iPhone’dan Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemleri

iPhone’dan Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemleri

En son tarafından 14-03-2019 tarihinde güncellendi.

Günümüzde mesajlaşma ya da SMS iletişimin önde gelen araçlarından biri, bilgileri diğer kişilere doğru şekilde aktarabiliyor ve ayrıca bu şekilde gönderilen mesajların güvenli olduğundan bahsetmeye bile gerek yok. Geçmişteki basit cep telefonlarında da günümüzde kullandığımız iPhone gibi daha özellikli telefonlarda da bu özellik bulunuyor. Tek yapmanız gereken esajı yazıp “gönder” butonuna tıklamak. Ardından mesajlarınız akıllı telefonunuzun hafızasına kaydediliyor. Fakat ya önemli mesaj ya da sohbetleri silerseniz ne yapacaksınız? iPhone’dan silinen mesajları geri getirmenin bir yolu var mı?

iPhone Silinen Mesajları Geri Getirmenin 3 Yolu

1. Yol: iPhone’dan Silinen Mesajları Geri Getirmek için ApowerRescue Kullanımı

Karmaşık ve bazen başarısız sonuç veren yedekleme işlemlerini uygulamak istemeyenler için ApowerRescue kullanılabilecek en iyi program. İphone’dan silinen mesajları geri getirme programına “doktor” deniyor ve bu gerçekten doğru çünkü yalnızca silinen mesajları değil fotoğraf, kişiler, çağrı listesi, yer işaretleri, hatırlatıcılar, notlar, video hatırlatıcıları ve çok daha fazlasını geri getirebiliyor. Herhangi bir yedekleme yapılmasına gerek olmaksızın iPhone ve iPad’den Fotoğraflar, Kişiler, Mesajlar, Safari Yer İşaretleri, Takvim, Kişiler, Hatırlatıcılar, Çağrı Geçmişi, Notlar ve çok daha fazlasını depolayabiliyor. ApowerRescue programını kullanmak oldukça basit. Aşağıda iPhone’dan silinen mesajları geri getirmek için atabileceğiniz adımları sıraladık:

 1. Aşağıdaki linke tıklayarak ApowerRescue’yu bilgisayarınıza indirip kurun.

  İndir

 2. ApowerRescue programını çalıştırıp iPhone’unuzu USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 3. “Mesajlar” seçeneğine gidip “Taramayı Başlat” butonuna tıklayın.

  iPhone silinen mesajları geri getirme programı

 4. ApowerRescue’nun iPhone verilerini taraması için biraz bekleyin.
 5. Solda yer alan “Mesajlar” kısmına bakın ya da ön izlee alanından mesajları seçin “Bilgisayara Geri Getir” butonunu kullanarak mesajları bilgisayara saklayabilirsiniz.

  iPhone da silinen mesajları geri getirme

2. Yöntem: iPhone’dan Silinen Mesajları iCloud ile Geri Getirme

Apple’ın ağ tabanlı depolama sistemlerinde kullanıcılar iPhone’dan silinen mesajları iCloud kullanarak da geri getirebilirler ancak bu yöntemle ilgili başarısız sonuç aldıklarını belirten denemelerin olduğunu bildirenlerin çok sayıda olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bunun sebebi tüm iPhone modellerini desteklememesi. iCloud ile silinen mesajları geri getirme yöntemi oldukça kolay, aşağıdan takip edebilirsiniz:

 1. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek iCloud’a giriş yapın.
 2. Mesajları bulun (önceden yedeklediğinizden emin olmalısınız).
 3. Geri getirmek istediğiniz SMS’i arayın.
 4. iPhone’unuza geçip “ayarlar”> vApple hesabı” > “iCloud” yolunu takip edin.
 5. Metin mesajlarını kapatın.
 6. Ekrana gelen pencereden “iPhone’umda Tut” seçeneğine tıklayın.

  silinen mesajlar geri getirme

 7. Metin mesajlarını tekrar açın.
 8. “Birleştir” seçeneğine tıklayıp SMS’lerin geri getirilmesini bekleyin.

3. Yol: iPhone’dan Silinen Mesajları iTunes Yedekleme ile Geri Getirme

Yukarıdaki işlemleri kullanmanıza rağmen iPhone’dan kaybolan mesaj sohbetlerini getiremediyseniz izleyebileceğiniz bir yol daha var. Mesajları, aşağıdaki adımları izleyerek iTunes yardımıyla geri getirebilirsiniz:

 1. iPhone ve iTunes’un otomatik olarak senkronize olmadığından ein olun. İlk olarak “Ayarlar”a gidin ve “otomatik senkronizasyon” seçeneğini iptal edebilirsiniz.
 2. Telefonunuzu iTunes’a bağlayın ve “Tercihler” seçeneğine gittikten sonra yedekleme için “iTunes Yedekleme” yolunu izleyin. Ayrıca sağ tıklayıp “Yedekle” seçeneğine de gidebilirsiniz.
 3. iPhone’dan silinen mesajları “Geri Getir” seçeneğiyle alabilirsiniz ancak bu işlem önceki cihaz yazılımını geri yüklemenin dışında mevcut verinizi tamamen siler.

  iPhone Silinen Mesajları Geri Getirme

 4. Son olarak 2. Adımda oluşturduğunuz yedekten iPhone verilerinizi alabilirsiniz. Bu şekilde silinen metin mesajlarını da almış olursunuz.

Sonuç

Yukarıda iPhone’dan silinen mesajları geri getire yöntemlerini sıraladık. Bu yöntemlerin kendine has avantaj ve dezavantajları var. İCloud ve iTunes kullanarak kayıp SMS’leri geri getirebilmek için elbette bu mesajları daha önceden yedeklemiş olmanız gerekli. Önceden yedekleme yapmadıysanız mesajlarla birlikte diğer verileri geri getirmenin en iyi yolu iPhone silinen mesajları geri getirme programını yani ApowerRescue’yu kullanmak. Bu çok daha istikrarlı ve kullanımı kolay bir yöntem. Buna ek olarak yedekleme ya da önceki kayıtları kullanmadan telefondan verileri geri getirmek gibi çok sayıda seçenek sunar.

Değerlendirme:4.3 /5( 50 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eiOS kurtarma, iOS Tüyoları, Veri Kurtarma.En son 14-03-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön