ApowerRecover Nasıl Kullanılır?

ApowerRecover Nasıl Kullanılır?

En son tarafından 21-07-2020 tarihinde güncellendi.

ApowerRecover, sabit sürücülerden kayıp dosyalarınızı almaya yardımcı olan bir very kurtarma programıdır. Verilerinizi birçok şekilde kaybedebilirsiniz, dosyaları kazayla silmiş olabilirsiniz, formatlarken hata oluşabilir ya da hatalı işlemlerden kaynaklı silinebilirler. ApowerRecover kılavuzunu takip ederseniz önemli verilerinizi her hangi teknik bilgi birikimine sahip olmasanız bile kolayca geri getirebilirsiniz.

ApowerRecover’ın Kullanımı için İpuçları

Başlarken

Bu yazılımı bilgisayarınıza yükleyip çalıştırmak için aşağıdaki butona tıklayın.

İndir

Kayıp Dosyaları Arama

Programı açtığınızda üç kategoriye ayrılmış çok sayıda seçenek göreceksiniz: “All Files”, “Media Files” ve “Documents, Archives & Emails”. Tüm dosyaları geri getirmek istiyorsanız “All Data” seçeneğine gidebilirsiniz. Aksi halde istediğiniz türdeki dosyanın yanındaki kutuya tıklayın. Bir ya da birden fazla dosya seçebilirsiniz.

Neyin Geri Kurtarılmasını Seçin

Ardından “Next” butonuna tıklayın. Programın tarayarak kayıp veriyi arayacağı bir konum seçmelisiniz. Uygulama seçenekleri “Common Location” ve “Connected Disks” olarak sıralandırır.

Genel Konum

Masaüstü ve çöp kutusu insanların en sık başvurdukları konumlardır. Ayrıca “Select Location” butonuna tıkayarak bilgisayarda aranmasını istediğiniz belli bir yeri de seçebilirsiniz.

Bağlı Sürücüler

Sürücüler ya da diğer mobil cihazlarda kayop dosyaları aramak da mümkün. “C” ya da “D” veya “E” sürücülerini seçerek buralardaki dosyaları doğruca PC’ye geri getirebilirsiniz. Bir hafıza kartından, kameradan ya da başka bir cihazdan veri getirmek istiyorsanız öncelikle bunları PC’ye bağlamalısınız. Ardından “Connected Disks” altında görünecektir. Cihazı seçerek “Next” butonuna tıklayın. Uygulama otomatik olarak aramaya başlayacaktır.

Yer Seç

Yukarıda gösterilen yerlerde sürücünüzü bulamadığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada başka bir seçenek mevcut. “Cannot Find Drive” > Sürücüyü seç > “Search” seçeneklerini takip edebilirsiniz. İstediğiniz bölümü bulduysanız seçiminizi yapıp “Scan” butonuna tıklayın, bulamadıysanız “Deep Search” seçeneğiyle taranmasını istediğiniz bölümü seçin.

Sürücü bulamıyor

İpucu: Arama sürecinde dilediğiniz zaman “Stop” seçeneğine tıklayabilir ve kararınızı teyit etmek için uyarı penceresi ekrana geldiğinde “OK” butonuna tıklayabilirsiniz.

Taramayı Durdur

Dosya Önizleme

Tarama tamamlandığında dosyalar dizinlere ve türlerine göre farklı klasörlere ayrılacaktır. Bu klasörler programın sol tarafında görüntülenir. Sağ tarafında ise algılanan tüm dosyalar isim, boyut, oluşturulma tarihi ve düzenlenme tarihi dahil detaylı bilgilerle birlikte sıralanacaktır. Seçtiğiniz dosyanın istediğiniz dosya olup olmadığını bilmiyorsanız, üzerine tıklayabilir ve yukarıdaki veri bilgisi alanından önizlemesine bakabilirsiniz.

Önizleme bilgileri

Veri Kurtarma

Yukarıda bahsettiğimiz gibi veriler farklı kategorilerde sınıflandırılır, belirli klasörleri kontrol edip “Recover” butonuna ve ardından “Browse” seçeneğine tıklayabilir kurtarılan veriyi istediğiniz konuma çekebilirsiniz. Ayrıca ön izleme yaptıktan sonra kurtarmak istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz.

Kurtarma Süreci

Kayıp dosyayı bulamadıysanız “Deep Scan” seçeneğine gidebilirsiniz burada program veriyi daha detaylı arayacaktır. Süreç tamamlandığında dosyaları seçip bunları geri alın.

Derin tarama

İpucu: Kurtarma süreci “Stop” ve ardından “OK” butonlarıyla durdurulabilir.

Artık ApowerRecover nasıl kullanılır biliyorsunuz, her hangi bir problem yaşarsanız ya da ürün hakkında sorunuz olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Değerlendirme:4.3 /5( 19 değerlendirmeye göre)Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz!
Gönderen:’de’eVeri Kurtarma.En son 21-07-2020 tarihinde güncellendi.

Bir Yorum Yapın

Lütfen adınızı girin!
Lütfen yorum içeriğini girin!

Yorum yap (0)

Hemen şimdi edinin!
APOWERSOFT
Özel
Hediyeler
&
Değerli
İndirimler
Daha fazla bilgi
Apowersoft Unlimited
14+ Apowersoft Ürününü Tek Tıkla Yükleme
new
Destek
Paylaş
Yorumlar
Yorum Yap
En başa dön