MP3 dosyasını M4R yapma yöntemleri

MP3 dosyasını M4R yapma yöntemleri

En son tarafından 30-07-2015 tarihinde güncellendi.

MP3 ses depolama için kullanılan standart bir teknoloji ve encoding formatıdır. Ses dosyalarını küçük bir dosyaya sıkıştırırken ses kalitesinin seviyesini koruyabilmedeki üstünlüğü formatın müzik endüstrisinde popüler olmasını sağlamıştır. Dinlediğimiz müziklerin büyük bölümü bu formattadır. Sadece bununla da kalmaz Apple’ın iPhone’u da dahil olmak üzere piyasadaki neredeyse tüm elektronik cihazlar bu formattaki ses dosyalarını ayırt edip yürütebilir. Ancak asıl sorun iPhone’un mp3 dosyalarını müzik olarak yürütebilmesi değil MP3 dosyalarını zil sesi olarak kullanamayıp zil sesi olarak sadece M4R formatını tanımasıdır. Daha da kötüsü internetteki M4R zil seslerinin iPhone kullanıcılarının taleplerine yetişememektedir. Kişilerin iPhone zil seslerini daha rahat bir şekilde kişiselleştirme özgürlüğüne yardımcı olmak için MP3 müziklerini M4R zil seslerine dönüştürmek çözüm olabilir. Bununla birlikte, MP3 M4R dönüştürme işlemi yaparız.

MP3 dosyalarını iPhone zil seslerine dönüştürmek için kolay bir rehber

İlk olarak MP3 müzik dosyalarını iki uygun çözümle iPhone M4R zil seslerine dönüştürecek ve sonrasında bunları iPhone cihazlara aktaracağız. Aşağıdaki tam çözümlere güvenebilirsiniz.

1

Bölüm I: MP3 Müzikleri M4R zil sesine dönüştürme

Yöntem 1: Video Dönüştürücü Kullanma

En çok tavsiye edilen dönüştürücülerden biri Video Dönüştürücü’dur. Bu program kişinin herhangi bir görüntü ya da ses dosyasını istedikleri formata dönüştürmelerine imkan tanıyan profesyonel bir araçtır. Benzer MP3’ten M4R zil sesine dönüştürücülerle kıyaslandığında, bu araçla MP3 müziklerinden M4R zil sesi yapmak çok daha hızlı ve daha güvenilirdir. İstediğiniz zil sesini almak sadece saniyeler alır. Öncelikle bu aracı bilgisayarınıza indirip yükleyin.

Indir

Bu programı kullanmaya başlayalım.

 • Yazılımı çalıştırın ve “Dosya Ekle” butonuna tıklayarak MP3 dosyalarını aktarın.
 • MP3 M4R dönüştürme

 • Ok tuşuna tıklayarak “Profil” alanındaki format listesini genişletin. Çıkış formatı olarak “M4R” seçin.
 • Dönüştürme işlemini başlatmak için “Dönüştür” butonuna basın. Sonrasında MP3 dosyası bilgisayarınıza M4R dosyası olarakkaydedilecektir.

Ek olarak, tercih ederseniz aynı zamanda MP3 dosyalarını toplu halde dönüştürmenize de olanak tanır, bu da dosyaları arka arkaya dönüşmeniz gerektiğinde kesinlikle daha etkili bir yaklaşım olacaktır. Ayrıca, bilgisayarınızda ses dosyası düzenlemek istemeniz durumda kullanıma hazır bir birleşik video editörü içerir. Bu inanılmaz aracın yardımıyla, başka bir video editörü yüklemenize gerek kalmaz.

Yöntem 2: iTunes Kullanma

Yukarıda gösterilen üçüncü parti yazılımın dışında, aynı zamanda iTunes de MP3 dosyasını M4R yapma işlemini gerçekleştirebilir. iPhone kullanıcılarının zaten bilgisayarlarında iTunes genellikle yüklüdür. Ancak sizde yoksa, sadece Apple’ın resmi internet sitesine gidin ve indirin. İlk yönteme kıyasla, bu işlemi iTunes kullanarak gerçekleştirmek daha karmaşık ve zaman alıcıdır. Ancak üçüncü parti bir yazılım yüklemenizi gerektirmez, iTunes aracılığıyla MP3’ten M4R’ye dönüştürme rehberi aşağıdadır.

 1. iTunes’u açın ve “Dosya” > “Kütüphaneye dosya ekle” bölümüne giderek MP3 dosyasını bilgisayarınızdan iTunes’a ekleyin.
 2. Yüklenen Mp3 dosyasını görmek için “Müzik” tabına tıklayın.
 3. iTunes Kullanma

 4. MP3 dosyasına sağ tıklayın ve sonrasında “AAC Sürümünü Yarat” seçerek aynı isme sahip M4A formatında bir dosya oluşturulmasını sağlayın. Bu dosya orjinal dosyanın altında yer alacaktır.
 5. Şimdi yeni dosyaya sağ tıkayın ve “Windows Gezgininde Göster” seçeneğine tıklayın. Yeni bir pencere açılarak size M4A formatındaki dosyayı gösterir.
 6. Dosyayı gördükten sonra, dosyaya sağ tıklayın ve dosya uzantısını M4A’dan M4R’ye değiştirmeyi seçin. Artık zil sesini iPhone’unuza aktarabilir ve kullanabilirsiniz.

2

Bölüm II: M4R zil seslerini iPhone’a aktarma

Artık M4R zil seslerimizi başarılı bir şekilde yaptığımıza göre, sıradaki adım bunları iPhone aktarmak. Apowersoft Telefon Yöneticisi, bilgisayarınız ile iCihazlarınız arasında dosya aktarmak için çokça tavsiye edilen özel bir online uygulamadır.

 1. İndirin ve yerel diskinize yükleyin.
 2. Indir

 3. Programı çalıştırın ve iPhone’u PC’ye bağlayın.
 4. M4R iPhone aktarma

 5. Bağlandıktan sonra, “Müzik” tabına tıklayın ve M4R dosyalarını zil sesi klasörüne aktarın. Saniyeler içince iPhone’unuza kaydedilmiş olacaklardır.
 6. iPhone’unuzu “Bağlantıyı Kes” butonuna tıklayarak ayırın ve artık M4R dosyalarını zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

Sonuç

MP3 müzikleri iPhone zil seslerine dönüştürmenin entegre çözümü budur. MP3 M4R dönüştürme için iki yöntem de kullanılabilir, her birinin ayrı özellikleri vardır. Zil seslerinizi almak için size uygun olanını seçebilirsiniz, ayrıca daha iyi fikirleriniz varsa, lütfen yorum bırakarak bize bildirin.

Değerlendirme:4.3 /5( 19 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eSes Dönüştürücü.En son 30-07-2015 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön