Güvenli iPhone Yedekleme Yolu

Güvenli iPhone Yedekleme Yolu

En son tarafından 20-04-2016 tarihinde güncellendi.

Yakın zamanda, büyük bir skandal Jennifer Lawrence, Rihanna, Kate Upton ve bir çok diğer Hollywood yıldızını utanç verici bir duruma düşürdü. Söylentilere göre çıplak fotoğrafları online olarak ortaya çıkmış ve fotoğrafların kaldırılması için çaba harcanmasına ragmen, artık çok sayıdaki online takipçi bu özel fotoğrafları paylaşmış ya da saklamıştı. Haberlere göre bu fotoğraflar yıldızların çalınan iCloud hesaplarından geldi. Evet, bu Hollywood güzellerinin çoğu Apple’ın zayıf iCloud güvenliğini sorumlu tuttular.

Tartışmalı olmasına ragmen, iPhone’unuzu yedeklemek için iCloud kullanmak, kolay bir yöntem. Bu yolla, USB kablo ya da cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız gerekmez, herşey tek bir butonun değiştirilmesiyle otomatik olarak ayarlanabilir. iCloud kullanarak iphone kişileri yedeklemek, fotoğrafları ya da mesajları yedeklemek çok kolay, tek yapmanız gereken Wi-Fi’ınızı açmak ve “Ayarlar” menüsüne gidip “iCloud” butonuna dokunmak. Bu işlemi basitçe “Depolama ve yedekleme” butonuna tıklayarak tamamlayabilirsiniz. CEO Tim Cook sunucuların kusurlarını reddetse de, kullanıcıların bir bölümü iCloud yoluyla yedekleme konusunda endişeliler. Eğer siz de bunlardan biriyseniz, verilerinizi daha da güvenli bir şekilde korumanın bir yolu var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

iphone rehber yedekleme

iPhone’u iTunes’a Yedekleyin

Her durumda kullanışlı iTunes’u kullanarak telefonunuzda kayıtlı tüm içeriği yedekleyebilirsiniz. Notlar, fotoğraflar, uygulama ayarları, hesaplar, duvarkağıtları, profiler, haritalar, arama geçmişi, mesajlar ve daha fazlası dahil. iTunes kullanarak diğer modeler ve iPhone 5s yedekleme için tek yapmanız gereken:

 • Bilgisayarınızda en son iTunes sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 • USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu PC’nize bağlayın.
 • iTunes’u açın.
 • Sol panoya yönelin ve iPhone’unuza tıklayın
 • Sağda kontrol paneli ortaya çıkar, üstteki “özet” sekmesine tıklayın.
 • Ortadan aşağı kaydırın ve “Şimdi yedekleyi” seçin.

iTunes Yedekle

Apowersoft Telefon Yöneticisi Kullanın

Online depolamaların şu günlerde kötü bir üne sahip olmaları su götürmez bir gerçek, bununla doğrultuda, hala en iyi yol iPhone yedekleme işlemini sabit diske yapmaktır. Bu şekilde, dosyalar internette yer almadığı için tanınmayan kişilerin erişme ihtimali ortadan kalkar ve ne olursa olsun güvende olduklarına dair içiniz rahat olabilir. Kullanabileceğiniz harika programlardan biri Apowersoft Telefon Yöneticisi. Dosyaların verimli ve güvenli yedeklenmesinin yanında, bu yazılım aynı zamanda dosya transfer edebilir, multimedia içerikleri yönetebilir, dosyaları yedekten geri yükleyebilir, gerçek zamanlı olarak mobil ekranın PC’de görüntülenmesini ve daha bir çok şeyi sağlayabilir. Bu yazılım iPhone 6 yedekleme, iPhone 5s yedekleme işlemlerini, iPod ve iPadler de dahil diğer tüm iOS cihaz serilerini yedekleyebilir. Dahası, android cihazları da destekler. Programı bilgisayarınıza basitçe yükleyin ve bu rehberi takip etin:

Indir

 • USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu PC’ye bağlayın.
 • iPhone’unuzda bir diyalog kutusu çıkacaktır, uygulamayı “Güven” yaptığınıza emin olun.
  Güven
 • Yazılımın ana arayüzünde “Telefonum”a tıklayın.
 • Sol panoda cihaz simgesinin altında “Yedekle” butonuna tıklayın.

  Apowersoft Telefon Yöneticisi

 • Tümünü ya da yedeklemek istediğiniz dosyaları seçin ve işlem tamamlanana kadar bekleyin.

İpuçları: Sadece iPhone rehber yedekleme istiyorsanız, ana arayüzde “Resimler” seçeneğini tıklayabilir ve sonrasında rehberin bir bölümünü ya da tamamını PC’nize aktarmak üzere seçebilirsiniz.

Dişa aktar Resimler

Phone Transfer Kullanın

Bilgisayara iPhone yedekleme yapmak isteyen ancak herhangi bir ek program yüklemek istemeyenler için, Phone Transfer isimli bu ücretsiz online araç kullanılabilir. Phone Transfer kullanmanın güzelliği telefonunuza ya da PC’nize her hangi bir şey kurmak gerekmemesi, aktarma işlemi online olarak yapılsa da dosyalarınızın sabit diskinizde güvende olmasıdır. Bunun yanında, ücretsiz olduğu için tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Phone Transfer ile tüm videoları, fotoğrafları, müzikleri, kitapları, notları, podcastleri, mesajları, rehberi, uygulamaları ve diğer herşeyi kolaylıkla yedekleyebilirsiniz. iPhone, iPad ve iPodların tüm sürümlerini destekler. Başlamak için sadece:

 • İnternet sitesini ziyaret edin ve “Uygulamayı başlat”a tıklayın.
 • Bildirim penceresi açıldığında “İzin ver ve hatırla”ya tıklayın.
 • Program tamamen yüklendikten sonar, iPhone’unuzu PC’nize bir USB kablosuyla bağlayın.
 • Basitçe üstteki “Dışa aktar” butonuna tıklayarak dosyaları bilgisayarınıza kaydedin.
 • Phone Transfer’I iTunes yedekleri oluşturmak için bile kullanabilirsiniz.

Yedekle

iPhone’larını nasıl yedekleyeceklerini bilmeyen kullanıcıların bahanesi yok. Yukarıda bahsedilen üç yöntemin tümü basit ve oldukça verimli. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize bağlı olarak, dosyalarınızı coulda ya da doğrudan bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

Değerlendirme:4.3 /5( 9 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eTelefon Yöneticisi.En son 20-04-2016 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön