Korumalı PDF’ten Word’e Excel’e Metin Kopyalama

Korumalı PDF’ten Word’e Excel’e Metin Kopyalama

En son tarafından 23-02-2019 tarihinde güncellendi.

PDF olarak kaydedilen dosyalar kilitlenir yani kopyalanamaz ya da düzenlenemez. Bu korumaya genellikle araştırma kağıtları, online kitaplar, örnek yazılar ve diğer bilgi içeren yazılar için başvurulur. Ancak çoğu PDF dosyası çok kişi için faydalıdır ve hepimiz en azından bir kısmını kopyalamayı, değiştirmeyi ya da kendi araştırma, ödev ya da sunumlarımız için kullanmayı isteriz. Aşağıdaki rehber PDF’ten metin kopyalama konusunda size yardımcı olacak.

Kendinizi bu durumdan kurtarmak için hizmetinizde olan çok sayıda araç bulunur. Bu yazıya ödevleriniz ya da araştırmanz için elinizdeki materyalleri pekiştirmek için yeterli kaynak bulamadığınızda ya da sunumuz için PDF dosyasının bir bölümünü almanız gerektiğinde başvurabilirsiniz. PDF dosyalarında kopyalayamadığınız zaman yeniden yazmanız gereken çok sayıda önemli bölüm bulunur.

I. PDF’ten Kolayca Düz Metin Kopyalama

ApowerPDF (çok fonksiyonlu PDF düzenleyici)

ApowerPDF, PDF dosyasının içeriğini kopyalamanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Aslında bu araç PDF dosyasını düzenlemenize ve oluşturmanıza yardım eder. Metin ya da grafikleri düzenlemenize, dosyanın bir bölümüne filigran, metin ya da resim eklemenize, dosyayı kopyalayıp yapıştırmanıza ve ihtiyacınıza göre daha başka birçok özelliği kullanmanıza yardımcı olan pratik bir editörü bulunur.

ApowerPDF arabirim

Bu araçla PDF dosyasından metin kopyalama işlemi için kapsamlı rehberi burada bulabilirsiniz.

Bu araç size PDF’ten kopyalama gücüyle donatırken bir yandan da dilerseniz PDF’leri birleştirmenize olan sağlıyor. Dahası, belge üzerinde yazılı olan tüm bilgilerin tarafınızca oluşturduğunu gösteren imza ya da sertifikasyon eklemenize izin veriyor. Buna ek olarak düzenleme fonksiyonunu kullanarak korumalı PDF’ten metin kopyalayabilirsiniz. Bitmap, PNG ya da JPEG gibi diğer formatlara dönüştürmek isterseniz dönüştürme özelliğini de kullanabilirsiniz. Dahası şifre oluşturarak PDF belgesine ekstra koruma sağlayabilirsiniz.

PDF Copy Paste (temel fonksiyonlar)

Kullanabileceğiniz bir diğer araç da PDF Copy Paste aracıdır. Bu program, kullanıcıların PDF dosyasından resim ya da metin almalarına olanak verir. İlkine göre farklı bir şekilde çalışır. “Kırpma aracı” butonuna tıklayıp, imleçle kopyalamak istediğiniz Alana bir dikdörtgen çizin ve ardından Ctrl + C tuşlarına aynı anda basarak metni kopyalayın. Bir resim kopyalayacaksınız, Ctrl + X tuşlarına basın. Böylece seçili alan panoya kopyalanır. Bu aracın temel fonksiyonu adından da zaten anlaşılıyor. Ne yazık ki diğer düzenleme ve güvenlik seçeneklerini bu programla kullanamazsınız. Bu özellikler ilk programla kullanılabilir.

PDF Copy Paste

II. PDF’ten Formatı Koruyarak Kopyalama

PDF Online (Kısıtlı fonksiyonlu)

PDF’ten metin kopyalamak için masaüstü araç yerine online bir araç arıyorsanız PDF Online’ı kullanabilirsiniz. PDF’I word belgesine dönüştürmede kullanılabilir. PDF dosyasının tamamını almak istiyorsanız çok kullanışlıdır. Ancak Word dosyasına dönüştürdükten sonra istediğiniz kısımları kopyalayabilirsiniz. Bunu kullanmak için sayfasına gidip “Dönüştüreceğiniz dosyayı yükleyin” butonuna tıklayın. Dönüştürmek istediğiniz PDF dosyanızı seçin. Özellikle dosya çok uzunsa ya da içinde resim varsa yükleme işlemi uzun sürebilir. “İndir” > “Word dosyası olarak indir” seçeneklerine giderek dönüştürülen dosyanızı bilgisayarınıza alabilirsiniz.

PDF Online

Sonuç

PDF metnini kopyalamak için kullanabileceğiniz araçların özeti bu şekilde. Her üç araç da ihtiyacınıza göre oldukça etkin olabilir ancak her şey dahil bir araç isterseniz o zaman ApowerPDF’i denemeden geçmeyin. Bu programı sadece “kopyala yapıştır”dan daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Değerlendirme:4.3 /5( 24 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eOffice Tüyoları, PDF Çözüm ve Tüyoları, PDF'den Word'e.En son 23-02-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön