Popüler Android Ses Kaydedici İncelemesi

Popüler Android Ses Kaydedici İncelemesi

En son tarafından 29-11-2018 tarihinde güncellendi.

Android telefon ve tabletler dahili ses kaydediciyle gelir. Bazı insanlar bunu eğlence amaçlı ses ve müzik kaydetmek, kişisel konuşmalarda ses notu göndermek, hatırlatıcı olarak veya sonradan başvurmak için bir görüşmeyi ya da sunumu kaydetmek için kullanırlar. Ancak bunda sadece sesleri kaydetme ve depolama gibi basit fonksiyonlar bulunur. Bu sebeple Android’de ses kaydetme için kullanıcılar alternatif yollar aramayı tercih etmektedir. Ses kaydı için sizin de gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa Android’inize yükleyebileceğiniz bazı uygulamaları aşağıda bulabilirsiniz.

En Çok Oylanan Ses Kaydedicileri

Bu yazıda, Android’de kullanabileceğiniz ve en yüksek puan almış beş ses kaydediciye bakacağız. İhtiyaçlarınızı en iyi hangisinin karşılayacağını anlamanız için özelliklerine değineceğiz.

  1. Smart Voice Recorder
  2. Hi-Q MP3 Voice Recorder
  3. Easy Voice Recorder
  4. Voice PRO
  5. Tape-a-Talk Voice Recorder

I. Smart Voice Recorder

Eğer aradığını, sesleri paylaşma ve düzenleme gibi ek özelliklere sahip kullanımı açık ve basit bir uygulama arıyorsanız, Smart Voice Recorder sizin için iyi bir seçenek. Bu Android ses kaydediciyi açtığınız anda, karşınıza çıkan seçenekler oldukça pratik. Kırmızı butona tıklayın ve kaydınızı başlatın. Aynı şekilde kaydı duraklatıp hazır olduğunuzda yeniden başlatabilirsiniz. Ek özellikler ise ses kalitesini değiştirebileceğiniz, kayıtlı seslerin yer aldığı dosyayı ayarlayabileceğiniz menüde bulunabilir. Ayrıca sessiz bölümleri silebilen sessiz bölümü atlama özelliğini açıp kapatmanıza olanak verir. Ayrıca bu program reklamlara yer verse de ücretsizdir. Reklamlardan kurtulmak için premium sürümüne geçebilirsiniz. Bir diğer sıkıntısı da kayıtların sadece WAV formatında kaydedilmesidir.

akıllı ses kaydedici

II. Hi-Q MP3 Voice Recorder

İlk programa benzer şekilde bu uygulama da kolayca kullanılır. Cihazınız uyumlu olduğu sürece yüksek ses kalitesiyle kayıt yapmanıza olanak verir. Dosyalar WMA, WAV, OGG ve MP3 olmak üzere dört farklı formatta kaydedilebilir. Ayrıca dosyalarınız Google Drive, Skype, Evernote, SoundCloud ve WhatsApp’a gönderip paylaşmanıza olanak verir. Bu Android ses kaydetme uygulamaları arasında en iyilerinden biridir ancak bir de ücretli sürümü vardır. Bu uygulamada her kayıt görevinde 10 dakikalık bir sınırlama vardır ancak ücretli sürümü sınırsız kayıt verir. Bunu kullanmanın bir dezavantıja da telefon konuşmalarının kaydedilemesidir.

Hi-Q Recorder arayüzü

III. Easy Voice Recorder

Adına yakışır şekilde, bahsedeceğimiz üçüncü seçenek anlaşılır ara yüzüyle kesinlikle çok uygun bir uygulamadır. Bu Android ses kaydediciyle, mikrofon sembolüne tek bir kez dokunarak kaydetmeye başlayabilirsiniz. Gerektiği şekilde duraklat ve yeniden başlat seçeneklerine tıklanabilir. Bu programın bir de widget desteği vardır böylece telefonunuzun ana ekranından hem ses kaydedebilir hem de ayarları yapabilirsiniz. Uygulamanın ana ekranı görünmüyorken veya ekran kapalıyken bile arka planda kaydetmeye devam edebilirsiniz. Sessiz bölümleri geçebilirsiniz. Bir de otomatik kurtarma fonksiyonu, uygulama çöktüğünde veya cihaz takıldığında kaydedilen dosyayı geri yükler. Ancak bu Android ses kaydedici telefon çağrılarını kaydetmeyi desteklemez.

kolay ses kaydedici

IV. Voice PRO

Eğer aradığınız daha profesyonel bir Android ses kaydediciyse, Voice PRO mükemmel bir seçenektir. Ücretlidir ancak yararlı bulacağınız harika özelliklere sahiptir. Kaydedilen dosyalarınızı 100’ün üzerinde farklı formatta kaydedebilir ayrıca ses kayıtlarını 50 farklı dil desteğiyle metne dökebilir. Kaydederken arka plan sesi eklemesi ve telefon çağrılarınızı kaydetmesi de öne çıkan özelliklerindendir. Bir çok seçenek olduğundan dolayı programı anlamak biraz zaman alır. Bir de ücreti biraz pahalı gelebilir ancak özelliklerine hesaba katılınca buna değer.

ses pro arayüzü

V. Tape-a-Talk Voice Recorder

Son seçenek olarak Tape-a-Talk Voice Recorder isimli başka bir ücretsiz uygulamamız mevcuttur. Android’de ses kaydederken ayarlardan değiştirebileceğiniz yüksek ve düşük ses kalite desteğinin yanı sıra gerektiğinde duraklatıp yeniden başlatma olanağı verir. Bu Android ses kaydedici WAV ve OGG formatlarını destekler. Ayrıca özelleştirebileceğiniz eposta alıcılarına, Dropbox’a ve FTP hizmetlerine dosya gönderip paylaşabilirsiniz. Sıkıntılı olduğu konular ise uygulamayı kullanırken görünen reklamlar ve dokunmanın zor olduğu küçük butonlarıdır.

tape-a-Talk ses kaydı

Tüm bu uygulamalar Android cihazlarında dahili olarak bulunan kaydedicilerden daha fazla özelliğe sahiptir. Tape-a-Talk Ses Kaydedici bu beş uygulama arasından en az özelliğe sahip olanıdır ancak bu bile bazı kullanıcılar tarafından yeterli bulunacaktır. Eğer bundan daha iyi olan ancak çok karmaşık olmayan bir uygulama istiyorsanız Akıllı Ses Kaydedici, Hi-Q MP3 Ses Kaydedici ve Kolay Ses Kaydedici sizin için uygun olacaktır. Ancak güçlü özellikler için biraz para harcamaktan çekinmiyorsanız Voice Pro kesinlikle işinizi görecektir.

Değerlendirme:4.3 /5( 32 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eAndroid, Ses Kaydedici.En son 29-11-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön