MP4 FLV formatına nasıl dönüştürülür

MP4 FLV formatına nasıl dönüştürülür

En son tarafından 20-08-2018 tarihinde güncellendi.

En popüler formatlardan biri olan MP4 orijinal DVD video kalitesine yakın harika bir çözünürlük sunar. Ayrıca bu tür dosyalar alt yazı, durağan resimleri, nesne ve sahne tanımları gibi diğer medya verilerini depolayabilir. Bu avantajlardan yararlandığı için MP4 formatı ses ve video verisini depolamada yaygın olarak kullanır. Ancak MP4 göreceli olark sıkıştırılmamış bir video format olduğu için genelde daha büyük dosya alanı kaplar.

MP4’e kıyasla FLV daha küçük dosya boyutuna sahiptir böylece paylaşımı daha kolay hale gelir. Mevcut halde, çoğu video siteleri online yayınları sunmak için FLV dosyalarını benimser çünkü bilgisayarda ve ağda daha az yer kaplar. İnsanlar zayıf bir ağla bile FLV videolarını kolayca görüntüleyip indirebilirler. Bu nedenle FLV, paylaşma ve dosya boyutu açısından MP4 için iyi bir alternatiftir.Takip eden bölümlerde MP4 dosyalarını FLV formatına kolayca dönüştürmenin yollarını bulacaksınız.

Dönüştürme için online uygulamalar

i

Apowersoft Ücretsiz Online Video Ses Dönüştürücü

Bu uygulama web sayfası üzerinden doğrudan dönüştürme yapmanıza izin veren tamamen ücretsiz bir programdır. MP3, WAV, FLAC, AAC, MP4, FLV, MOV, AVI vb. farklı medya dosya çıktıları için farklı ses ve video formatları sunar. Kısa süre içinde dönüştürme işlemi kalite kaybı olmadan tamamlanır. Bu temel fonksiyonlar dışında online dönüştürücüde yer alan hızlı düzenleyici vardır, bununla birlikte çözünürlüğü, bit hızını, stereo hızını ayarlayabilir, video klipleri kırpabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. MP4 formatını FLV’ye çevirmek için bu program nasıl kullanacağınızı öğrenmek üzere aşağıdaki adımlar takip edebilirsiniz.

 • Apowersoft Ücretsiz Online Video Ses Dönüştürücü sayfasına gidin.
 • “Göz at” butonuna tıklayarak yerel MP4 dosyasını yükleyin.
 • Çıktı formatı olarak “FLV”yi seçin.
 • “Dönüştür” butonuna tklayarak istediğiniz kaydetme dizinini seçip göreve başlayın.

MP4 FLV

ii

Free Online File Converter

Ücretsiz Online Dosya Dönüştürücü, ses, video, resim, belge, E-kitap, arşiv ve daha fazlası dahil farklı türdeki dosyaları dönüştürmek için kullanılan ünlü bir online programdır. Ayrıca FLV, MP4, MOV,AVI gibi çeşitli formatları dönüştürme seçeneği de sunar. Bu uygulamayla dosyanızı kalite kaybı yaşamadan dilediğiniz formata dönüştürebilirsiniz. Pratik ara yüzü kullanıcıların bir çırpıda küçük çalıştırma ipuçlarına ulaşmalarını sağlar. MP4’ü FLV formatına çevirmek için aşağıdaki rehberi de kullanabilirsiniz.

 • Bu online dönüştürücünün sitesini ziyaret etin.
 • “Video dönüştürücü” aşağı açılır menüsünden “FLV’ye Dönüştür” seçeneğini seçin ve “Başlat” butonuna tıklayın.
 • “Dosya Seç”e tıklayarak yerel MP4 video dosyanızı yükleyin.
 • Dönüştürme işlemine başlamak için “Dosyayı Dönüştür” butonuna tıklayın.

online file converter

Bunun ötesinde, online dönüştürme görevi ağ bağlantınız çok iyi değilse sekteye uğrayabilir. Bunu gidermek için profesyonel bir program kullanmayı düşünebilirsiniz.

Dönüştürme için profesyonel program

Apowersoft Video Dönüştürücü

Apowersoft Video Dönüştürücü medya dosyalarını dönüştürmek için harika bir araçtır. MP3, AAC, OGG, FLAC, AVI, FLV, MKV vb. tonlarca ses ve video formatını sunar. Bu program MP4’den FLV Dönüştürücü gibi işlev görür ve video düzenleyici, video indirici, ekran kaydedici ve MV yapıcı gibi diğer bazı pratik araçlara sahiptir. Video düzenleyicide video klipleri kırpıp düzeltmenizi, filigran ve alt yazı eklemenizi ve hatta özel resim efektleri (parlaklık, zıtlık, canlılık vb.) eklemenizi sağlayan seçenekler vardır. Programı aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz.

İndirme

 • Dönüştürücüyü bilgisayarınıza indirip kurun.
 • Uygulamayı başlatın ve MP4 dosyasını ekleyin.
 • “Profil”e tıklayıp çıkt format olarak “FLV”yi seçin.
 • Başlamak için “Dönüştür” butonuna tıklayın.

FLV formatını MP4 e çevirme

Özet

Yukarıda bahsedilen programların hepsi MP4’ü FLV formatına çevirmek için harika yollardır. Ancak ağ hızı yavaş olduğunda online araçlar istikrarsız olabilir. Genel olarak bu araçları görüntülerken Apowersoft Video Dönüştürücü Stüdyo’yu kullanmanız önerilir. Dönüştürme aracı ve diğer ek fonksiyonları son derece kullanışlıdır.

Değerlendirme:4.8 /5( 16 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eÇevrimiçi videoları dönüştürün, Video dönüştürücü, Video formatını dönüştür.En son 20-08-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön