Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici Kullanımı

Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici Kullanımı

En son tarafından 18-01-2019 tarihinde güncellendi.

Bilgisayarınızdaki ekran hareketlerini süre sınırlaması ve filigran olmadan, iyi bir ses ve video kalitesiyle kaydetmenize yardımcı olacak bir ekran kaydedici programı mı arıyorsunuz? Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici, bu ihtiyaçlarınıza cevap olacak küçük ve web tabanlı bir araç. Oldukça Pratik bir ara yüze sahip olan araç hem sistem hem mikrofon sesiyle video kaydını destekliyor. Bu ücretsiz uygulamayı kullanmaya hemen başlamanız için gerekli adımları anlatan kılavuzu burada sizinle paylaşmak istiyoruz.

Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici Kullanımı?

Başlatıcıyı indirin ve uygulamayı çalıştırın

Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici sayfasına gidip sayfanın ortasında bulacağınız “Kaydetmeye Başla” butonuyla aracı başlatabilirsiniz.

İpucu: Eğer ilk kez kullanıyorsanız, lütfen “Kaydetmeye Başla” butonundan sonra “Başlatıcıyı İndir” butonuna tıklayın. (Başlatıcı oldukça güvenlidir, güvenlik konusunda endişe etmenize gerek kalmaz.) Sonra indirme tamamlanıp başlatıcı indirilene kadar bir kaç saniye bekleyin. Ardından “Kaydetmeye Başla” butonuna tekrar basarak kaydediciyi başlatın. Başlatıcıyı sadece bir kez indirip yükledikten sonra dilediğiniz zaman kayıt almak için uygulamayı başlatın.

Kaydetmeye Başla

Başlatıcıyı yükledikten sonra web sayfasına geri gidip ekran kaydediciyi başlatabilirsiniz.

Ayarları Yapılandırma

Online araç bilgisayarınızda çalışmaya artık hazır. Kaydı başlatmadan önce lütfen araç çubuğunda yer alan “Ayarlar” simgesine tıklayın.

Ayarlar 'ı tıklatın

  • Genel: Kayda başlamak, kaydı durdurmak, duraklatmak/yeniden başlatmak için klavye kısa yollarını kullanabilir; kayıt araç çubuğunu gösterip/gizleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre, varsayılan çıktı klasörünü seçmenize izin verilir.

    Genel ayarlar

  • Kaydediyor: Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kayıt çerçevesi ya da araç çubuğunu ve bunların yanı sıra video formatı, imleç sitilleri, ses kalitesi, bit hızı , mod, çerçeve hızı vb. Ayarları seçebilirsiniz. Bu seçimleri yaptıktan sonra “Tamam” butonuna tıklayın.

    Kayıt ayarları

Sonrasında yakalamak istediğiniz bölgeyi kişiselleştirebilir ve kayıt için bir ses kaynağı seçebilirsiniz. Ses kaynağı menüsünden sesleri sistemden, mikrofondan, her ikisinden veya hiç birinden kullanmayı seçebilirsiniz.

Ses girişi seçin

Kaydetmeye Başlama

Artık kırmızı “REC” butonuna tıklayarak sınırsız kaydınıza başlayabilirsiniz. Kayıt esnasında metin, vurgu, çizgi, oklar ve diğer faydalı düzenleme seçenekleri bu online ekran kaydedici ile birlikte sunulmaktadır. Bunları kaydettiğiniz videonuzu daha canlı hale getirmek için kullanabilirsiniz.

online ekran kaydedici

İpuçları: Kaydı tekrar etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken duraklat butonuna tıklayıp ardından sağdaki artı işaretine tıklamak. Sonrasında bir hatırlatma ekrana gelecektir, yeni kayda başlamak için “Baştan Başla” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer “Sil” seçeneğine tıklarsanız, ekran kaydedici kapanacak ve kaydetmiş olduğunuz görüntü kaydedilmeyecektir.

Sil

Kaydı Bitirme

Kaydı bitirmek istediğiniz ve kaydettiğiniz görüntüyü saklamak istediğinizde, mavi duraklat butonuna ardından yeşil onay işaretine tıklayın. Dahili ortam oynatıcısıyla ne kaydettiğinizin ön izlemesini yapabilirsiniz.

Kaydı Bitirme

Kaydı Saklama ve Paylaşma

Videoyu kaydetmek için ortam oynatıcısının sağ altında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra video ya da GIF dosyası olarak kaydetmeyi seçebilir ya da YouTube, Dropbox, Vimeo vb. sitelere yükleyebilirsiniz.

Kaydı Saklama ve Paylaşma

Kayıttan memnun kalmazsanız, “Geri al” butonun tıklayın yeni ekran kaydını başlatabilirsiniz.

Videoyu yerel sürücüye kaydettikten sonra “Farklı kaydet Video Dosya” seçeneğine tıklayıp istediğiniz çıktı formatını, video ismini ve çıktı dizinini belirleyebilirsiniz. Bitirdiğinizde, ekran görüntüsünü kaydettiğiniz klasörü açabilirsiniz. Gerektiğinde, dosya dizinini yedekleme veya başka amaçlar için kopyalayabilirsiniz.

Video Dosyası Olarak Kaydet

İpuçları: Beklediğiniz gibi, bu kaydedici kaydın sadece bir bölümünü saklamanız için kırpma özelliğine sahip. Bu yolu kullanmak için videonun zaman çizelgesine tıklayıp sürükleyebilirsiniz. Seçilen yerler maviye dönecektir, ardından “Kaydet” butonunu kullanıp videonuzda seçtiğiniz bölümü kaydedebilir veya yükleyebilirsiniz.

online ekran kaydedicileri

Yukarıda ücretsiz ekran kaydediciyi kullanmanın yolları açıklanmıştır. Daha istikrarlı ve güçlü bir ekran kaydedici program isterseniz bunun pro sürümünü indirip kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen online ekran kaydedicinin sağlanan özellikleri dışında masaüstü sürümü kayıt için görev oluşturma, ekran görüntüsü alma, modlara göre kayıt alma ve çok daha fazlasını sunmaktadır.

Indir

Değerlendirme:4.3 /5( 19 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eOnline Ekran Kaydedici, Ücretsiz Online Ekran Kaydedici.En son 18-01-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler

Yardımcı olur ve Kaynaklar

 

İlgili Makaleler

Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön