Instagram Video ve Fotolarını Kaydetme Uygulaması

Instagram Video ve Fotolarını Kaydetme Uygulaması

En son tarafından 20-08-2018 tarihinde güncellendi.

Instagram, kullanıcılara sosyal ağ aracılığıyla çeşitli arkadaşları arasında fotoğraf ve video paylaşımına imkan veren bir uygulamadır. Mevcut haliyle Facebook, Tumbl ve Twitter gibi sosyal ağ siteleriyle ilişkilendirilir ve böylece Instagram sayfasında paylaştığınız her gönderi bağlı sosyal medya sayfasına da gönderilir.

Ancak gizlilik konuları nedeniyle Instagram yüklenen ya da gönderilen videolar iOS cihazlarda doğrudan kaydedilemez. Bu noktada, Instagram fotoğrafları ve videolarını indirmek için daha iyi bir yol aranmalıdır çünkü böylece kullanıcılar daha sonra arkadaşlarıyla paylaşmak üzere hatırlayacakları komik videoları saklayabilirler. Instagram resimleri ve videolarını saklama kullanıcıların sahip oldukları platforma bağlıdır. Cihazınıza en uygun yöntemi bulunca desteklenen işletim sistemlerine göre çeşitli araçları inceleyeceğiz.

I. Instagram Videolarını Kaydetmek için iOS Uygulamaları

Bildiğimiz gibi Apple online video kaydetme ve saklama uygulamaları konusunda oldukça sıkıdır. Neyse ki iOS cihazlarda güzel çalışan iki uygulamayı bulduk ve aşağıda sizler için inceledik.

Apowersoft iPhone/iPad Kaydedici

Bu, her iOS cihazında jail break ya da hackleme işlemlerine gereksinim duymadan dikkatle tasarlanmış etkin bir ekran kaydetme uygulamasıdır. Instagram kullanıcıları bunu kullanarak kolaylıkla iOS ekranını bilgisayarda görüntüleyebilir ve tek tıkla diledikleri videonun görüntüsünü alabilirler.

Instagram görüntü yakalama

Instagram videolarını indirmek için önce aşağıdan bu iPhone/iPad kaydediciyi bilgisayarınıza yükleyin. Sonra bilgisayarınızın ismini gösteren simgeyi seçerek cihazdaki “Airplay” fonksiyonunu etkinleştirin. Cihazınızdaki görüntü ekranda belirir belirmez kırmızı butona baslayarak kaydetmeye başlayabilir ve kamera benzeri simgeye tıklayarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Indir

Artıları:

 • Jailbreak gerektirmez.
 • Kullanımı kolaydır ve HD kaydetme özelliği vardır.
 • Instagram dışındaki tüm uygulama ve oyunlarda çalışır.
 • Dahili ekran yakalama fonksiyonuyla Instagram fotoğraflarını alabilirsiniz.

Eksileri:

 • Wi-Fi bağlantı gerektirir ve Airplay fonksiyonu olmayan cihazlarda çalışmaz.

InstaBoard for Instagram

InstaBoard for Instagram, Instagram gönderilerinizden resim ve video klipleri yeniden gönderebilen mobil bir uygulamadır. Yeniden gönderi dışında bu araçla indir butonuna tıklayarak orijinal video ve fotoğrafları alabilirsiniz. Bu uygulama Instagram severlere yardımcı olan hashtag arama ve repost gibi özellikleri sunarak sadece Instagram kullanıcılarına yöneliktir.

InstaBoard for Instagram

Artıları:

 • Instagram’dan düzgün bir şekilde resim ve video kaydedilir.

Eksileri:

 • Uygulama için 2 dolar ücret ödenmelidir.
 • Diğer uygulamalar için kullanılmaz.

II. Instagram Video/resimlerini saklama için Android çözümleri

Android kullanıcıları için Instagram’dan fotoğraf ve video klipleri kaydettiğini iddia eden çok sayıda program var fakat bunların bazıları sahte. Sıkıntı çıkarabilecek uygulamalardan kaçınmak için kullanabileceğiniz güvebilir Android programlarını bulabilirsiniz.

Apowersoft Android Kaydedici

Instagram’dan fotoğraf kaydetmek için mükemmel olan programın adı Apowersoft Android Kaydedici. Bu uygulama Android cihazınızda oyunlarda video sohbetlere kadar her türlü hareketi yakalayabilir. Bu şekilde sıkıntısız olarak Instagram’dan dilediğiniz video ya da fotoğrafı kaydetmek için kullanılabilir.

Indir

Bunu kullanarak yaptığınız şey temelde Android ekranını bilgisayara aktarmaktır ardından kayıt fonksiyonunu kullanıp kaydedersiniz. Uygulaması oldukça kolaydır ve Chromecast fonksiyonunu kullandığı için can sıkıcı kablolarla işiniz olmaz.

Instagram videolarını indirmek

Artıları:

 • Root yapmanıza gerek yoktur.
 • Kolay bir ana yüzü vardır.
 • Herkese açık ya da gizli videoları kaydedebilir.
 • Instagram’da gönderilenlerin dışındaki videoları da kaydetmek için kullanılabilir.

Eksileri:

 • Wi-Fi ağı olmadan kullanılmaz.
 • Çalışması için bilgisayara ihtiyaç vardır.

Instagram'dan fotoğraf kaydetmek

EasyDownloader for Instagram™

Instagram kullanıcıları için yapılmış bir başka resim ve video indirme aracıdır. Bu uygulamayla edineceğiniz özellikler arasında indirme ve yedekleme, gezinti sırasında tam ekran modu ve fazlası bulunur. Instagram’dan fotoğraf ve video kaydetmeyi öğrenmek için indirme moduna geçmeli ve belirli bir videoyu arayarak işlemi başlatmalısınız. Instagram kullanıcılarının sıklıkla kullandığı sıkıştırılmış bir programdır.

>EasyDownloader for Instagram

Artıları:

 • Basit ara yüzü ile kullanımı kolaydır.
 • Daha iyi Instagram kullanımı için çok sayıda özelliği mevcuttur.

Eksileri:

 • Sadece Instagram’la çalışır.
 • Gizli videoları kaydedemez.
 • Bazen çalışmayabilir.

Instagram fotoğraf ve videolarını kaydetmek için başvurabileceğiniz en kolay yollar bunlardır. Repost ettiğiniz video ve fotoğrafların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Ayrıca her zaman kişilerin gizliliklerine saygı gösterin ve sorun yaşamamak için telifli klip ve resimleri indirmeyin.

Değerlendirme:4.3 /5( 19 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eÇevrimiçi videoları dönüştürün, Ekran Kaydedici.En son 20-08-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön