İPhone’da kayıp fotoğraf çekmenin iki kolay yolu

İPhone’da kayıp fotoğraf çekmenin iki kolay yolu

En son tarafından 14-03-2019 tarihinde güncellendi.

Sık sık “iPhone’umdan bir fotoğrafı nasıl geri alabilirim?”, “iPhone’umdan silinmiş fotoğrafları geri getirmede bana yardım eder misin?” ve favori olan “iPhone’umdan yanlışlıkla fotoğraflarımı sildim, nasıl geri alabilirim” diye soruyor musun? Herkesin yaşadığı bu problemi sen de yaşıyor musun? Neyse ki, iPhone’undan kaybolan fotoğrafları kurtarmada sana iki kolay adımla yardım etmek için buradayız.

iPhone’daki kayıp fotoğrafları geri getirmenin iki kolay yolu:

iPhone’unda silinmiş fotoğrafları geri getirme için iPhone Veri Kurtarma

iPhone Veri Kurtarma programını biliyor musun? Bilmiyorsan, hemen öğrenmelisin. iPhone Veri Kurtarma ile sadece iPhone kamerasındaki fotoğrafları değil, aynı zamanda kişiler, metin mesajarı, notlar, videolar, safari yer işaretleri, hatırlatıcılar ve daha bir çok bilgiyi geri getirebilirsin. Fakat hepsi bu değil, iPhone cihazlarının yanı sıra iPad ve iPod Touch cihazlarını da destekler.

Indir

iPhone Fotoğraf Geri Getirme ile iPhone’daki silinen fotoğrafları almanın iki çözümü:

iPhone 4, iPhone 3GS cihazlarından fotoğrafları doğrudan geri al

Tek bir butona basarak, iPhone’daki fotoğrafları geri alabilirsin. Bu araç iPhone 4, iPhone 3GS cihazını ya da hatta Apple iPad’ini tarar ve taramanın sonunda sana bulduğu ortam içeriklerinin ön izlemesini gösterir. Böylece bu kayıp fotoğrafları gerçekten geri getirmek isteyip istemediğine karar verirsin.

iPhone 6s, 6, 6 Plus, 5s, 5, 4S, 4, 3GS cihazlardan iTunes yedeklemedeki dosyaları ayıklama

Eğer iPhone’undaki silinmiş fotoğrafları doğrudan geri getirme işe yaramazsa, bununla ilgili olarak iTunes yedeklemeyi tercih edebilirsin. Bu program iTunes kütüphanesinde bulunan önceki verileri tarar ve gerekli eyleme tıklayarak iPhone’undan silinmiş fotoğraflarını anında geri getirmiş olursun. Ancak, iTunes yedeklemeden dosyaları ayıklama etkin bir yöntem olsa da iTunes dizininde dosyaları yedeklemiş olman gereklidir.

iPhone’daki kayıp fotoğrafları geri almanın

İpucu: Kayıp ortam dosyalarını ve metin dosyalarını geri getirmenin en iyi yolu bunun olmasını engellemektir. Bunu da dosyalarını, aktarım dosyalarını daha güvenli bir depolama alanına aktarmak için düzenleyerek veya dosyaların bir kaç kopyasını alarak yapabilirsin. Apowersoft Ücretsiz Online iPhone Aktarım Uygulaması ile tam olarak bunu başarırsın. Tüm iOS’larla uyumlu olarak çalışan programla dosyaları gerektiği şekilde düzenleyebilir ve ortam dosyalarını iPhone, iPad ve iPod’a hem de iTunes’a ihtiyacın kalmadan aktarabilirsin. Bu şekilde kendini talihsiz silme işlemlerinden veya cihazın çökmesinden koruyabilmekle kalmaz aynı zamanda kolay erişim için düzenli ve temiz bir sisteme sahip olmuş olursun.

iPhone’dan silinmiş fotoğrafları iCloud yedekleme, iTunes yedekleme, PhotoStream’da geri getir

Eğer iCloud, iTunes’un varsa veya PhotoStream kullanıyorsan iPhone’dan kaybolmuş fotoğrafları geri getirme şansın olabilir. Basit bir kaç adımla kayıp fotoğraflarının keyfini yeniden çıkarabilirsin.

iCloud yedeklemeden fotoprafları geri getirme:

Öncesinde yedekleme özelliğini etkinleştirdiysen iCloud’un ortam dosyalarını geri getirme özelliğini kullanabilirsin. Bunun için Ayarlar > iCloud > Depolama ve Yedekleme’ye giderek “Şimdi Yedekle”yi seçmen gerekir. Kayıp fotoğraflarını bundan sonra geri getirmek Kurulum Asistanı aracılığıyla iCloud Yedeği Geri Getir seçeneğine tıklamak kadar kolay olacaktır.

PhotoStream’den fotoğrafları geri getirme:

Eğer PhotoStream’I etkinleştirdiysen, o zaman film rulosundaki tüm fotoğrafların yedekleri depolama alanında tutulur. Bundan sonra ise PhotoStream ile eşli cihazlarından bu fotoğrafları geri getirebilirsin.

iTunes yedeklemeden fotoğrafları geri getirme:

iCloud yedeklemeyle aynı şekilde, geri getir butonuna tıklayarak kayıp ortam dosyalarını kolayca geri getirebilirsin ancak veriler ilk fotoğraf çekiminden itibaren yedeklenmiş olmalıdır. Dosyalarını, dosya menüsünden Cihazlar > Yedekle seçeneğine gidiğ “Şimdi Yedekle” butonuna tıklayarak yedekleyebilirsin.

Hem iPhone Veri Kurtarma hem de iCloud Kurtarma, iTunes ve PhotoStream, iPhone 5s’ten silinen fotoğrafların kurtarılmasında etkin olarak kullanılmaktadır. Bunları ayıran özellik ise yedekleme yöntemleridir. iCloud, iTunes ve PhotoStream ile iPhone fotoğraflarını etkin biçimde geri getirmek için önce verileri yedeklemen veya özelliği etkinleştirmiş olman gerekirken iPhone fotoğraf kurtarma programında böyle bir ayar yapmış olman gerekmez. Silinmiş veya kayıp fotoğrafları otomatik olarak arayıp geri getirir ve bu yüzden iPhone Veri Kurtarma programı çok etkin ve kullanımı kolay bir kurtarma aracıdır.

Değerlendirme:4.3 /5( 215 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eiOS kurtarma, Veri Kurtarma.En son 14-03-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön