oluşturmanıza kolaylıkla izin verir.

2. Yol: CD’leri Ücretsiz Oluşturma

Ücretsiz MP3’ten CD’ye Dönüştürme ve Yazma ile, MP3 şarkılarını sadece bir kaç adımla CD’ye aktarabilirsiniz. Bu, MP3 dahil çok çeşitli ses formatlarını dönüştürüp CD’ye yazabilen bir programdır. Desteklenen diğer formatlar ASF, WMV ve WMV dosyalarıdır. Bu aracı kullanarak CD’ye şarkı yazmak çok kolaydır. DVD sürücüsündeki aşağı açılır menüden yazacağınız cihazı seçip yazmak istediğiniz MP3 dosyalarını seçin ve “Yaz” butonuna tıklayın. Uygulamayı kullanmak işte bu kadar basittir.

ücretsiz CD yazıcı

3. Yol: iTunes ile CD Yazma İşlemi

iTunes, ücretsiz CD yazma programları arasında bulunan bir diğer popüler programdır. Genelde, müzik dosya yöneticisi olarak bilinir ve müzik satın alma, radyonun keyfini sürmenin yanı sıra ses CD’si, MP3 CD’si ya da veri CD’si yazma araçlarında etkin şekilde kullanılır. MP3’leri ses CD’sine yazma işlemi de aşağıda belirtildiği şekilde oldukça kolaydır.

iTunes ile CD yakmak

iTunes sadece çalma listelerinden şarkı yazdığı için, ilk olarak bir çalma listesi oluşturmalısınız. Ana pencerede yer alan “Dosya” simgesine tıklayarak menüyü açın, ardından “Yeni” > “Yeni Çalma Listesi” butonlarına tıklayarak çalma listesini oluşturun. Ardından yazmak istediğiniz şarkıları bu listeye sürükleyin. Sonrasında, ekranın altında yer alan çark simgesine tıklayıp “Listeyi Diske Yaz” seçeneğine gidin. Bir pencere çıkacak ve gerekli ayarları yapmanıza yardımcı olacak. Ayarları tamamladıktan sonra “Duske Yaz” butonuna tıklayarak Müzik CD’si yazmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda incelenen üç yol da ses dosyaları CD’ye yazmanıza izin verir. Ancak ilk yol yani Ses Kaydedici, diğer iki yoldan çok daha iyidir. Ücretsiz MP3’ten CD’ye Dönüştürme ve Yazma programı masrafsız olsa da bazı özelliklerinde sınırlamalar vardır. iTunes’a bakacak olursak işlemler pek esnek sayılmaz ve bazen kullanıcıların aklını karıştırır. Ayrıca ikinci ve üçüncü yollar dijital hak korumasıyla en iyi şekilde çalışırlar. Yani size daha çok seçenek sunacak daha etkin bir ses CD’si yazma programı arıyorsanız Yayın Akışı Ses Kaydedici en iyi seçenek olacaktır.

Değerlendirme:4.8 /5( 21 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eSes Düzenle, Ses Kaydedici.En son 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön