iPhone Zil Sesleri Nasıl Yapılır?

iPhone Zil Sesleri Nasıl Yapılır?

En son tarafından 02-02-2018 tarihinde güncellendi.

iPhone, kişiselleştirmesi zor bir cihaz olarak bilinir. Apple’ın bu akıllı telefonuyla yapabileceğiniz onlarca şey varken konu kişiselleştirmeye geldiğinde diğer Android cihazlara kıyasla iPhone zil sesleri oluşturmak çok daha zordur. Elinizde farklı zil sesleri varsa neden iPhone zil sesi oluşturmak isteyesiniz ki?

Kullanıcıların iPhone zil seslerini değiştirmek veya kişiselleştirmek istemelerinin farklı sebepleri olabilir. İlk olarak iPhone’un varsayılan melodileri aslında bir sıkıcıdır. Ayrıca telefonunuz her çaldığında, en sevdiğiniz şarkıyı duymak veya mesaj geldiğinde yüzünüzü güldüren bir melodiyi duymak her zaman istenen bir şeydir. Ek olarak kişilere zil sesi atadığınızda illa telefonunuza bakmadan kimin aradığını anlayabilirsiniz. Bütün bu avantajlarla beraber gelen soru ise, iPhone zil seslerini oluşturmanın mümkün olup olmadığı. Neyse ki cevap evet, bu mümkün aşağıdaki seçeneklere bir göz atın.

iPhone için zil sesi oluşturma yolları

1

iTunes Yolu

iPhone zil sesi oluşturmak istiyorsanız öncelikler iTunes’un son sürümü 12.1’i indirmiş olmalısınız. Ancak iTunes bilgisayarınızda olsa bile sevdiğiniz şarkıları zil sesine dönüştürmenin kolay bir işlem olmadığını hemen söyleyelim. Farklı birçok aktarma ve eşleştirme işlemini yapmanız gerekli ancak iTunes oldukça etkili bir araç. Şimdi önümüzdeki üç adıma göz atabiliriz.

 • Bilgisayarınıza iTunes’u başlatın. Zil sesine dönüştürmek istediğiniz şarkının kütüphanenizde yer aldığından emin olun, aksi halde önce şarkıyı iTunes kütüphanenize ekleyin. Seçili şarkıya sağ tıklayıp “Bilgi Al” seçeneğine tıklayın. Yeni pencerede “Seçenekler” i seçin ve “başlat zamanı” ve “durdur zamanı” kutucuklarını işaretleyin. Zil sesinin ne zaman başlayıp ne zaman bitmesini istediğinizi toplam süre 30 saniyeyi geçmeyecek şekilde belirtin. Her şeyi ayarladığınızda, “Tamam” butonunu tıklayın ve şarkıya yeniden sağ tıklayın.
 • ayarlanan zaman

 • Bu sefer “AAC Sürümünü Yarat” seçeneğine tıklayın. Listede şarkının kopya hali görünecek, sonra “seçenekler” sekmesine yeniden tıklayarak “Bilgi Al”ı tıklayın. Alternatif olarak “başla” ve “bitir” kutucuklarını bu sefer seçmeyin.
 • AAC versiyonu Oluştur

 • Şarkıya tekrar sağ tıklayın ve “Windows Gezgini’nde Göster”yi seçin. Dosya uzantısını .m4a formatından .m4r formatına değiştirerek yeniden adlandırın.
 • windows explorer’da görüntüle

 • Şarkıya çift tıklayın ve “Zil sesleri” altında iTunes kütüphanesine ekleyin. iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve “Zil Sesleri” butonuna tıklayın. “Sesleri eşleştir”e ve ardından “Uygula” seçeneğine tıklayın. iPhone’unuzda “ayarlar”ı, “sesler”i ardından “zil sesleri”ni açın. Yeni oluşturulan zil sesi “kişisel sesler” altında yer alır.

senkronizasyon sesi

2

Üçüncü Taraf Uygulamalarının Kullanımı

Yukarıda iPhone zil sesleri oluşturma hakkında bahsedilen metot herkesin başa çıkabileceği bir yol elbette değildir. Bu işlem uzundur ve kendi zil sesinizi yaratana kadar farklı birçok işlem yapmanız gerekir. Neyse ki, tüm süreci çok daha kolay halledebileceğiniz üçüncü taraf uygulamaları mevcuttur. Eğer ücretsiz ama reklamlı bir iPhone zil sesi oluşturma uygulaması isterseniz Zil Sesi Tasarlayıcısı’nı indirebilirsiniz. Ancak verecek bir dolarınız varsa 0.99$ karşılığında Zil Sesi Tasarlayıcısı Pro’yu satın alabilirsiniz.

 • Seçtiğiniz uygulamayı iPhone’unuza indirip kurun. Uygulamayı başlatın ve zil sesi oluşturmak istediğiniz şarkıyı seçin.
 • Şarkının bir ses dalgası versiyonu görüntülenecek, burada yer alan tutacakları kaydırarak almak istediğiniz bölümü belirtin. Seçiminizi onaylamak için “oynat” simgesine dokunun.
 • İşlem tamamlandığında sağda disket resmi olarak yer alan “kaydet” seçeneğine tıklayın. iTunes’u açın ve “dosya paylaşma özelliği” ile oluşturduğunuz dosyayı kütüphanenize ekleyin.
 • iPhone’unuzu iTunes’a bağlayın ve yeni sesi almak için akıllı telefonunuzla eşleştirin.
 • tmobile

  iPhone Zil Sesi Oluşturmak için Bilgisayar Yazılımı

  iPhone için zil sesi yaparken mobil uygulama kullanmak istemeyenler, Apowersoft Video Dönüştürücü Stüdyo ve Apowersoft Telefon Yöneticisi’ni kullanabilir. Diğer yollara nazaran,iPhone zil sesi oluşturmada bu iki etkili aracı kullanmak çok daha kolay ve makul. Zil seslerinin nasıl kişiselleştirileceğini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Bilgisayarınıza Apowersoft Video Dönüştürücü Stüdyo’yu indirin ve kurun.
  • Indir

  • Arayüze geldiğinizde,müzik eklemek için sol üst köşede yer alan “Dosya Ekle” seçeneğine tıklayın.
  • “Profil” seçeneğini bularak aşağı açılan menüden “to Audio” nı ardından “M4R”ı seçin.
  • “M4R”a ve ardından “Dönüştür”ye tıklayarak dilediğiniz müziği iPhone zil sesi formatına dönüştürebilirsiniz.

  müzik dönüştürmek

  Dönüştürme işleminden sonar Apowersoft Telefon Yöneticisi’ni kullanarak oluşturduğunuz zil sesini iPhone cihazınıza aktarabilirsiniz.

  • Bilgisayarınıza Apowersoft Telefon Yöneticisi’ni indirin ve kurun.
  • Indir

  • USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  • Ana ekranda, telefonunuzda kayıtlı tüm şarkıları görmek için “Müzik” simgesine tıklayın.
  • Solda yer alan “Zil sesi” butonuna ardından M4R formatlı müziği iPhone’unuza aktarmak için “içe aktar” butonuna tıklayın. Bir dakika içinde, bu iki aracı kullanarak kendi iPhone zil sesinizi oluşturabilirsiniz.

  iphone melodi transferi

  İpucu: Zil sesi fonksiyonuna ek olarak, Apowersoft Telefon Yöneticisi, iPhone’unuzdan bilgisayara ve bilgisayarınızdan iPhone’a tüm dosyaları aktarma, çoklu ortam içeriklerini yönetme, mobil veriyi yedekleme ve geri getirme, bilgisayardan doğrudan ekran görüntüsü lam ve iPhone ekranını bilgisayarda gerçek zamanlı gösterme gibi gerçekten keyifle kullanabileceğiniz olağan üstü özelliklere de sahiptir.

  Değerlendirme:4.8 /5( 14 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
  Gönderen:’de’eiOS Tüyoları, Telefon Yöneticisi.En son 02-02-2018 tarihinde güncellendi.

  Bir Yorum Yapın

  Lütfen adınızı girin!
  Lütfen yorum içeriğini girin!

  Yorum yap (1)

  • Çok teşekkür ederim gerçekten yararlı bir bilgi böyle bişey olmasına sevindim ben yok sanıyodum :)
   4
   0
   0
   Cevapla
  Hemen şimdi edinin!
  APOWERSOFT
  Özel
  Hediyeler
  &
  Değerli
  İndirimler
  Daha fazla bilgi
  Apowersoft Unlimited
  14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
  new
  Destek
  Paylaş
  Yorumlar
  Yorum Yap
  En başa dön