Masaüstü Arka Planı Değiştirme’nin Basit Yolları

Masaüstü Arka Planı Değiştirme’nin Basit Yolları

En son tarafından 07-12-2018 tarihinde güncellendi.

Bilgisayarınızın varsayılan masaüstü arka planından sıkıldınız mı? Her bilgisayarınızı açtığınızda aynı yeşil çayır ve mavi gökyüzünü görmekten yoruldunuz mu? Bunu gerçekten değiştirmeniz gerek. Masaüstü arka planınızda sevdiğiniz bir resim olduğunda bunun moralinizi yüksek tutmakta yardımcı olduğu ve iş verimliliğini arttırdığı söyleniyor? O zaman, sevdiğiniz fotoğraflara masaüstü arka plan değiştirme nasıl yapılır? Burada, farklı ihtiyaçlarınıza göre bunu yapabileceğiniz iki basit yolu sizinle paylaşmak istiyoruz.

Masaüstü Arka Plan Değiştirme için Kolay Yollar

1. Bilgisayarınızdaki resimleri masaüstü arka planı yapma
2. Telefondaki resimleri masaüstü arka planı yapma

Birinci Durum: Masaüstü arka planını bilgisayarınızdaki resimlerle değiştirin

Bilgisayarınızda sakladığınız harika fotoğraflarınız varsa ve bunları masaüstü arka planınız olarak ayarlamak istiyorsanız, litfen aşağıdaki adımları izleyin.

  • Bilgisayar ekranınız boş bir alanına fağrenizin sağ tuşu ile tıklayın. Menünün sonundaki “Kişiselleştir” seçeneğine Tıklayın. Arayüzün alt bölümündeki “Masaüstü Arka Planı” tabına tıklayın.
  • Masaüstü arka planı yapmak istediğiniz resmi seçin. Eğer kullanmak istediğiniz resim bu kategoride yoksa “Resim konumu” ya da “Gözat…” butonuna tıklayarak resmin kayıtlı olduğu klasörü bulun.
  • Resimlerin altında, istediğiniz resim durumunu ayarlayabileceğiniz “Resim konumlandırması” menüsünü göreceksiniz.
  • “Değişiklikleri kaydet” butonuna tıklayın.

Bilgisayar Masaüstü

Bu yöntemle, istediğiniz şekilde bayıldığınız bir resim ile arka plan resmi değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızda saklanmış resimlere bakarken sadece birine sağ tıklayıp, “Masaüstü arka planı olarak ayarla” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Oldukça kolay!

İkinci Durum: Masaüstü arka planını telefondaki fotoğraflarla değiştirin

Masaüstü arka planınızı telefonunuzdaki resimlere değiştirmek istiyorsanız, basitçe aşağıdaki rehberi izleyebilirsiniz.

1

Uygun bir araç indirin.

Apowersoft Telefon Yöneticisi hem iOS hem de Android sistemlerle uyumlu, mobil cihazların bilgisayar üzerinde yönetilmesi için en popüler uygulamalardan biri. Uygulamanın ana özelliklerinin içinde telefondan bilgisayara ya da tam tersine veri transferi yapmak, telefondaki tüm dosyaları yönetmek, tek tıkla verileri yedeklemek ya da geri yüklemek ve daha fazlası yer alıyor. Bu durumda şüphe götürmez bir şekilde en iyi masaüstü arka plan değiştirme programı.

Şimdi indirin ve bilgisayara yükleyin. Çok zaman almayacak.

Indir

2

Uygulamayı çalıştırın. Telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosu aracılığıyla bağlayın. Telefonunuzda bir diyalog kutusu çıktığında “Güven” butonuna tıklamayı unutmayın.

3

Uygulamanın ana arayüzüne girin. “Resimler” simgesine tıklayın. Sütunun aşağısında telefonunuzdaki tüm resimleri göreceksiniz. Masaüstü duvarkağıdı olarak kullanmak istediğiniz resmi seçin. Ardından “Masaüstü arka planı” butonuna tıklayın.

Masaüstü Arka Planı

Anında, masaüstü arka planınızın seçtiğiniz fotoğrafa değiştiğini göreceksiniz. Bundan sonra, bu göz kamaştırıcı fotoğrafların tadını bilgisayarınızda çıkarabileceksiniz. Elinizdeki bu kullanımı kolay ve güçlü uygulamayla, artık arka plan resmi değiştirme işlemini nasıl yapacağınızdan endişelenmenize gerek yok.

İpucu 1. Aslında, yukarıdaki giriş temel olarak iPhone’lar için uygulanabilir. Android mobil telefonlar için, aşağıdaki noktalar dışında süreç oldukça benzer:

  • Android cep telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosu kullanma, QR kodu tarama ve onaylama kodunu girme de dahil olmak üzere daha esnek yollarla bağlayabilirsiniz.
  • Kullan Android

  • Android kullanıcıları için, “Güven” butonuna dokunmak yerine, USB hata ayıklama modunu açmanız gerekir. Ve telefonunuzda “USB hata ayıklamaya izin ver?” mesajı çıktığında “Tamam” butonuna bastığınızdan emin olun, böylece bilgisayarınız telefon verilerinizi okuyabilir.
  • Fotoğrafları masaüstü arka planı olarak ayarlamanın yanında, aynı zamanda telefonunuzda yapmaktan daha kolay bir şekilde mobil duvarkağıdınız olarak ayarlayabilirsiniz.

Mobil Arka Planı

İpucu 2. Fotoğrafları, içe ve dışa aktarma, silme, masaüstü arka planı ya da telefon duvarkağıdı yapma gibi yaygın özelliklerin yanısıra, bu uygulamanın diğer çoğu üçüncü parti telefon yöneticisi yazılımında olmayan bir özelliği daha bulunuyor bu da fotoğraf önizlemelerini görme. Dahası, fotoğrafların önizlemelerine bakarken, görüntüleme deneyiminizi daha iyi hale getirmek için yakınlaştırma/uzaklaştırma, tam ekranda görüntüleme, sola/sağa döndürme ve belirlediğiniz zaman aralığında otomatik olarak değiştirme gibi çok sayıda seçeneğe sahipsiniz. Dolayısıyla, bu uygulamayla masaüstü arka planını değiştirmek daha da kolay bir hale geliyor.

Fotoğraf önizlemelerini

Değerlendirme:4.3 /5( 22 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’ePC'den Android'e aktarma, Telefon Yöneticisi.En son 07-12-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön