MP3 dosyaları iPhone’a Nasıl Aktarılır?

MP3 dosyaları iPhone’a Nasıl Aktarılır?

En son tarafından 28-03-2019 tarihinde güncellendi.

MP3, iOS sistemli cihazlar dahil hemen hemen tüm aygıtlarda müzik çalmak için kullanım bir ses biçimidir. Favori şarkılarınızı cep telefonunuza göndermek artık zor değil. Bazen, bilgisayarınızdaki şarkıları telefonunuzda dinlemek istersiniz bu durumda şarkıları iPhone’a kopyalarak PC’nizin başında olmasanız da bu şarkıları dinlemenin keyfini yaşamak için ne yapmak gerektiğinizi bilemeyebilirsiniz. Bu yazıda, MP3’ü iPhone’a aktarmak için en pratik yolları bulacaksınız.

MP3’leri iPhone’a Aktarmanın En İyi Yolları

MP3’ü iTunes olmadan iTunes’a Aktarma

iTunes,Apple tarafından, Apple cihazlardaki dosyaları yedeklemek için geliştirilmiş bir program. Bunu ayrıca iPhone’dan bilgisayara ya da bilgisayardan iPhone’a dosya aktarmak için de kullanabilirsiniz. Bu nedenle programı kullanarak favori müziklerinizi iPhone’a taşıma şansınız var. Aşağıdaki adımlar bilgisayarınızdan iPhone ‘a şarkı aktarımı için yol gösterecek:

 • Mp3’ü iPhone’a kopyalamak için bilgisayarınıza iTunes’u indirip yüklemelisiniz. PC’nizde daha eski sürüm varsa sürekli olarak güncellemeleri kontrol etmeniz için uyaracağından en güncel sürümü indirdiğinizden emin olmalısınız.
 • Başlamak için iPhone’unuzu lightning kablosunu kullanarak PC’ye bağladıktan sonra uygulamayı açın. Ardından program ana ekranında yer alan iPhone isminize tıklayın. Bunu ekranın sol üst köşesinde göreceksiniz.
 • Ardından uygulamanın sol tarafında yer alan “Müzik” seçeneğine ve sonrasında “Müziği Senkronize Et” seçeneğine tıklayın. Sonra “Tüm Müzik” seçeneğine gidin. Videoları ve/veya sesli notları ekleme seçeneğiniz de var. Tercihlerinize göre seçiminizi yaptıktan sonra sağ alt köşede yer alan “Uygula” butonuna tıklayın.

  MP3’ü iTunes olmadan iTunes’a Aktarma

Not: iPhone yalnızca tek bir bilgisayarda eşleşeceğinden başka bir bilgisayarda bu adımları izlemediğinizden emin olun. Eğer daha önce başka bilgisayarda bu işlemleri yaptığsanız iPhone’daki verilerinizi kaybedebilirsiniz. Böyle bir durum varsa iPhone’un zaten başka bir iTunes kitaplığıyla senkronize olduğu bilgisini görürsünüz. Elbette verilerinizi kaybetmek istemezsiniz bu nedenle güvende olduklarından emin olduktan sonra mp3’ü iPhone göndermek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

MP3’ü iTunes Kullanmadan iPhone’a Aktarmak

ApowerManager,dosya aktarma ve düzenleme gibi farklı amaçları için kullanılan bir uygulama. Bu programa Mac, iOS, Windows ve Android dahil farklı platformlardan erişebilirsiniz. Programı kullanarak fotoğraf, video, müzik, not vb. tüm verileri aktarmanız mümkün. Aşağıdaki adımlarla başvurarak iTunes kullanmadan mp3’ü iPhone’a aktarabilirsiniz.

 • Öncelikle resmi sitesinden programı bilgisayarınıza ve iPhone’a indirip yüklemelisiniz. Bunun için aşağıdaki indir butonuna tıklayabilirsiniz:

  İndir

 • Yükleme işlemini tamamladıktan sonra uygulamayı bilgisayarda açın ve ana ekranda yer alan “Müzik” seçeneğine gidin.

  MP3’ü iPhone’a aktarmak

 • Sonraki adımda ekranın üst tarafında “Aktar” seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladığınızda PC’nizde müziklerin depolandığı klasöre yönlendirilirsiniz. Buradan iPhone’a aktarmak istediğiniz şarkıları seçtikten sonra işlemin tamamlanmasını bekleyin.

  •Mp3’ü iPhone’a kopyalamak

Bu uygulama PC’den iPhone’a dosya aktarımını desteklemez ancak iPhone’de dosya aktararak dosyalarınızı PC’nizde yedekleyebilirsiniz.

Sonuç

Yukarıda bahsedilen iki yöntem, mp3’ü iPhone’a kaydetmenin pratik yollarıdır. iTunes’dan geleneksel yolla dosya aktarılabilir ancak bazen bunun kullanımı pek pratik değil ve hatta karmaşıktır. Ancak ApowerManager, iPhone’dan dosya kopyalamak için pratik bir alternatiftir. Bu araçta ayrıca kullanışlı başka fonksiyonlar bulunur ve kullanımı son derece basittir. Her iki yöntem de etkin şekilde istediğiniz işlemi gerçekleştirir, size kalan yalnızca ikisi arasından tercihinizi yapmaktır.

Değerlendirme:4.3 /5( 20 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eiOS aktarımı, iOS yöneticisi.En son 28-03-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön