Android Ekranını Bilgisayara Aktarma

Android Ekranını Bilgisayara Aktarma

En son tarafından 07-12-2018 tarihinde güncellendi.

Zaman zaman Android ekranını bilgisayara aktarma ihtiyacınız oluyordur. Örneğin, telefonunuzdaki değerli fotoğrafları, eğlenceli videoları ve diğer medya dosyalarını arkadaşlarınız ya da ailenizin üyeleriyle paylaşmak isteyebilirsiniz. Ancak telefon ekranı çok sayıda insanın bir anda görebilmesi için çok küçüktür. Bu gerçekten can sıkıcı olabilir. Bilgisayarda, öte yandan, düzinelerce insanın birlikte paylaşım yapabildiği devasa bir ekrana sahiptir.

Buna ihtiyacınız olabilecek bir diğer durumda, uzak bir yerdeki insanlarla online görüşme yaparken onlara yeni akıllı telefon uygulamanızın özelliklerini göstermek istediğinizde, izleyicilerinizin size anında bazı önerileri sunabilmesi için bunu gerçek zamanlı yapmanız gerekebilir.

En önemlisi insanların telefon ekranını bilgisayara yansıtma yapmaları gerektiği farklı durumlar var. Bu oldukça karışık görünebilir. Neyse ki, teknoloji imkansız gibi görünen şeylerin gerçekleşmesini sağlayabiliyor. Faydalanabileceğiniz harika araçların bazıları burada.

Android Ekranını Bilgisayara Aktarmanın En İyi Yolları

1. Apowersoft Telefon Yöneticisi
2. Sanal Ağ Merkezli Bilgi İşlem
3. Telefon Ekranı Projektörü

1

Birinci Yöntem: Apowersoft Telefon Yöneticisi Kullanın

Telefonunuzun ekranını bilgisayarınızda görüntülemek istiyorsanız Apowersoft Telefon Yöneticisi mükemmel bir araç. Müzik, videolar, fotoğraflar, rehber, mesajlar ve daha fazlası dahil olmak üzere her tür veriyi yönetebilen sıra dışı bir telefon yöneticisinden daha fazlası, Apowersoft Telefon Yöneticisi, aynı zamanda son sürat telefon ekranını bilgisayara aktarma için harika bir yardımcıdır.

  • Bu yazılımı bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.
  • Indir

  • Android telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablo aracılığıyla bağlayın. Öncesinde USB hata ayıklama modunu aktif hale getirmeyi unutmayın.
  • Bağlantı başarılı olduktan sonra, telefonunuzun ekranı arayüzün sol tarafında görüntülenecektir.
  • Tam ekranda görüntülemek için telefon ekranının altındaki üçüncü tuşa basın.

Tam ekranda görüntüle

İpuçları: USB dışında, Android mobil telefonunuzu bilgisayarınıza WiFi ile de bağlayabilirsiniz. QR kodunu tarayarak ya da onay kodu seçenekleri ile bağlantı yapılabilir. Ancak bu şekilde telefon ekranınızı bilgisayarınızdan görüntüleyemezsiniz.

Hızlı ve pratik değil mi? Telefonunuzu tam ekran görüntüledikten sonra, istediğiniz gibi durdurup devam ettirin, sola sağa döndürün, yerel sürücüye kaydedin ya da panoya kopyalayın. Dahası, istediğiniz anda ekran görüntüsü alarak bunları anında Facebook ya da Twitter’da paylaşabilirsiniz. Ayrıca,bu kullanışlı uygulamayla, Android ekranını bilgisayara yansıtma için rootlama yapmanıza gerek kalmaz. Oldukça kolay! Gerçekten de bu yazılım hem Android hem de iOS sistemlerle kusursuz bir şekilde uyumludur. Yani, bilgisayar ile iPhone ekranını da paylaşabilirsiniz.

Uzaktaki insanlarla telefon ekranını paylaşmak istediğiniz durumlarda, Teamviewer’ı deneyebilirsiniz. Önce, Apowersoft Telefon Yöneticisini kullanarak telefon ekranınızı kendi bilgisayarınızda görüntüleyin. Sonrasında iki bilgisayarı Teamviewer kullanarak bir birine bağlayın ve diğerlerinin sizin bilgisayarınızın ekranını görmesini sağlayın.

2

İkinci Yöntem: Sanal Ağ Merkezli Bilgi İşlem (VNC) İstemci Kullanın

Deneyebileceğiniz bir diğer yol da VNC. Mobil cihazınızı bilgisayarınızdan kontrol etmek istiyorsanız, aradığınız şey VNC’dir. Bununla, girdiler yapmak için telefonuzun giriş seçeneği yerine masaüstünü bilgisayarınızın fare ve klavyesini kullanabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar şunlardır:

  • “VNC sunucu” yükleyin. Açın ve “Sunucuyu Başlat’a” tıklayın.
  • Bilgisayarınızda bir istemci seçin. Windows kullanıcıları Ultra VNC, Real VNC ya da Tight VNC seçebilirken, Mac kullanıcıları Chicken of the VNC’yi tercih edebilir.
  • VNC istemciyi bilgisayarınızda çalıştırın. Android mobil cihazınızın IP adresini girin.
  • Cihazınızda “Onayla” ya tıklayarak akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza başarılı bir şekilde bağlayın.

VNC

Artık bilgisayar üzerinden mobil telefon ekranını görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Yine de, bilmeniz gereken bir dez avantajı var. Bu da başarılı bir şekilde Android telefon ekranını bilgisayarda görme için hem cihaz hem de bilgisayarın aynı WiFi ağı üzerinde olması gerekmesidir.

3

Üçüncü Yöntem: Telefon Ekranı Projektörü Satın Alın

Daha profesyonel ve gelişmiş bir araç için bir miktar parayı gözden çıkarırsanız, bir telefon ekranı projektörü de iyi bir seçim. Telefonunuza ya da mobil cihazınıza herhangi bir şey yüklemeden, bu araç kolaylıkla telefon ekranınızı bilgisayarınıza atabilir. Ve çözünürlüğün oldukça yüksek olması nedeniyle görüntü kalitesi mükemmeldir.

Telefon Ekranı Projektörü

Bununla ilgili önemli bir sorun bu cihazın fiyatının çok yüksek olmasıdır. Bir tane almak için yüzler hatta binlerce dolar harcamak zorunda kalabilirsiniz. Paranız yettiği sürece, bu araç gelecekte çok kullanışlı olabilir.

Bu üç yöntem kıyaslanırsa, ilk yöntem Android ekranını bilgisayara aktarma için şiddetle tavsiye edilir, bunun sebebi çok kolay ve pratik olması ve kullanabileceğiniz diğer bir çok özelliğe sahip olmasıdır. Bunu kaçırmayın.

Değerlendirme: 4.3 / 5 ( 39 değerlendirmeye göre) Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen: ’de ’e Android'den PC'ye aktarma, Telefon Yöneticisi. En son 07-12-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön