Samsung Galaxy Note silinmiş fotoğrafları ücretsiz kurtarma

Samsung Galaxy Note silinmiş fotoğrafları ücretsiz kurtarma

En son tarafından 21-08-2018 tarihinde güncellendi.

Bir yandan bilgisayarda çalışırken bir yandan Samsung Galaxy Note 8’imdeki fotoğraflara göz atıyordum. Aynı anda birkaç işi yaparken iyi olduğumu zannetsem de tüm fotoğraflarımı silivermişim. Benim için çok önemli resimleri kaybettim bu yüzden bunları kurtarmak için tavsiyeye ihtiyacım var. Lütfen yardım edin!

Akıllı telefon kullanırken bu, geçmişte sizin de başınıza gelmiş olabilir. Cihazlardan yanlışlıkla fotoğraf silmenin yanı sıra verilerinizi kaybetmenin farklı nedenleri olabilir. Bunları yazının sonraki bölümlerinde konuşacağız ancak şimdi genel olarak Samsung Galaxy Note cihazından silinen fotoğrafları kurtarma çözümleri üzerine yoğunlaşalım.

Samsung Galaxy Note Fotoğraf Kurtarma Programları

Resimler dahil cihazlarınızdan kaybolan verileri kurtarmanıza yardım eden çok sayıda uygulama var. Samsung Galaxy Note cihazınızdaki resimleri kurtarmanız için deneyebileceğiniz en iyi programları aşağıda bulabilirsiniz.

Ücretsiz Program – 7-Data Android Recovery 1.0

İnceleyeceğimiz ilk program 7-Data Android Recovery 1.0. Bunu bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz. Telefonunuzu veya hafıza kartınızı tarayarak fotoğraf dosyaları gibi kayıp dosyalarınızı bulabilirsiniz. Ancak bu uygulama beta halinde yani özellikleri henüz test aşamasında. İstikrarlı olmadığı için Samsung Galaxy Note cihazınızdaki fotoğrafların tümünü bulabilme ihtimaliniz var ancak beklenilen şekilde çalışmama ihtimali de var. Dahası tarama ve kurtarma süreci biraz fazla sürebilir.

Ücretli Program – Data Recovery for Android

Listemizdeki ikinci kurtarma programı Data Recovery for Android. Bu bir paylaşım yazılımı yani indirdikten sonra belli bir süre ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme dönemi boyunca özelliklerine bakabilir ve tam sürümü almadan programı gerçekten satın almak isteyip istemediğinize kadar verebilirsiniz. Kararınız muhtemelen satın alma yönünde olacaktır çünkü bu, piyasadaki en iyi Android kurtarma programlarından biri.

Indir

Galaxy Note 8/7/6’nın yanı sıra Sony, HTC ve LG gibi Android cihazlardan silinen fotoğrafları geri getirebiliyor. Kullanımı kolay olan bu uygulamada fotoğrafların yanı sıra diğer kayıp verilerinizi kurtarmak için izlemeniz gereken adımlar tek tek anlatılıyor. Kurtarma programını ilk kez kullanıyor olsanız bile adımları rahatlıkla takip edebilirsiniz. Samsung Galaxy Note cihazınızdaki kayıp fotoğrafları son derece etkin şekilde geri getirme özelliğine sahip olduğundan bu programa rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Tarama süresince bulabildiği dosyaları gösterir. “Galeri” yanında bulunan kutuyu seçerek tamamını kurtarabilirsiniz. Fakat önce dosyalara göz atıp kurtarmak için bunlardan bazılarını seçmek istiyorsanız “Galeri” seçeneğini tıkladıktan sonra kurtarmak istediğiniz fotoğrafların yanında bulunan kutuyu işaretlemeniz gerekir. Ardından “Kurtar” butonuna tıklayın ve kayıp fotoğraflarınızı geri alın. Mesajlar, kişiler ve videolar için de aynı yolu takip edebilirsiniz.

silinen fotoğrafı kurtar

Samsung Galaxy Note Fotoğraflarının Kaybolma Sebepleri

Yazının ilk bölümünde bahsettiğimiz gibi Galaxy Note cihazından kaybolan fotoğrafları geri getirme yöntemlerini inceledikten sonra genel olarak fotoğraf ve veri kayıplarının sebeplerini irdeleyeceğiz. Bu konuyu öğrenmeniz önemli çünkü ancak sebeplerini bilirseniz daha sonra başınıza gelmemesi için bunlarla ilgili önlem alabilirsiniz.

  1. Yukarıdaki kullanıcının başına geldiği gibi fotoğraflar, yanlışlıkla silinebilir. Bu nedenle dosyalarınıza göz atarken dikkatli olun.
  2. Virüsler, verilerin silinmesinde başka bir etkendir. Bu nedenle cihazınıza virüs koruma programını kurmak çoğu durumda hayati önem taşır. Ayrıca bilinmeyen kaynaklardan veri aktarımından kaçınmalısınız.
  3. Bilgisayara veri aktarımı yaparken USB kablosunun işlem tamamlanmadan çıkarılması da veri kaybına bir başka örnek. Dosyaları aktarırken USB kablosunu oynatmamaya ve Galaxy Note cihazınızın yeterli şarjı olduğuna emin olun.
  4. Telefonu yanlışlıkla suya düşürme veya hafıza kartının kurulması da fotoğrafların kaybına yol açabilir. Bu nedenler telefonunuza ve hafıza kartına özen göstermeniz en iyisi.

Ancak tüm bunlara dikkat etmenize rağmen telefonunuzdaki önemli fotoğraflara artık ulaşamıyorsanız, Samsung Galaxy Note telefonu kurtarma programları arasında bulabileceğiniz en iyisi Data Recovery for Android’i kullanabilirsiniz.

Değerlendirme:4.3 /5( 25 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eAndroid kurtarma.En son 21-08-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön