En İyi Android Ekran Kaydedici İncelemesi

En İyi Android Ekran Kaydedici İncelemesi

En son tarafından 29-11-2018 tarihinde güncellendi.

Günümüzde Android piyasa payının çoğunu almaktadır. Android tarafında geliştirilen çeşitli uygulamalar sayesinde hayatımız artarak renkli bir hale geliyor. Ancak insanların mobil cihazlarını uzaktan bir başkasıyla paylaşma ya da cihazlarında ilginç bir şeyi kaydetme ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bunlar için en iyi yol belki de ekranınızı video olarak kaydetmek. Uygulama mağazasındaki çeşitli ekran kaydedici uygulamalar nedeniyle ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak etkin bir araç seçmek akıl karıştırıcı olabilir. Bu nedenle yazımızda en iyi Android ekran kaydecicileri artıları ve eksileriyle inceleyeceğiz.

I. Android Ekran Kaydetmede En iyi Çözüm

Şiddetle tavsiye edilen mevcut uygulamalardan biri Apowersoft Ekran Kaydedici’dir. Demoları, öğretici videoları, oyunları ve Android telefonunuzdaki diğer ekran hareketlerinin görüntüsünü alabilir. Çözünürlük, bit hızı, çerçeve hızı gibi kendinizin ayarlayabileceği birçok seçeneği vardır. Ekran kaydetmenin dışında web kameranızla beraber telefonunuzdan ve mikrofondan çıkan sesin eş zamanlı olarak kaydedilmesine olanak verir. Bunca güçlü özelliğine rağmen teknolojiden çok anlamayan biri için bile program kullanmak oldukça kolaydır.

Ayrıca kaydetmek istemediğiniz uygulamayı gizleme özelliği sunar. Bu arada Android ekranını kaydetmek için root işlemine gerek duymazsınız. Ancak sadece 5.0 ve üzeri sürümleri destekler.

Android ekran kaydedicisidir

Artıları: Root gerektirmez, mobil video ve ses kaydını destekler.

Eksileri: Sadece Android 5.0 ve sonraki sürümleri destekler.

Apowersoft’un ayrıca Apowersoft Kaydedici isimli masaüstü Android Kaydedici uygulaması sunduğundan da bahsedelim, bu program Android ekran hareketini bilgisayara aktarır ve görüntüsünü alır. 5.0 öncesi bazı Android cihazlarda desteklenir. Aşağıdan indirip kullanabilirsiniz.

Indir

II. Android için Başka Ekran Kaydediciler

1. Rootlama yöntemi – Rec.

Yönetici tarafından izin verilen Rec, telefon ekranınızı video olarak kaydetmenize olanak veren bir Android ekran kaydedicisidir. Ancak bu uygulamayu kullanmadan önce cihazınızı rootlamanız gerekir. Bu araçla videoyu 5 dakika boyunca mikrofon sesiyle (sistemden gelen ses değil) kaydedebilirsiniz. Kaydetmeden önce bit hızını, kayıt süresini ve el işareti komutunu ayarlayabilirsiniz. Kayıt sınırlamasını kaldırmanız için satın almanız gerekir. Uygulamalar ve oyunlarla ilgili öğretici videolar yaparken oldukça kullanışlıdır.

Rec.

Artıları: Kullanımı kolaydır ve el hareketi komutunu destekler (kaydı durdurmak için telefonu sallama)

Eksileri: Mobil cihazı rootlamak gerekir ve sadece 4.4 Kitkat ve sonraki sürümleri destekler. (Android Lollipop 5.0 ve üzeri sürümlerde root gerekli değildir.)

2. Basit yöntem – SCR Ücretsiz Ekran Kaydedici

Android Lollipop ekran kaydetme için SCR bir başka uygulamadır, ekran kaydına 3 dakikaya kadar izin verir (bu kısıtlamayı kaldırmak için ücretli sürümü satın almalısınız). Video şifre çözücü, çözünürlük, bit hızı ve resim dönüşümünü yapılandırmanız için bir ayar paneli mevcuttur. Bu arada uygulama ekranı kaydederken cihazınızın dahili sesini kaydedebilir. Ancak Android Lollipop 5.0 sürümü kullananlar hariç uygulama rootlama gerektirir.

SCR

Artıları: Mobil cihazdaki sesi kaydetmeyi destekler.

Eksileri: Ücretsiz sürümü sadece 3 dakikalık kayıt sağlar ve kayıtlı tüm videolara filigran koyar.

Yukarıda bahsedilen tüm araçlar Android ekran kaydı için kullanılabilir. Bu dört yönteme genel olarak bakıldığında Rec. ve SCR ekran kaydı için kısıtlama getirir. Bu üç yol yerine Apowersoft Ekran Kaydedici, temel kayıt özelliklerini sunmasının yanı sıra ekstra fonksiyonlara da sahip olduğu için en iyi çözümdür.

Değerlendirme:4.3 /5( 8 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eAndroid, Android Kaydedici.En son 29-11-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön