Bir cihazın Satıcı Kimliği (VID), Ürün Kimliği (PID) nasıl bulunur?

1. Satıcı Kimliği, Ürün Kimliği Nedir?

VID kısaltmasının tam açılımı Vender ID yani Satıcı Kimliği’dir, PID ise Product ID yani Ürün Kimliği’nin kısaltmasıdır. Genel olarak bir cihazın satıcı ve ürün kimliği VID_05A9&PID_2800 gibi bir seri karakterden oluşur. Somut değer “_” işaretinden sonra görüntülenir. Satıcı ve Ürün Kimlik değeri aslında Windows sistemine bağlanan her USB cihazına özgü eşsiz kimlik numarasıdır. Bu kimlik kodu, bir cihazın bilgisi olarak kullanılabilir ve bilgisayara USB ile bağlanan cihazın sürücüsü de buna bağlıdır.

2. Apowersoft Telefon Yöneticisini bağlarken Satıcı ve Ürün Kimliğini Sağlama

Apowersoft Telefon Yöneticisi’ne her hangi bir cihazı USB ile bağlamadan önce, o cihazın modelinin algılanması için cihaz sürücüsünün bilgisayarda yüklü olması gereklidir. Sürücü yüklendiğinde, Apowersoft Telefon Yöneticisi hemen tanımlama işlemini gerçekleştirir. Genellikle mevzubahis program, cihazlar için sürücüleri doğru olarak yükler. Ancak farklı cihazlar nedeniyle, tüm sürücüleri yüklenemeyebilir.

Eğer cihazınızı Apowersoft Telefon Yöneticisi’ne başarıyla bağlayamazsanız, muhtemelen o cihazın sürücüsüne destek verilmiyordur. Bunun için bize cihazın Satıcı ve Ürün Kimlik numarasını temin etmeniz gereklidir. Apowersoft Telefon Yöneticisi cihaz sürücünüzü bilgisayara doğru şekilde yükleyebilir ve sonrasında program cihazla uyumlu hale gelir.

Problemi çözmemizde bize yardımcı olabilmesi açısından bize cihazınızın Satıcı ve Ürün kimliklerini temin edebilmenizi umarız.

3. Bir cihazın Satıcı , Ürün Kimlikleri Nasıl Öğrenilir?

i

Bilgisayar’a sağ tıkla  > Özelliklere tıkla > Aygıt Yöneticisi.

ii

Cihazı bilgisayara bağla > tıkla Android Telefona > Android Komposit ADB (Android Hata Ayıklama) Arayüzü’ne sağ tıkla > Özellikler.

Aşama 2 VID, bir cihazın PID almak

iii

Detaylar’a tıkla > Özellikler altındaki Donanım kimliklerini seç > Aşağıdaki Değer gruplarından her hangi birini kopyala > Dilediğin yere yapıştır (kopyalayamıyorsan, Satıcı ve Ürün kimliklerini el ile gir).

Aşama 3 VID, bir cihazın PID almak

iv

Lütfen cihaz modeli ve satıcı, ürün kimliğini aşağıdaki forma gir ve formu gönder.

Değerli işbirliğiniz için çok teşekkürler! Apowersoft Şirket ürün talepleriniz için bizimle support#apowersoft.com (# işareti yerine @ işaretini kullanın) adresinden iletişime geçin. Size kayıt kodunu ücretsiz yollayalım.

Değerlendirme:4.3 /5( 15 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:Apowersoft’de’eApowerManager, Mobil Yöneticisi.En son 22-01-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Kılavuz

Bir cihazın Satıcı Kimliği (VID), Ürün Kimliği (PID) nasıl bulunur?

İndir

Beğeneceğinize eminim!

new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön