Android tabletten silinmiş dosyalar kolaylıkla nasıl kurtarılır?

Android tabletten silinmiş dosyalar kolaylıkla nasıl kurtarılır?

En son tarafından 29-11-2018 tarihinde güncellendi.

Samsung Galaxy Note 10.1 tabletimde, Polaris Office kullanarak PowerPoint dökümanı üzerinde not alıyordum ve yanlışlıkla tüm dosyaları seçerek bunları sildim. Ödevimde kullanmam gereken birden çok dosyayı kurtarmam gerekiyor. Bu dosyaların, Android tabletimden nasıl kurtarabileceğime dair bir yöntem önerisinde bulunabilir misiniz?

Tabletler, milyonlarca insanın günümüzde nerede olurlarsa olsunlar severek kullandıkları çok yönlü mobil cihazlardır. Değerli dosyaların bilinmeyen bir nedenden dolayı veya yanlışlıkla silinmesi durumunda; profesyonel Android tablet kurtarma programı’nı kullanarak, bu dosyalara yeniden sahip olabilirsiniz. Aşağıda yer alan çözüm yöntemleri, kayıp dosyalarınızın etkin bir şekilde kurtarılmasında yardımcı olacaktır; dolayısıyla, dosya kaybı sonrasında paniğe kapılmanız gerekmemektedir.

7-Data Android Recovery 1.0

Android işletim sistemine sahip tablet ve akıllı telefonlarda, “Data Android Recovery 1.0” adlı ücretsiz uygulamayı kullanarak, silinen çeşitli türlerdeki dosyaların kurtarılmasını sağlayabilirsiniz. Program, iç bellekten veya Android cihaza ait harici SD karttan dosya kurtarımı yapabilmektedir.

Android tabletten dosya kurtarımı, “Data Android Recovery 1.0” uygulaması ile nasıl gerçekleştirilir:

1.Adım – USB kablosu aracılığıyla, Android tabletinizi bilgisayarınıza bağlayınız.

2.Adım – Kurtarılabilir dosyaların tespiti için, SD kart veya cihaz belleğinden herhangi bir tanesini seçiniz.

3.Adım – Dosyalarınızın önizlemesini inceleyiniz ve “Arama” seçeneğini kullanarak, kurtarmak istediğiniz dosyaları seçiniz.

4.Adım – “Kaydet” seçeneğini tıklayınız ve kurtarılacak dosyayı kaydetmek istediğiniz konumu seçiniz. Hedef klasöre ilerleyiniz ve kurtarılan dosyayı Android cihazınıza taşıyınız.

7-Data Android Recovery 1.0 programı ücretsiz indirilebilmesine rağmen, şu an sadece beta test versiyonu bulumaktadır. Bu nedenle, program tamamen stabilize bir kullanım sunmamaktadır. Ayrıca, arama hızının yavaş olması nedeniyle, arama-kurtarma süreci zaman alabilmektedir.

Android Veri Kurtarma Programı

Birçok mobil cihaz kullanıcısının, dosya kurtarma işlemi sırasında güvenle kullandığı ve kullanıcı oylarında ilk sıralarda yer alan Android Veri Kurtarma Programı; döküman, resim, video, müzik, iletişim bilgileri, notlar ve SMS gibi birbirinden farklı formatlara sahip birçok dosyanın kurtarılmasında kullanılmaktadır. “Android Veri Kurtarma Programı”, mevcut programlar arasında en iyilerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Indir

“7-Data Android Recovery” ile kıyaslandığında, Android Veri Kurtarma Programı daha güvenli ve stabil bir görüntü çizmektedir. Tarama hızı belirgin bir şekilde hızlı olmakla birlikte; kazara silinme, format, virüs bulaşması, Android tablet reset ve diğer nedenlerden dolayı kaybedilen her türlü dosya tipini yeniden elde edebilmenize olanak sağlamaktadır. Apowersoft, tüm Android tablet ve mobil cihazlarla uyumluluk göstermektedir.

Android tablet PC’den kayıp dosyalar nasıl kurtarılır:

1.Adım – USB kablosu aracılığıyla, tabletinizi bilgisayarınıza bağlayınız.

2.Adım – USB hata ayıklamayı aktif hale getiriniz ve cihazınız bilgisayar tarafından tespit edilene kadar bekleyiniz.

3.Adım – Data analizini başlatmak için “Başlat” seçenğini tıklayınız.

Başlat

4.Adım – Tarama işleminin ardından, önizleme ekranından kurtarmak istediğiniz dosyaları seçiniz ve “Kurtar” seçenğini tıklayınız.

Kayıp Android verisini kurtarmadan önce yapamayacağınız işlemler:

Android tablette yer alan silinmiş dosyaları mümkün olan en kısa sürede kurtarmak istediğiniz zaman, kurtarmanın başarısız olmasına veya yarıda kalmasına neden olabilecek işlemlerden kaçınınız. Aşağıdaki önerileri dikkate almanızı rica ederiz:

  1. Bilgisayarınıza bağlama işlemi sonrasında, tabletinizi kullanmayı bırakınız. Yeni dosyalar, SD kartınızda bulunan mevcut alan üzerine yazılabilir ve karışıklığa neden olabilir. Bu durum, kurtarılan dosyaların engellenmesine sebep olabilir.
  2. Android tablet cihazınızın şarjının tam olduğundan emin olunuz.
  3. Kurtarma işlemi tamamlanana kadar, yeni bir uygulama yüklemekten kaçınınız.
  4. Cihazınızın bağlantısının düzgün bir şekilde sağlandığından emin olunuz.
  5. İşlem sırasında, USB kablo bağlantısını kesmeyiniz.
Değerlendirme:4.3 /5( 32 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eAndroid, Android kurtarma.En son 29-11-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön