iPhone’da uygulama kalıcı olarak nasıl silinir?

iPhone’da uygulama kalıcı olarak nasıl silinir?

En son tarafından 02-02-2018 tarihinde güncellendi.

iPhone gibi akıllı telefonların en iyi yanı, birçok farklı uygulama cihazlara indirebilmenizdir. Bu işlem diğer telefonlarda yapılmaz. Ancak zaman zaman cihazınızdan uygulamaları kaldırmanız gerekebilir. Uygulamalar artık kullanılmıyorsa, cihazınızda daha fazla yere ihtiyacınız varsa, doğru çalışmıyorlarsa veya cihazınızı satmaya ya da birine vermeye karar verdiyseniz uygulamaları kaldırmak isteyebilirsiniz. iPhone uygulama silme ile ilgili farklı yollar izlenebilir, bunları aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz.

1. iPhone uygulamalarını tek tek silme (Standart Yol)

2. Uygulamalrı iPhone’dan silme (Alternatif Yol)

3. iPhone’da istenmeyen uygulamaları kalıcı olarak silme (Ücretli yazılım)

Birinci Çözüm: Uygulamayı doğrudan iPhone’dan silme

iPhone’da uygulamaları silmek oldukça kolaydır. Uygulamaları doğrudan cihazınızdan silebileceğiniz için bu yolu izlediğinizde başka bir uygulamaya gerek duyulmaz. Tek yapmanız gereken, silmek istediğiniz uygulamayı bulup, simgesine dokunmak. Ekran sallanacak ve simgenin sol üst köşesinde bir “x” butonu göreceksiniz. “x” butonuna dokunarak “Sil” seçeneğine basıp uygulama silme işlemini onaylayın. Eğer silmek istediğiniz başka uygulama varsa aynı adımları tekrar edin.

Uygulamayı doğrudan iPhone’dan silme

İkinci Çözüm: iPhone’da Uygulama Silmenin Alternatif Yolu

Bazı zor zamanlarda ilk yol düzgün çalışmayabilir. Simgeye bastığınızda “x” butonu görünmezse cihazınızda bazı ayar değişikliğine gitmeniz gerektiği anlamı çıkar. Bunları ikinci seçenekte göreceksiniz. Ancak bu durumda da iPhone’da istenmeyen uygulamaları silmek için başka yazılıma gerek duyulmaz.

“Ayarlar”a giderek cihazınızın ana ekranında yer Alana “Genel” seçeneğine tıklayın. Aşağıya ilerleyerek kısıtlamaları bulun. Bunu seçtiğinizde iPhone’unuzun 4 rakamlı PIN kodu sorulacaktır. Bu kodu girmelisiniz aksi halde ihtiyacınız olan ayarları değiştiremezsiniz. Silme işlemine izin vermek için “İzin Ver” bölümünün altındaki “Uygulamaları Silme” butonunu açmalısınız. Bunu yaptığınızda, simgenin üstüne basarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ekran sallanacak ve artık “x” simgesini göreceksiniz ve dolayısıyla uygulamayı kaldırmak için sadece uygulamaya basmanız yeterli olacak.

uygulamaları silme

3.Çözüm: iPhone Veri Temizleyici ile Uygulamaları Kalıcı Olarak Silme

Verilen ilk iki yol iPhone 6’dan uygulama kaldırmanın basit yoluydu. Ancak, kaldırmak istediğiniz her uygulama için aynı adımı tekrarlamak özellikle de fazla uygulamanın olduğu durumlarda çok vakit alabilir. Dahası, kullanılacak her hangi bir geri getirme yazılımıyla bunlar tekrar geri alınabilir ve risk taşır. Bu durum, kişisel ve banka bilgilerini taşıyan uygulamalar varsa telefonu yeni sahibine vermek isterken güvenli olmaz.

iPhone cihazınızı vermek veya satmak istiyorsanız, uygulamalarınızı ve tüm bilgilerinizi cihazdan kalıcı olarak silmek daha iyi olacaktır. Cihazı formatlama da bir seçenek olabilir ancak cihazın çalışabilmesi için yine de yeni bir işletim sistemi yüklenmesi gerektiği için uygulaması zordur. Bunun yerine iPhone’dan uygulamaları ve fotoğraf, video, çağrı kaydı, metin mesajları vs. gibi tüm verileri kalıcı olarak silen iPhone Veri Temizleyici programını kullanabilirsiniz. Kalıcı olarak silinecekleri için, bilgiler başka yazılımlarla bile geri getirilmez. iPhone dışında, iPad ve iPod Touch için kullanılabilir. Cihazınızdaki bilgileri kalıcı olarak silmek çok basit.

  1. iPhone Veri Temizleme programını indirerek bilgisayarınıza yükleyin.

    Indir

  2. iPhone cihazını bilgisayarınıza bağlayın ve uygulamayı başlatın.
  3. “Silinen Dosyaları Temizle” seçeneğine tıklayın ve işlemin bitmesini bekleyin.

    Silinmiş dosyaları kaldır

  4. İhtiyacınıza göre güvenlik seviyesini seçin.
  5. iPhone uygulamalarını kalıcı olarak silmek için “Başlat” düğmesine tıklayın.

Sonuç

Önerilen birinci ve ikinci yol, iPhone’dan uygulama silmenin hızlı yollarıdır. Bir daha kullanmayacağınız için sadece bir kaç uygulama kaldıracaksınız bu yollar kullanışlıdır. Ancak cihazınızı satmaya ya da vermeye karar verdiğiniz için cihazınız başka bir kişinin elinde olacaksa, iPhone Veri Temizleyici programını kullanmak en iyisi olacaktır. Sonraki kullanıcının erişmemesi için bu uygulama iPhone’unuzdaki tüm uygulama ve bilgileri kaldıracaktır.

Değerlendirme:4.3 /5( 59 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eiPhone Tüyoları, Mobil Yöneticisi.En son 02-02-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön