Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

En son tarafından 07-12-2018 tarihinde güncellendi.

Android rehberinizin yedeklenmesi; telefonunuzun bozulması, kaybolması veya çalınması gibi durumlarda rehberinizi garantiye almanızı sağlayan akıllıca bir uygulamadır. Aynı zamanda bu gibi durumlarda yeni cihazınıza, uzun zamandır biriktirdiğiniz rehberinizi çok zaman harcamanıza neden olan elle taşımanıza gerek olmaz; rehberinizi yeni cihazınıza kolayca transfer edebilirsiniz. Android rehber yedekleme işleminin farklı yöntemleri vardır ve bu makalede bunların üzerinden geçeceğiz.

Android rehber yedeklemenin iki yöntemi

1. Popüler ancak karmaşık yöntem – Gmail

2. Hızlı ve kullanışlı yöntem – Telefon Yöneticisi

Birinci Yöntem: Google Gmail’i Kullanma

Android telefon rehberi yedekleme için kullanabileceğiniz ilk yöntem, Android rehberinizi Google Mail ile senkronize etmek. Yapmanız gereken cihazınızda, “Ayarlar” menüsüne girerek “Hesaplar ve eşitleme” seçeneğine erişmektir. “Otomatik eşitleme”ni açın ve “Google”na tıklayın. “Kişiler” kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Senkronizasyon tamamlandığında, bilgisayarınızdan Gmail hesabınıza giriş yapın; profilinizin altında sizi senkronize edilmiş rehberinize götürecek bir link göreceksiniz. Gmail ile cihazınızı senkronize etmek için aynı yolu takip ederek, rehberinizi yeni cihazınıza da alabilirsiniz.

Google Gmail’i Kullanma

İkinci Yöntem: Apowersoft Telefon Yöneticisi’ni Kullanma

Android rehber yedekleme programı olarak ele alacağımız ikinci uygulama Apowersoft Telefon Yöneticisi. Bu kullanışlı araç ile telefon rehberinizi bilgisayara tek bir tık ile yedekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kılavuzu okumaya devam etmek.

  1. Yazılımı bilgisayarınıza indirin ve kurun.
  2. Indir

  3. Android telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
  4. Tüm rehber numaralarını yönetmek için “Kişiler”e tıklayın. Sonra yedeklemek istediğiniz tüm kişileri seçin ve “Dışa aktar”a tıklayın. Dışa aktarırken size üç farklı format sunar: vcard, excel ve xml.

Dışa aktar rehber

Görebileceğiniz üzere tüm kişileriniz bilgisayarınıza kaydedilmiş olur. Eğer onları yeni bir telefona aktarmak isterseniz sadece “içe aktar”a tıklayıp kolayca telofonunuza transfer edebilirsiniz. Bu araç, rehberinizi yedeklemekten başka bir çok şey sunar. Kişisel bilgisayarınızdaki resimleri, videoları, müzikleri, notları, mesajları, uygulamaları, kitapları ve daha bir sürü şey de dahil olmak üzere her tür Android dosyayı yönetebilirsiniz. Android telefonunuz ve kişisel bilgisayarınız arasındaki dosya transferi basit ve hızlı bir şekilde gerçekleşirken, uygulamalar ve dosyalar bu araç yardımıyla zorluk yaşanmadan eklenebilir veya silinebilir.

Sonuç

Yukarıdaki bahsettiğimiz seçeneklerin hepsi Android rehberinizi yedeklemek için kullanılabilir. Eğer bir Gmail hesabınız varsa Android rehberinizi onunla senkronize etmek doğru bir seçim olacaktır. Öte yandan Android rehberi bilgisayara yedekleme istiyorsanız ve dosya yönetimi ve dosya aktarımı da dahil başka ek özellikler arayışındaysanız kullanabileceğiniz en iyi yöntem Apowersoft Telefon Yöneticisi’dir.

Değerlendirme:4.3 /5( 92 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eAndroid yedeklemesi, Telefon Yöneticisi.En son 07-12-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön