PDF Belgesine Yorum Eklemenin Kolay Yolları

PDF Belgesine Yorum Eklemenin Kolay Yolları

En son tarafından 22-08-2018 tarihinde güncellendi.

PDF ister okul ister iş isterse de evde olsun çeşitli alanlarda farklı kullanıcılar tarafından yararlanılan bir belge formatıdır. Word belgesinin aksine PDF kolayca düzenlenemez ve var sayılan ayar olarak PDF’ye yorum ekleme bulunmaz. PDF belgesine yorum ya da not eklemek, bazı düşünceleri belirtirken ya da ek bilgiler koyarken kullanıcılara kolaylık sağlar. PDF sayfasına yorum eklemeyle ilgili problem yaşıyorsanız size yardımcı olacak yollardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

PC’de Yorum Ekleme için Önerilen Yollar

Bir PDF sayfasını düzenleyip bilgisayarınızdan yorum eklemek istiyorsanız bunu yapmanın en iyi yolu ApowerPDF kullanmaktır. Bu, çok iyi tasarlanmış PDF editörü kullanıcın ihtiyacı olan düzenleme araçlarını sunar. Bununla birlikte sayfaları dizine çıkarabilir, birleştirebilir, kırpabilir, bölebilir ve silebilirsiniz.

ApowerPDF arabirimi

Dahası, bu uygulamada dahili olarak bulunan not ekleme fonksiyonu PDF belgelerine yorum eklemek için harika bir yoldur. PDF dosyasına not ya da yorum eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bu uygulama bir de OCR teknolojisiyle gelir ve bu şekilde filigran eklenebilir. PDF dosya formatını başka düzenlenebilir formatlara dönüştürmek istemeniz durumunda bile bu programı kullanabilirsiniz.

PC kullanıyorsanız bir PDF’ye not eklemenin en kolay yolu budur. Ancak akıllı telefonunuzdan yorum eklemek isterseniz o zaman Foxit PDF ve Adobe Reader gibi diğer yöntemlere ihtiyaç duyacaksınız.

PDF’ye Yorum Eklemek için Mobil Çözümler

Foxit PDF

Foxit mobil PDFPDF’ye yorum eklemek üzere mobil cihazınızı kullanıyorsanız Foxit PDF kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir. Bu program tüm iOS kullanıcılarına yönelik olarak PDF dosyalarına yeniden isim vermek, taşımak, kopyalamak ya da silmek üzere sunulmuştur. Düzenlenen bir PDF dosyasının akıllı cihaza kaydedilebilmesi dışında kullanıcılar bunu çeşitli bulut depolama alanlarında da tutabilirler.

Yorum PDF iPhone üzerinde

Bu uygulamayla not ve yorum eklemek için tek yapmanız gereken App Store’dan uygulamayı indirmek ve yüklemektir. Programı açtıktan sonra yorum yapmak istediğiniz PDF dosyasını açın ve ekranınızın altında bulun fonksiyonlar arasından “Yorum” seçeneğine gidin. Burada metne vurgu yaparak, not ekleyerek vs. belgeye yorum yapmaya başlayabilirsiniz. Sonunda PDF dosyasını kaydetmek için kaydet butonuna tıklamanız gerekir.

Adobe Reader

Adobe ReaderBu çok iyi bilinen Adobe Acrobat Reader ailesinin mobil sürümü olan programdır. Masaüstü uygulamalarının yanı sıra geliştirici şirket artık kullanıcıları için bir de mobil sürümünü piyasaya sürmeye karar verdi ve ortaya bu program çıktı. Adobe Reader Android kullanıcıları için Google Play Store’dan ücretsiz indirilebilir. Bu programı kullanarak PDF formları imzalanabilir, görüntülenebilir, yorum yapılabilir ve taranabilir. Not ekleme fonksiyonun altında kullanıcılar belgeye metin, çizim araçları ve yapışkan notlar ekleyerek PDF’ye yorum yapabilirler.

Adobe yorum özelliği

Bu programla belirli bir PDF sayfasına yorum yapmak için öncelikle Google Play Store’dan indirmelisiniz. Ardından uygulamayı açıp çalışmak istediğiniz PDF dosyasını bulun ve programda açın. Artık yorum yapmaya başlamak için aracın alt bölümünde bulunan “Yorum” simgesine tıklamanız yeterli. Metin ekleyebilir, çizgi ve şekil çizebilir ayrıca not ekleyebilirsiniz. Dosyayı kaydetmek için uygulamanın sol tarafından yer alan menüye dokunun ve “Dosyayı Aktar” seçeneğine tıklayarak belirli bir konumu seçin ve kaydet butonuna tıklayın.

Sonuç

Artık PDF belgesine yorum eklemek hiç bir kullanıcı için dert olmayacak. Yukarıda bahsettiğimiz yolları kullanarak bu basit işi hemen halledebilirsiniz. Bahsettiğimiz yöntemlerin hepsini deneyerek içlerinden size uygun olan PDF düzenleme ihtiyacını rahatça seçebilirsiniz.

Değerlendirme:4.3 /5( 17 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’ePDF Çözüm ve Tüyoları, PDF'ye resim, PDF'yi düzenle.En son 22-08-2018 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön