Apowersoft Mac Ekran Kaydedici Nasıl Kullanılır

Apowersoft Mac Ekran Kaydedici Nasıl Kullanılır

En son tarafından 18-01-2019 tarihinde güncellendi.

Apowersoft Mac Ekran Kaydedici, Mac OS 10.8 ve sonraki sürümlerle mükemmel şekilde çalışan kapsamlı bir ekran kaydetme programıdır. Farklı ses kaynaklarıyla (sistem sesi, Mikrofon veya Hem Sistem sesi hem mikrofon) ekranda görüntülenen her şeyi kaydedebilir. Dahası, dahili video dönüştürücü size video dosyalarını tek dosya haline getirme, videoları çeşitli video ve ses formatlarına dönüştürme imkanı verir. Bu rehber bahsedilen ekran kaydediciyi nasıl kullanabileceğiniz hakkında detaylı bilgiler sunar.

Indir

1

Ayarları Yapılandırma (İsteğe bağlı)

Apowersoft Mac Ekran Kaydedici’yi başlattıktan sonra sırasıyla temel fonksiyonları gösteren kullanıcı dostu ana ekranını göreceksiniz. Kaydetmeye başlamadan önce, varsayılan ayarları yapılandırmanız tavsiye edilir. Dilediğiniz ayarları seçmek için “Seçenekler”e tıklayın.

Genel ayarlar

İhtiyaçlarınızı karşılamak üzere varsayılan ayarları değiştirebilirsiniz. Mesela kayıt sınırı göstermesini isteyip istemediğine karar verebilirsiniz. Ayrıca gerektiğinde fare tıklarını animasyonlu hale getirebilirsiniz.

Kayıt ayarları

Dilediğiniz sistem sesi ve mikrofon aygıtını seçebilirsiniz. Dahası, çerçeve hızı ve video kalitesini ayarlamanıza izin verir.

kayıt ayarları

Kısa yol ayarları

Belki varsayılan kısa yollara alışkın değilsinizdir, öyleyse “Kayda başla”, “Kaydı durdur” ve “Kaydı Duraklat/Yeniden Başlat” seçenekleri için kendinize göre kısa yol oluşturabilirsiniz.

kısa yol ayarları

2

Mac Ekran Videosunu Kaydetme Adımları

i

“Ses Girişi” sekmesinden bir mod seçin

Apowersoft Mac Ekran Kaydedici size dört farklı mod sunar:

  • Hiçbiri: bu modla ses yerine sadece ekran hareketlerini kaydedebilirsiniz.
  • Sistem sesi: bu modla bilgisayar sistemindeki her türlü sesi kaydedebilirsiniz.
  • Mikrofon: bu ses kaynağı video kaydederken kendi anlatımınızı kaydetmenize yardımcı olur.
  • Sistem sesi ve mikrofon: bu ses kaynağıyla, bilgisayar sisteminden çıkan ses ve mikrofon aracılığıyla kendi anlatımınız kaydedilecektir.

ses girişi

ii

Tercih ettiğiniz kayıt modunu seçin

Bölge

Ekranınızın bir bölümünü kaydetmek için “Bölge”ye tıklayın sonra sol tıklayıp bölgeyi seçmek için farenizi sürükleyin. Bu şekilde iPhone 4/4S, iPhone 5, iPad vb. cihazlar için 480X360, 640X360, 720P (1280X720) gibi kayıt çerçeve ayarları içinden seçiminizi yapabilirsiniz.

Tam ekran

Bu mod, oyunu tam ekran kaydetmek isteyen oyun severler için uygun olabilir. Tam ekran modunu seçtiğinizde görev araç çubuğunun görünmeyeceğini hatırlatalım. Bu nedenle klavye kısa yollarını kullanmanız ya da durum çubuğundaki ekran kaydedici logosuna tıklayarak kaydınızı el ile duraklatıp ya da durdurmanız gerekecektir.

Web Kamerası

Webkamera videolarını kaydetmeyi seçtiğinizde Düşük 120P, Standart 240P, Yüksek 480P ve HD 720P olmak üzere dört seçeneğiniz bulunur.

kayıt modunu

Resim içinde Resim efekti

“Bölge” modda resim içinde resim videosu kaydedebileceğinizi de söylemeden geçmeyelim. Bunu yapmak için, ekranın bir bölümünü kaydederken kamera simgesine tıklayın ardından istenen bölümü ve webkamerası videosunu aynı anda kaydetmeye başlayacaktır. Dahası, webkamera videonuzun boyutunu ya da zemin rengini değiştirebilirsiniz.

resim içinde Resim efekti

iii

Kayda başlama

İstediğiniz kayıt modunu seçtikten sonra kayda başlayacaktır. Kaydı bitirmek istediğinizde “Durdur” butonuna tıklayın. Kayıt işleminden sonra kaydedilmiş videonuz ana ekrandaki dosya listesinde görüntülenecektir, buradan dosyayı oynatmayı, yeniden adlandırmayı, listeden kaldırmayı veya sürücünüzden silmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca dönüştürme seçeneğine de sahipsiniz.

3

Kayıt Esnasında Ekrana Not Ekleme

Ekranı kaydederken özellikle öğretici video hazırlayan kişiler videonun daha bilgilendirici ve canlı olması için bazen anında düzenleme yapmak isteyebileceği zamanlar olabilir. Bu yeni eklenen güçlü gerçek zamanlı düzenleme fonksiyonuyla kullanıcılar elips, dikdörtgen gibi farklı şekiller çizebilir; ok, metin gibi şekiller ekleyebilir ve kaydı ön plana çıkarabilir.

kayıt Esnasında Ekrana Not Ekleme

4

Video Dosyasını Dönüştürme

Apowersoft Mac Ekran Kaydedici videoyu MOV formatında aktarmaya izin verir. Ancak kayıtlı videoyu diğer formatlarda kaydetmek isterseniz, ihtiyacınız olan formata da dönüştürebilirsiniz.

Video dosyasını seçerek sağ tıklayıp ardından menü içinden “Çevir” seçeneğine gidebilir ya da ana işlevdeki bölge içindeki “Çevir” butonuna doğrudan tıklayıp ardından yerel bilgisayar klasörünüzdeki video dosyalarını seçebilirsiniz. Şimdi dilediğiniz hedef formatı ayarlayabilirsiniz.

video Dosyasını Dönüştürme

Eğer videoları başka formatlara toplu olarak dönüştürmek isterseniz, dönüştürmek istediğiniz videoları ekleyerek doğrudan “Başla” butonuna tıklayabilirsiniz. Fakat eğer videoları tek bir dosyada toplamak istiyorsanız o zaman “Başlat” butonuna tıklamadan önce “Videoları tek dosyada birleştir” seçeneğinin açık olduğundan emin olmalısınız.

Videoları tek dosyada birleştir

Not: Videolarınızı DVD’ye yazmak isterseniz tek yapmanız gereken “Burn to DVD” seçeneğine tıklamaktır, bu seçenek sizi Apowersoft DVD Yazma Programı’ya yönlendirecektir.

5

Kayıt Görevi Oluşturma

Çoğu Mac kullanıcı, kayıt işlemlerini bilgisayardan uzakken tamamlamaya ihtiyaç duyar. Bunun için tek yapmanız gereken ana ekranın sol alt köşesinde yer alan “Programlanmış Görevi Oluştur” butonuna tıklamak ve ardından kayıt başlangıç zamanı, süre (ya da bitiş zamanı) ve kayıt modunu -tam ekran veya bölge (bölgeyi önceden seçmelisiniz) seçmektir.

kayıt görevi oluşturma

  1. Görev ismini doldurun.
  2. Kayıt süresini belirleyin.
  3. Kayıt modunu seçin.
  4. Bu görevi onaylamak için “Yarat” butonuna tıkladığınızda program belirlediğiniz saatte kayıt görevini otomatik olarak gerçekleştirecektir.
Değerlendirme:4.3 /5( 11 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eEkran Kaydedici Pro, Mac Ekran Kaydedici.En son 18-01-2019 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön