iPhone’da kişiler nasıl yedeklenir

iPhone’da kişiler nasıl yedeklenir

En son tarafından 07-03-2019 tarihinde güncellendi.

İster özel fotoğraflarınız olsun, ister müzikler, videolar, uygulamalar, mesajlar ya da kişiler, kesinlikle elinizde olmayan nedenlerle bu tür bilgileri kaybetmek istemezsiniz. Bunların arasında, büyük ihtimalle iPhone’ununuzdaki sakladığınız en önemli veriler en önemli olanlar iletişim bilgileridir. Yakın arkadaşlarınızın ya da ailenizin telefon numaralarını ezbere bilmek zor olmayabilir, ancak iş telefonlarınızı ya da e-mail, adres, iş unvanı gibi diğer önemli bilgileri düşünün, bunları bir şekilde kaybederseniz bu büyük bir talihsizlik olur. Şimdi bu yazıda en iyi üç yöntemle iPhone rehber yedekleme konusunda size rehberlik edeceğiz. Basit bir şekilde verilerinizi güvende tutma ihtimalinizi arttırın.

iPhone’da rehber nasıl yedeklenir?

1

Apowersoft Telefon Yöneticisi

iPhone 5/5s/6/6s’deki telefon rehberini yedeklemenin, özellikle de bunu yaparken bilgisayarınıza, harici diskinize ya da iPad, iPod vs gibi diğer cihazlarınıza kaydetmenin kolay ve hızlı bir yolunu arıyorsanız, üçüncü parti Apowersoft Telefon Yöneticisi yazılımı en uygun seçim. Bu harika iPhone rehber yedekleme programı ‘nı nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Apowersoft Telefon Yöneticisini indirin ve yükleyin.
  • Indir

  • Programı çalıştırın ve iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Bağlantı yapılırken, telefonunuzda açılacak olan pencerede, “Güven” seçeneğine tıklayarak bağlantıyı tamamlayın.
  • Ana arayüzde “Kişiler” butonuna tıklayın. İhtiyacınıza göre seçip yedek olarak kaydedebileceğiniz tam rehber listesini görebilirsiniz.
  • “İsim” kutusuna tıklayın ve sonrasında “Dışa aktar” butonuna tıklayarak tüm kişileri .xml dosya formatında bilgisayara yedekleyin. Kişilerin XML formatında kaydedilmesi bilgisayarınızda görüntüleme kolaylığı sağlayacaktır. Ayrıca, aynı şekilde bilgisayarınıza bağlayıp “İçe aktar” butonuna tıklayarak XML formatındaki yedeği başka bir cihaza yükleyebilirsiniz.

dışa aktar

2

iCloud

iCloud kullanıcılarına 5GB boş alan sağlayaran bir diğer yedekleme çözümüdür. iPhone rehber yedekleme için, kısaca “Ayarlar” -> “iCloud” -> “Yedekleme” menüsüne gidip, seneçeklerden Kişileri aktif hale getirin. Artık “Şimdi Yedekle” butonuna dokunarak yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.

iCloud’a yedekleyin

Ancak, depolama alanının sınırlı olması nedeniyle iCloud’un çoğu kullanıcının tüm verilerini saklamaları için yeterli olmayacağı unutulmamalıdır. Bu durum göz önüne alındığında, iPhone rehberini yedeklerken, 5GB alanı en önemli ve kalıcı kişi listelerini yedekleyerek kullanmalı ve fotoğraflar, videolar, müzik vs. gibi büyük boyutlu dosyaları yedeklememelisiniz. Dahası, yedeklemenin verilerin güvenliğini sağlaması için, mükemmel performanslı bir WiFi ağı gerekir.

3

iTunes

Yakın zamanda iCloud’da olan sızıntılara dair haberler nedeniyle, iTunes iPhone kişileri yedekleme için daha güvenli bir yöntem olabilir. Şimdi tam yedekleme yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • iTunes’u açın ve iPhone’unuzu bilgisayarınıza USB kablosu aracılığıyla bağlayın.
  • iPhone cihazınızı üst sağ taraftaki listeden simgesinin üzerine tıklayarak bulun ve seçin.
  • Bunu ardından ekranınızda iPhone’unuzun bilgilerini gösteren bir pencere açılır, “Bu bilgisayar” seçeneğini ve ardından “iPhone yedeğini şifrele” seçin.
  • iTunes ile yedekleme

  • ”Şimdi Yedekle” butonuna tıklayarak rehberinizi yedekleyin.

Bir yan not olarak, müzik, video, fotoğraf ve diğer büyük veri kitleleri de dahil olmak üzere cihazın tamamını yedeklemek zorunda olduğunuz içiniTunes yedeklemesi oldukça uzun bir zaman alır, yedeklemek için sadece kişi listesini seçmeniz mümkün değildir. Zaman zaman çok sayıda farklı nedenle yarıda kesilebilir.

Sonuç olarak, çok daha güvenli olması ve yedeklemek istediğiniz kişileri özgürce seçebilmeniz nedeniyle ilk yöntem çok daha fazla tavsiye edilir. Sizin için daha fazla kolaylık sağlar.

Değerlendirme:4.3 /5( 35 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eiOS yedeklemesi, iPhone Tüyoları, Telefon Yöneticisi.En son 07-03-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön