iPhone Videoları Kalıcı olarak Nasıl Silinir?

iPhone Videoları Kalıcı olarak Nasıl Silinir?

En son tarafından 03-08-2015 tarihinde güncellendi.

Artık video çekmek çok kolay bir iş. Öncesinde önemli anları yakalamak için dijital kamera ya da kayıt cihazlarını kullanmanız gerekirdi. Günümüz teknolojisi ise akıllı telefonlardan her şeyi kaydetme imkanı sunuyor. Konumuz en iyi kayıt deneyimini sunan popüler mobil telefonlarsa, iPhone bunların hepsinin performansını katlıyor. Bu cihazlar, inanılmaz güzel kalitede fotoğraf ve video çekebileceğiniz yüksek kaliteli kameraya sahip.

Ancak telefonunuza kaydettiğiniz bu videoların zaman zaman silinmesi de gerekli. Hafızanızda yer açmak isteyebilirsiniz, utanç dolu anları silmek isteyebilirsiniz, cihazı temizleyerek gizliliğinizi korumak isteyebilirsiniz. Bunlar sadece iPhone videolarını silmek istemenizin birkaç sebebi.

Maalesef iPhone videolarını silmek her zaman çocuk oyuncağı olmuyor! Bu işlem çok teknik gelebilir, silme hataları alabilirsiniz, “silme” seçeneği bulunmayabilir, eşleşme problemleriyle karşılaşabilirsiniz, silme işlemi yarım kalabilir. Bunlar iPhone tüketicilerinin karşılaştığı problemlerden sadece bazılarıdır.

iPhone’dan Video Silmenin En İyi Üç Çözümü

1.Çözüm: iPhone Film Rulosundaki Videoları Doğrudan Silme

 1. iPhone cihazınızın ana sayfasında yer alan “Kamera” simgesine tıklayın.
 2. Sol alt köşede yer alan “Film Rulosu”na tıklayın.
 3. Yukarıda yeni bir araç çubuğu göründüğünde, “Film Rulosu”nu seçin.
 4. “Video” sekmesine tıklayın.
 5. Altta ortada yer alan “Seç” simgesine dokunun.
 6. Silmek istediğiniz videoları seçin.
 7. “Sil” simgesine tıklayın ve “Seçili Videoları Sil” e tıklayarak silme işlemini doğrulayın.

iPhone Film Rulosundaki Videoları Silme

Not: Bu işlem sadece iPhone kamerasıyla çekilen videoları için geçerlidir.

2. çözüm: İndirilen veya Aktarılan Videoları iPhone Video Uygulamasından Silme

İndirilen veya aktarılan videoları cihazınızdan kaldırmak biraz karmaşık olabilir. İstemediğiniz dosyaları silmek için çoğu zaman telefonunuzu Mac ya da masaüstü bilgisayarınıza bağlayıp iTunes’u kullanmanız gereklidir. Peki ya bilgisayarınız yakınınızda değilse? Veya iPhone kablosu yanınızda değilse? O zaman indirilen veya aktarılan videoları iPhone’dan nasıl sileceksiniz? Yanıtı aşağıda.

 1. Cihazınızda “Video” uygulamasını açın.
 2. Bir video listesi görünecek, silmek istediğiniz klipleri elle seçin.
 3. Her videoyu sola kaydırın.
 4. Sağda “Sil” butonu görünecektir.
 5. Kırmızı renkli “Sil” butonuna bakarak videolarınızı cihazınızdan silin.

Videoları iPhone Video Uygulamasından Silme

iPhone’dan videoları nasıl sileceğinizle ilgili yukarıda bahsedilen iki çözüm, hem kolaydır hem de fazla bilgi gerektirmez. Ancak, bunların her zaman %100 çalışma garantisi yoktur. Çoğu kullanıcı, aktarılan, indirilen, alınan ve hatta iTunes’la eşleştirilen videoların silme işlemleri sırasında hata oluştuğunu bildirmektedir. Bu gerçeğe, silinen videoların iPhone’dan kalıcı olarak silinmediğini, aslında bunların geri getirilebileği gerçeğini de ekleyin! Eğer iPhone’unuzda kayıtlı videoları kalıcı olarak silerek hiç bir iz bırakmak istemiyorsanız, sonraki çözümlerimize bakın.

3. Çözüm: iPhone 6 Videolarını Hızlıca Silme

Apowersoft Telefon Yöneticisi, iPhone ve Android akıllı telefonları yönetme konusunda uzman olan bağımsız bir araçtır. Bu araç, kullanıcıların klasörleri hızlıca ve güvenle yönetmelerini olanak verir. Mesajlar, resimler, müzik, uygulamalar vs. dahil her türlü dosyayı yedekleme, eşleştirme, aktarma ve silme dahil çoğu işlevi kullanımınıza sunar. Bu uygulamanın cihazınızla uyumu hakkında endişelenmeniz gerekmez. Diğer iPhone modellerinin yanı sıra iPhone 6’dan tüm videoları silebilirsiniz. Hem de kolayca. Bu ücretsiz araç kolay kullanımı ve yüksek hızıyla benzer diğer uygulamaların önüne geçer. Programı kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Bu uygulamayı indirin ve başlattıktan sonra USB kablosuyla bağlayın.
 2. Indir

 3. Bilgisayara cihazı bağlarken doğrulama isterse “Güven” butonuna tıklayın.
 4. Ana ekrana girerek “Videolar” simgesine tıklayın.
 5. Videoya sol tıklayın ve “Sil” butonuna tıklayın.

Not: Mevcut tüm iPhone videolarını silmek için “Tümünü Seç” i tıklayın.

iPhone Videolarını Hızlıca Silme

iPhone’daki videoları silmenin dışında, bu telefon yöneticisi bilgisayardan videoları “İçe Aktarma” ve videoları bilgisayara “Dışa Aktarma” fonksiyonlarıyla beraber geliştirilmiştir. Bu sihirli araçla, iPhone ve Android akıllı telefonlarınızdaki videoları yönetirken kendinizi oldukça rahat hissedeceksiniz.

4. Çözüm: iPhone’daki Videoları Kalıcı Olarak Silme

iPhone veri temizleyicisi, iPhone videolarını, resimlerini, müziklerini, belgelerini, dosyalarını, şifrelerini, hesaplarını, kişileri, SMS’leri, MMS’leri, uygulamaları, yer işaretlerini ve diğer her şeyi silebileceğiniz bir güvenlik uygulamasıdır. Kısmen veya tamamen temizlik olarak iki silme modu sunar. Ayrıca üç silme seviyesi mevcuttur: Verileri hızlıca silmek istiyorsanız düşük, silinen veya mevcut verinin üstüne yazılmasını istiyorsanız orta, kayıtlı şifreleri, banka hesap bilgilerini, kullanıcı kimliklerini ve özel dosyaları silmek istiyorsanız yüksek seviyeyi seçmelisiniz.

Indir

 1. Temin edilen USB kablosuyla iPhone’u bilgisayara bağlayın.
 2. Programı başlatın ve cihazınızı tanımasını bekleyin.
 3. Ana ekranda yer alan “Silinen dosyaları temizle” seçeneğine tıklayın.
 4. İhtiyaçlarınızı doğrultusunda, uygun olan veri silme seviyesini seçin.
 5. Temizleme işlemini başlatmak için “Başla” simgesine tıklayın.
 6. İşlem tamamlanınca “Bitti” butonuna tıkladığınızda kazanılan boş alanı göreceksiniz.

Silinmiş dosyaları kaldır

iPhone veri temizleyicisini kullanmanın güzel tarafı, videolar cihazınızdan bir kere silinince bir daha geri almanın mümkün olmaması. Bu, iOS cihazlarını arkadaşlarına, akrabalarına verecek olan ya da eBay’de satışa çıkartacak olan kullanıcılar için mükemmeldir. Dahası, bu araç sadece iPhone’la değil iPad ve iPod Touch dahil tüm cihazlarla uyumludur.

Yukarıda verilen ipuçlarıyla iPhone’dan video silmek çok kolaydır. Gizliliğinizi pekiştirmek için videolarınızı kalıcı olarak silecek bir araç kullanmanız tavsiye edilir. Videolarınızı doğrudan iPhone’dan silmenin bunların kalıcı olarak silindiği anlamına gelmediğini unutmamalısınız. İkinci el iPhone kullanımında geri getirme araçları kullanılarak videolar tekrar yüklenebilir. iPhone’dan videoları kalıcı olarak ve güvenle silmek için daha üst düzey bir iOS veri temizleme yazılımı kullanmalısınız.

Değerlendirme:4.3 /5( 21 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eMobil Yöneticisi.En son 03-08-2015 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön