Android’den silinmiş videoları nasıl kurtarırsınız?

Android’den silinmiş videoları nasıl kurtarırsınız?

En son tarafından 21-08-2018 tarihinde güncellendi.

Android cihazlar, standart telefon özelliklerinin yanı sıra yeni kullanım imkanları sunuyor. Mesela, bu cihazlar videolarınız her yerde sizinle olmasını sağlıyor. Ancak bu noktada bir sıkıntı da yaşanıyor çünkü mobil cihazınızla çektiğiniz veya bilgisayardan aktardığınız videolar farklı sebeplerle silinebiliyor. Yanlışlıkla silmiş olabiliyorsunuz veya virüs ya da sistem hataları sebebiyle videolarını kaybedebiliyorsunuz. Sebebi her ne olursa olsun Android’den silinen dosyaları kurtarmak için bir çözüm bulmanız şart haline geliyor.

Android’den Silinen Dosyaları Kurtarmak için Harika Araçlar

En sevdiğiniz ya da önemli videoların telefonunuzdan silinmiş olması can sıkıcı olabilir ancak kurtarma uygulamalarına başvurarak bunları pekala geri getirebilirsiniz. Bunun sebebi, cihazınızdan silinen ya da kaybolan dosyaların kalıcı olarak gitmemiş olması. Aslında bu dosyalar gizleniyor ve doğru aracı kullanırsanız dosyalarınızı geri alabiliyorsunuz.

Android’de dosyalarınızı kaybettiğinizi anladıktan sonra yeni kayıtların kaybolanların üstüne yazılacağını aklınızda tutarak yeni bir dosya eklememeye çalışın. Bu yazıda sorununuza çare olacak iki Android video kurtarma programında bahsedeceğim. Hangisinin ihtiyaçlarınızı en iyi karşıladığını görmek için okumaya devam edin.

Android Data Recovery

Bahsedeceğimiz ilk uygulama Android Data Recovery. Bu Android cihazınızdan yalnızca video değil mesaj, kişi, resim vb. diğer dosyaları da kurtarmanıza yarayan bir araç. Son derece anlaşılır ve kullanımı kolay bu nedenle teknik bilgiye sahip olmayan kişilerin bile rahatlıkla başvurabileceği bir araç.

Indir

Program, cihazınızı tararken sadece kayıp dosyalara değil mevcut olanlara da bakıyor. Bulunan kayıp dosyalar mevcut dosyalardan farklı renkli gösteriliyor böylece hangi dosyanın zaten orada olduğunu hangisinin kaybolduğunu daha rahat anlıyorsunuz. Dahası, bu programı yalnızca kayıp Android videoları kurtarmak için değil ayrıca bilgisayarınıza yedekleme işlemi için de kullanabilirsiniz.

Diğer uygulamalarda kişisel bilgi veya önemli verilerin sızdırılması riskiyle karşı karşıya kalırken Android Data Recovery programını kullanırken bunun için endişe etmenize gerek yok. Uygulama güvenli olduğu için dosya ve verilerinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Uygulama Samsung, LG, Sony ve ZTE gibi geniş yelpazeli Android cihazlarla AVI, WMV, WMA ve MP4 farklı çok sayıda formatı destekliyor. Ayrıca kurtarma işleminden önce dosyalara göz atarak hangisini geri almak istediğinize karar verebiliyorsunuz.

Android telefondan video kurtarma işleminde Android Data Recovery programını kullanarak atmanız gereken basit adımlar şöyle:

 • Android Data Recovery programını bilgisayarınıza indirip yükleyin.
 • Program kurulduktan sonra başlatın ve Android cihazınızı USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 • Telefon ekranınıza gelen bildirimde “Tamam” seçeneğini tıklayın.
 • Android Data Recovery penceresinde kurtarmak istediğiniz dosya türlerini seçtikten sonra Sonraki butonuna tıklayın. Böylece program cihazınızı taramaya başlar.
 • Tarama işlemi tamamlandıktan sonra seçtiğiniz dosya türleri altındaki dosyaları detaylı şekilde görebilirsiniz. Kurtarmak istediklerinizi seçtikten sonra “Kurtar” butonuna tıklayın.

Android'de kayıp videoları kurtar

Artıları:

 • Video, mesaj, resim vb. çok sayıda Android dosya kurtarma işlemini destekliyor.
 • Güvenli ve kullanımı kolay.
 • HTC, Samsung, ZET, Sony, LG vb. 2.000’den fazla Android telefon ya da tablette sorunsuz çalışıyor.

Cons:

 • Ücretsiz değil paylaşım yazılımı. Dosya kurtarma için programı satın almalısınız.

Undelete for Root Users

Listemizdeki ikinci aracın adı Undelete for Root Users. Bu, Android cihazınıza yükleyerek kullanabileceğiniz bu program ancak adından da anlaşılacağı gibi telefonunuzu önce root işlemine tabi tutmanız ya da programın çalışması için root erişiminizin olması gerekli. Henüz üzerine yazılmamış dosyaları bu araçla kurtarabilirsiniz. Dosya ön izleme ile hangi dosyada ne var kontrol edebilirsiniz, klasörleri kurtarabilir ve videolar ile resimler dahil çok sayıda dosyayı geri alabilirsiniz. Bu programı bilgisayar olmadan yolda giderken bile kullanmanız mümkün ancak elbette kurtarma işlemlerini büyük ekranda yapmak daha kolay olur. Ücretsiz versiyonu yalnızca resimleri kurtardığı için ürün anahtarını satın almanız gerekiyor.

Artıları:

 • Bilgisayar olmadan bile verileri geri kurtarabilirsiniz.
 • Kurtarma işleminden önce dosyalara göz atabilirsiniz.

Eksileri:

 • Veri kurtarma işlemi için cihazınızın root’lanması gerekir.
 • Özellikle yeni başlayanlar için kullanması biraz karmaşık.

Bu iki uygulamayı inceledikten sonra veri kurtarma işlemi için Undelete programının yalnızca bilgisayarınız olmadığında daha pratik olacağına karar verebilirsiniz. Ancak bilgisayarınız varsa Android’den kaybolan dosyaları geri getirmek için en iyi çözüm Android Data Recovery programı olur. Hem kullanımı kolay hem kayıp dosyaları kapsamlı şekilde buluyor, hem de çeşitli cihaz ve dosya formatını destekliyor.

Indir

Değerlendirme:4.3 /5( 40 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eAndroid telefon kurtarma.En son 21-08-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön