Internet radyolarını kaydedin

Internet radyolarını kaydedin

En son tarafından 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Web radyo kanalı veya internet yayını olarak da bilinen internet radyosu, hizmetlerini World Wide Web aracılığıyla sunan bir müzik hizmeti sağlayıcısıdır. Bu hizmetler daha çok devamlılık sağladığından beri parçaların kalitesi söz konusu olduğunda işin kontrolü artık bir çok kişi tarafından yapılmaktadır. Frekans ve dalgalar üzerinden çalışan eski usül radyoların aksine, bu radyolar sinyal ve konuma göre değiştirilemez. Tıpkı geleneksel radyo kanalları gibi, internet radyoları kullanıcılarına dinleyebilecekleri geniş bir şarkı koleksiyonu sunmaktadır. Bu geniş koleksiyon nedeniyle ses parçalarını indirmek isteyen kullanıcıların sayısı artmaktadır. Ancak internet radyolarını kaydetme işi çoğu zaman sıkıntılıdır.

En İyi Radyo Kayıt Programı

Aşağıda belirtilen yollar kullanılarak internet radyolarını kaydetme sorunu kolaylıkla ortadan kalkacaktır. Her iki yol da, işletim sistemi ne olursa olsun çalışan ses kaydediciyi kullanır.

Windows için Internet radyosu kaydetmenin ücretsiz yolları

1. Sound Recorder

Windows işletim sistemi konu olduğunda, internetten radyo kaydetmenin en iyi yolu, Windows’ta bulunan dahili kaydediciyi kullanmaktır. Başlangıç menüsündeki arama çubuğuna Ses Kaydedici yazdığınızda program açılır. İstediğiniz parçayı seçip, Kaydet butonuna tıklayarak kaydetmeye başlayabilirsiniz. Bu programla ilgili sorun, oldukça basit özelliklere sahip olması ve kayıtla ilgili diğer ayar değişikliklerine izin vermemesidir.

radyo kaydedici

2. Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ses Kaydedici

Windows işletim sisteminde kullanabileceğiniz başka bir program olan Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ses Kaydedici daha kapsamlı bir internet radyo kaydedicisidir. Adından da anlaşılabileceği gibi, bu araç size ücretsiz olarak web tabanlı bir kaydedici hizmeti sağlar. Windows’un dahili kayıt programının aksine, kayıttan önce bu programda bazı ayarlamalar yapabilirsiniz.

Ücretsiz Çevrimiçi Ses Kaydedici

Bu programı kullanmak için tek yapmanız gereken web sitesinden kayıt aracını başlatmak ve kayıtta kullanacağınız ses kaynağını seçmektir. Programa giderek, “Araçlar” menüsünü seçin, buradan Mikrofon, Sistem sesi veya her ikisini seçebilirsiniz. Sonraki adımda, dinlemek istediğiniz bir internet radyosu bularak programa geri dönmeniz ve “Kayıt” butonuna tıklamanız yeterlidir. Kayıt işlemi hemen başlayacaktır bu nedenle daha iyi kayıt kalitesi istediğiniz parçayla kayıt işlemini senkronize etmeniz gereklidir. Apowersoft Ücretsiz Online Ses Kaydedici’de dahili bir ses dönüştürücü de bulunur. Bu şekilde kaydı farklı ses dosyası formatlarına dönüştürebilirsiniz.

Mac’te Internet radyosu kaydetme programı

Indir

Bu bölümde, tüm Mac işletim sistemi kullanıcılarının ihtiyacını karşılayacak bir kayıt aracını inceleyeceğiz. Bu program, internet radyolarını kaydetmeye yarayan Mac için Ses Kaydedici dir. Bahsettiğimiz araç, diğer tüm Mac uygulamalarının doğasını harmanlayabilmesi için tasarlanmıştır. Bu nedenle bu programı kullandığınızda diğer varsayılan uygulamaları kullanıyormuş hissine kapılırsınız. Programı yükleyin, çalıştırın, kaydetmek istediğiniz internet radyosunu açın ve “Ayarları” butonuna tıklayın, hepsi bu kadar. Bu internet radyolarını kaydetmenin hızlı kolay ve güvenilir bir yoludur. Programda dahili olarak bulunan ses dönüştürücüsü ve düzenleyicisini ise programdan faydalanmaya başladığınızda bulabilirsiniz.

Ücretsiz Çevrimiçi Ses Kaydedici

Deyebileceğiniz Üç Internet Radyo Kanalı

Pandora

Veri tabanında eski ve yeni şarkılardan oluşan oldukça geniş koleksiyonuyla tanınan bir internet radyo sitesidir. Kullanımı ve menüleri kolaydır. Tek sıkıntı sadece belirli ülkelerde hizmet vermesidir.

Slacker

Milyonlarca farklı şarkıyı arıyorsanız, bu internet radyo sayfası ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu siteyle ilgili en iyi özellik, ana sayfasında her hangi bir şarkı ya da resmin gösterilmiyor oluşudur. Tek görünen tercih ettiğiniz şarkı veya sanatçıyı arayabileceğiniz bir arama çubuğudur. Sonrasında ilgili tüm mp3’ler gösterilir. Bu radyo sağlayıcısı ile ilgili sorun, bir önceki sitede bahsedilenle aynı olarak, sadece sınırlı sayıda ülkede hizmet vermesidir.

Spotify

Bilinen bir diğer internet radyo sağlayıcısı ise Spotify’dır. Bu site, tüm müzik türlerini kapsayan geniş bir şarkı koleksiyonuna sahiptir. Ancak tüm hizmetten yararlanmak için kaydolmanız, premium hizmeti içinse ödeme yapmanız gereklidir. Bu sayfanın hizmeti de sadece belirli ülkelerle sınırlıdır.

Yukarıda bahsettiğim bu üç internet sağlayıcısının dışında, farklı tür müzikleri dinleyebileceğiniz çeşitli radyo istasyon seçenekleri mevcuttur. Dinlediğiniz radyo hangisi olursa olsun, yukarıda belirttiğim radyo yayın akışı kaydedicisine başvurarak şarkıları başarıyla kaydedebilirsiniz.

Değerlendirme:4.8 /5( 15 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eSes ipuçları, Ses Kaydedici.En son 18-09-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön